atarionline.pl Atari Basic source codes - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime24 Mar 2022 zmieniony
     
    Czy istnieje jakieś repozytorium source code na Atari Basic?
    Znalazłem tylko do Basica Vintage ->link<-
    (odpalane konsolowo w Basic Vintage na PC) ale one nie pasują do Atari Basic.

    Z Basiców testowałem też Basic 8 (Steam) ale on mi przypomina bardziej Pythona niż Basic (wcięcia, nie numerowane listingi)
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    ->link<-

    zainteresuj się konkursem 10 linijkowców
  1.  
    O -dzięki tebe - zobaczymy czy sourcy będą - 10 linijek to za mało, żeby coś efektywnego wyszło - widziałem już efektowne dema na 35 linijek - ja raczej nie wezmę udziału - wole zacisze niż szum internetowy
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    źródełek w 10 linijkowcach jest mnóstwo
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    jak chcesz coś nowego pisać to zainteresuj się ->link<-
    to najlepsze narzędzie do pisania bejzyka evar.
  2.  
    Dzięki koledzy - rzeczywiście źrodeł 10 linijkowców jest dość sporo; nawet z komentarzami ->link<-
    o tym się dopiero od was dowiedziałem bo wyszukiwarka google na słowa atari basic source wyrzuca głupoty a na 10 liners atari już można coś znaleźć.

    pirx - ciekawe cudo. Ja sobie wcześniej wklepywałem source-y - nie wiedziałem o parserze - dzięki
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Cześć Piotrek! Dobrze Cię znowu widzieć na forum! :)

    Ataripuzzle:

    10 linijek to za mało, żeby coś efektywnego wyszło


    Ale z tym twierdzeniem się nie zgodzę. W zeszłym roku jedna z gier 10-linijkowych, "The Children", została uznana za jedną z najlepszych: ->link<-

    A i wcześniej bywały perełki, jak choćby klon Mario Bros, pod tytułem "Mini Bros":

  3.  
    Cześć Kaz - teraz dopiero popatrzałem na te 10 linijkowce. Rzeczywiście to jest 10 linijek ale upakowane jak 50 linijek w edytorze - więc rozumiem
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Nawet 50 linijek to jest mało. Z mojej strony ogromny szacunek, bo to przecież trzeba nie tylko napisać, ale i zaplanować, żeby się zmieściło w określonym rozmiarze.
    • 10: CommentAuthordhor
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    FastBasic! I wszystko jasne. ->link<-
    • 11: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime4 Apr 2022 zmieniony
     
    Znalazłem ciekawą stronę ze źródełkami - działają na czystym Basicu Atarowym:
    ->link<-

    Wystarczy źródełko zapisać do edytora z rozszerzeniem bas i wczytać do emulatora Atari800WinPlus
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2022
     
    To jest bardzo znane archiwum starych czasopism i książek o Atari, cenne i dobrze wykonane. Tak jak piszesz, można te programy zapisać jako BAS (wczytywanie komendą LOAD), ale również jako niestokenizowany LST (wczytywanie komendą ENTER). Można też bezpośrednio przenieść plik do Altirry, omijamy wtedy ładowanie jakimikolwiek komendami i program się uruchomi. Ale może być problem z zapisem, jeżeli chcemy program modyfikować.
    • 13: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime4 Apr 2022 zmieniony
     
    Mi tylko Atari800WinPlus bez errorów ładuje nieztokenizowane bas. W Altirze niestety mam errory. Ja mam skojarzone pliki bas z Atari800WInPlus i mi od razu listing wczytuje do pamięci
    • 14: CommentAuthormrk
    • CommentTime4 Apr 2022 zmieniony
     
    BTW w GoodEnough niedawno eksperymentowałem z przekazywaniem wciśnięć klawiszy przez parametr w URL - można tego użyć też do przekazania krótkiego programu w BASIC'u bezpośrednio w url'u:

    ->link<-

    albo:

    ->link<- :)

    Tekst do wklejenia musi być zakodowany za pomocą urlencode, na przykład tym: ->link<-

    Docelowo przyda się to też do zaimplementowania wklejania ze schowka, tak jak robi to na przykład Altirra.