atarionline.pl Wybielanie 800 XL pytanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoulder625
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    Jestem w trakcie wybielania 800 XL (stara wersja). Atari było mocno pozolkle i brudne. Pytanie - czy oryginalnie obudowa jest śnieżno biala czy jednak lekko szarawa? Po wybieleniu górnej części jest o wiele lepiej, ale w 2 miejscach (gdzie są kratki/otwory) jest mocno śnieżnobiała. Teraz nie wiem czy to oryginalny kolor czy wybielacz się tam zgromadził i za.bardzo przezarl plastik.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    Ona jest taka biało-beżowa, co koresponduje z brązowymi elementami.
    ->link<-
    albo

    To są dobre odcienie, najbliższe tym, które pamiętam, jak otwierałem Atari po raz pierwszy w życiu esiąt lat temu. Ponieważ było to niezapomniane przeżycie, więc nie zapomniałem.
    • 3: CommentAuthormoulder625
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     
    Ok, super, dzięki. Zastanawiałem się też czy te "czarne" elementy są brązowe tak jak u mnie czy czarne i rozwiałeś moje wątpliwości:-).
    W załączeniu zdjecie efektu, widać ma 2 ostatnich żeberkach, ze jest bielej. Pewnie się tam za.duzo środka zgromadzilo. Może ktoś z Was ma doświadczenie jak sobie z tym poradzić, a może z czasem samo się wyrowna? Tragedii nie ma, ale chce, żeby było idealnie:-).
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    800XL na zdjęciu z czarnym tłem to chyba moja sztuka :) Jeśli chodzi o Twoje zdjęcie, wydaje mi się że dwa ostatnie żeberka do właściwy kolor. Jeśli wybielasz kremem, różnice w kolorach wynikają zazwyczaj z dwóch niewielkich błędów. Krem utrzymuje się maksymalnie 2h w stanie płynnym zanim wyschnie. Nie można dopuścić do wyschnięcia, wcześniej zdjąć, jeśli trzeba czynność powtórzyć. Kolejna kwestia to nakładanie warstw. Zawsze nakładam grubą warstwę, maksymalnie jak się da. Zazwyczaj mam równo wybieloną powierzchnię (i nie wysycha zbyt szybko). Spokojnie możesz powtórzyć proces i dojść do koloru jak na dwóch pierwszych żeberkach. Najlepiej poczekać na ciepły bezchmurny dzień z dużym słońcem. Kilka godzin i sprawa załatwiona. Alternatywa to ciepłe miejsce jak grzejnik, zanurzyć pokrywę w kremie (zamkniey pojemnik) i odstawić długotrwałe działanie ciepła. Sprawdzać rezultat co parę dni. W zamkniętym pojemniku krem nie wysycha, nie jest potrzebne światło a jedynie temperatura. Z praktyki napiszę że efekt jest trwalszy niż w przypadku słońca.
    • 5: CommentAuthormoulder625
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     
    Zdjecie tego nie oddaje ale te 2 żeberka sa śnieżno biale czyli mocno biale. A wg info wcześniej oryginalny kolor jest lekko szarawy. Nie wiem teraz czy działać od nowa i jeszcze raz wybielac, nie chce przedobrzyć....
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Apr 2022
     
    nie przejmuj się, i tak Ci zaraz znów zżółknie ;]
    • 7: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime13 Apr 2022
     
    Moim zdaniem dwa ostatnie żeberka to właściwy kolor....Jak masz pytania to pisz na priva....