atarionline.pl Nowe polskie joysticki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 May 2022 zmieniony
     
    Na Retronizacji R4 zauważyłem joysticki, które ponoć ktoś sprzedawał - ale nie udało mi się spotkać z ich autorem / sprzedawcą :). Udało mi się zrobić zdjęcie modelu w białej obudowie, ale i czarne ponoć były. Drążę właśnie temat i już wiem, że to kolega Rentona, ksywa Siridar, ze sceny Amigi bodajże. Może da się zaprosić na zooma opowiedzieć o swoim produkcie.
    • 2: CommentAuthorSiridar
    • CommentTime11 May 2022
     
    Siema, Siridar z tej strony.

    Zgadza się, to są joy'e mojej produkcji.
    Obudowa jest wydrukowana w 3D a części mechaniczne to chińskie analogi Sanwy. Moduł joysticka jest dodatkowo tuningowany aby zwiększyć precyzję działania.

    Całość zaprojektowana od zera przeze mnie.
    Niby nic wielkiego ale staram się aby joye były estetyczne, funkcjonalne i łatwo serwisowalne.
    W środku jest prosty jak budowa cepa, a całość skręcona jest śrubkami, które wkręcają się do mosiężnych insertów wtopionych w plastik - także można rozkręcać do woli ;)

    Zrobiłem kilka prototypów, które się już rozeszły. Czekam na feedback od pierwszych użytkowników.

    Na tę chwilę nie mam części do kolejnych egzemplarzy ale będę zamawiał w najbliższym czasie.
    Prawdopodobnie za dwa miesiące powstaną kolejne joy'e.

    Jeśli macie jakieś pytania - walcie.

    Pozdrawiam!
    • 3:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime11 May 2022
     
    To ja mam pytanie.

    Chcę coś, co ma fire w drążku, da radę? W sumie wystarczyłoby wyprowadzenie kabla przez drążek + otwory do montażu, ale nie wiem, czy coś takiego można znaleźć na rynku.

    Możliwość wyprowadzenia kabla przez drążek byłaby ciekawa, otwory do montażu można jeszcze sobie jakoś dorobić.
    • 4: CommentAuthorSiridar
    • CommentTime11 May 2022
     
    W tych joyach drążek jest lity i dosyć cienki. Ciężko by było coś w nich wywiercić.
    • 5: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime11 May 2022
     
    Super te joy'e wyglądają. Gdyby była możliwość to chciałbym zamówić ten bordowy albo czarny z podłużną gałką.
    • 6: CommentAuthorpustak
    • CommentTime11 May 2022
     
    I ja bym się skusił na sztukę lub dwie. Najbardziej podoba mi się czerwony z czarnymi fire.
    Fakt fire u góry by mógł być, ale mi wystarczy fire w podstawie po lewej stronie.

    Mam dwa QJ Superstar SV131 i dobrze mi się nimi gra.
    • 7:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime11 May 2022
     
    fajne
    • 8: CommentAuthortatko74
    • CommentTime12 May 2022
     
    Cena ?
    Sądząc po częściach pewnie z 250PLN
    • 9: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime12 May 2022
     
    @Siridar Czy do środka zmieści się taki manipulator z Fire na drążku?
    ->link<-
    • 10: CommentAuthordhor
    • CommentTime12 May 2022
     
    Wyglądają trochę pardon my french 'ciasno'. Jak rypać czymś takim w Decathlon? :) A tak w ogóle, to jest na microstickach?
    • 11: CommentAuthorSiridar
    • CommentTime12 May 2022 zmieniony
     
    @tatko74:
    Cena - nie więcej niż 200 zł.
    Sprzedawałem na R4 za 120-140 ale do tej partii części udało mi się kupić dosyć tanio. Teraz już nie jest tak różowo.
    Ustalę cenę jak zrobię zamówienie na kolejną partię części.

    Jakby ktoś chciał na oryginałach Sanwy, to cena musiałaby podskoczyć dodatkowo o 100 zeta.

    @Cezar
    Co do kolorów bazy - można w dowolnym kolorze druknąć, tylko trzeba dokupić filament w tym kolorze (dostępne od ręki w Polsce)

    Co do kolorów joya/buttonów, to muszę zawczasu zdecydować się na 2-3 warianty i zamówić z Chin - więc pewnie będzie ograniczony wybór (zapewne czarny, biały i czerwony).

    Możliwe też, że do każdego joya dokupię też bat-top w tym samym kolorze (normalnie są z ball-topami) aby user mógł sobie wymienić.

    @xtrem007
    Jak mi znajdziesz wymiary tego Joya, to będę w stanie powiedzieć. Na oko wygląda jakby był kompatybilny. Nic pewnego jednak.

    @dhor
    Tak, na standardowych mikrostykach arcade. Powinny być nie do zdarcia. A nawet jakby, to można wymienić.
    Ten dekielek przy podstawie joya jest luzem - jest elementem estetycznym zasłaniającym wkręty mocowania joya do obudowy.
    Jeśli chodzi o maksymalny wychył i kąt angażu (kąt przy którym następuje rejestracja wychyłu) - można dowolnie tuningować drukując odpowiedni aktuator.
    Każdy joystick tuninguję tak aby maksymalny kąt wychyłu był tylko ciut większy od kąta angażu.
    W oryginale kąt maksymalnego wychyłu jest ponad dwa razy większy od kąta angażu co uważam za totalnie niepotrzebne.
    Do każdego joya dodaję jednak oryginalny aktuator - można sobie wymienić.
    • 12: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime12 May 2022 zmieniony
     
    Znalazłem inną wersję z kilkoma wymiarami. Problemem może być wyjście kabli u dołu.
    • 13: CommentAuthorSiridar
    • CommentTime13 May 2022 zmieniony
     
    @xtrem007
    No, na dzień dobry widzę inny rozstaw śrub montażowych. Baza jest wyższa o 1cm + ten kabel.
    Nie da się przeszczepić wprost.
    Mógłbym zaprojektować nowy ale musiałbym dostać fizycznie w łapy ten stick. Anyway - obudowa gotowego Joysticka, siłą rzeczy musiałaby być gruba i niezgrabna :/ (albo wydrukowana z supportami - co znacznie zwiększyłoby zużycie filamentu, a finisz powierzchni byłby znacznie gorszy)

    BTW, ciekawe czy Unithor korzysta z tego sticka. (też ma metalowy shaft).