atarionline.pl Atar System - historia, programy, wideo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2022
     
    Dziwne, ale nie zauważyłem u nas osobnego wątku zadedykowane wrocławskiej firmie, która w starych czasach sporo znaczyła na polskim rynku Atari, a z którą miałem przyjemność współpracować w "STEFanie". Więc czas to zmienić, w tym wątku będę sobie gromadził co mamy. Na początek film z kaset VHS-C, który razem z Krollem zgraliśmy do postaci cyfrowej w 2018 roku. Jest tam między innymi materiał z siedziby firmy przy ulicy Wieczystej oraz z wyjazdu do magazynów Atari w Holandii:

    ->link<-

    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2022 zmieniony
     

    Voy:

    O ile dobrze pamiętam, to firma miała siedzibę w Domanicach pod numerem 13. :) Mijałem go niezliczoną ilość razy, gdy z rodzinką jechaliśmy do babci, która też mieszkała w tej miejscowości. Budynek został jakiś czas temu wyremontowany i prezentuje się lepiej niż na starych zdjęciach Google'a.

    Rzeczywiście "koło Wrocławia"... 50 kilometrów. :D

    ->link<-
    voy 2018-10-08 11:04:40

    Skrócony link, bo CN zrobiło z niego sieczkę: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jul 2023 zmieniony
     
    Fred z AtariMuseum.nl podpowiedział mi, gdy mu pokazałem to wideo, że adres, pod który pojechali ludzie z Atar System (na filmie od 17:15) to Atari (Benelux) B.V. Hagenweg 7b, 4131 LX Vianen.

    Akurat już wtedy zwijali swój biznes i wyprzedawali sprzęt - ANG Software kupił wtedy 20 palet sprzętu, softu, a także rzeczy z biura (np. promocyjny, sprzęt poza ofertą sprzedażową). Pamiętam, że i Atar System chwalił się, że wydał tam na wyprzedaży około 10 tysięcy dolarów amerykańskich.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Jul 2023
     
    pierwsze słyszę, nie znam firmy, nie słyszałem, nawet nie wiedziałem że w 1994 żyli jacyś ludzie w Polsce
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jul 2023 zmieniony
     
    Atar System - przekształcony potem w C.E.T. był obecny na zlotach Quast 94, 95 i 96. Wydawali magazyn "STe-fan". Sprzedawali głównie duże Atari, 8-bitowe komputery i peryferia sporadycznie.

    Wszystkie magazyny zeskanowałem do naszej Biblioteki Atarowca:

    ->link<-