atarionline.pl Amerykańskie Atari 800XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorJacekPiast
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    Jakie macie zdanie o komputerach Atari 800XL z rynku amerykańskiego? Co daje taki komputer w naszych warunkach? Czytałem, że gry chodzą trochę szybciej, płynniej i że jest inny odbiór. Czy taki europejski AVGCart zadziała bez problemu, a jak zwykłe cartridge z grami? Czy telewizor Samsung 710MP lub 711MP wyświetli kolorowy obraz, czy NTSC jednak jest nie do obejścia? Mam możliwość kupna i rozważam za i przeciw.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 May 2022
     
    Jest inaczej bo jest inne odświeżanie więc jeśli gra się synchronizuje z ramką to będzie szybciej działać. Ale z tego samego powodu część może nie działać wcale (za mało czasu). AVG będzie działać, to nie problem. Co do TV - nie wiem bo sam potrzebuję maszyny NTSC i chętnie bym się zamienił na taką za PAL-owską.
    • 3: CommentAuthorJacekPiast
    • CommentTime29 May 2022
     
    Dziękuję za odpowiedź i informacje. Mam europejskie 800XL a to amerykańskie kupiłbym ze zwykłej ciekawości i do testów.
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 May 2022
     
    mam amerykańskie atari 800, XEGS i 600XL. Większość stuffu działa normalnie. Gry synchronizowane do ramki działają szybciej, chyba że działają wolniej (nie pamiętam co to było, ale coś mi się takiego trafiło, że działało, tylko wolniej - to wtedy, gdy się kod nie zmieścił w ramce i wylazł na drugą).

    Całkiem spora liczba dem nie działa lub działa źle - w ramce jest mniej czasu, w demach wyciągających ostatnie soki ze sprzętu to robi dużą różnicę. Również trafiają się dobre gry tj. np. Albert, które sa zrobione tylko na PAL, ale jeśli Cię interesują gry, to takich działających źle jest niewiele. Też większość nowych gier rozpoznaje NTSC albo przynajmniej się nie krzaczy.

    Co do obrazu - każdy telewizor z tego wieku pociągnie PAL i NTSC. Monitory CRT - zwykle nie.
    • 5: CommentAuthorJacekPiast
    • CommentTime30 May 2022
     
    @prix dziękuję za ciekawe informacje. Fajnie, że telewizor powinien dać radę.
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 May 2022
     
    Ja używam 710MP i mam maszynę NTSC na potrzeby testów, no i działa elegancko na tym monitorze.