atarionline.pl Kasety z zestawami gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022
     
    Hej,
    zmotywowany prośbą kolegi @pigula przejrzałem to co zostało z moich zbiorów kaset z grami. Część kaset kupiłem (między innymi w Centralu w Łodzi), część pochodzi z wymiany z kolegami. Fotki tego co udało mi się odkopać poniżej.
    • 2: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022
     
    Zestawy zakupione w Centralu:
    • 3: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022
     
    Zestawy w turbo UM/ATT, które pochodzą z wymiany od kolegi. Mieszkał w Łodzi więc źródłem też mógł być Central.
    • 4: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    Jedyna ocalała kaseta (w normalu) jaką dostałem w komplecie razem z Atari. Patrząc na wkładkę wygląda na jakiś zestaw "komercyjny", źródłem może być Łódź lub Piotrków Trybunalski.
    • 5: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    Kasety z grami w normalu, które dostałem od kolegi atarowca z Łodzi (pozdrawiam Michał Ł.!). Brak wkładek do pudełek, zachowała się jedynie moja własnoręcznie sporządzona lista. Nie jestem w stanie powiedzieć czy i gdzie kolega je kupił czy też sam nagrywał.
    • 6: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    Oryginalny soft, który kupowałem wysyłkowo w LK Avalon.
    • 7: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    I na koniec mój wymęczony XCA12 z zainstalowanym turbo UM/AST/ATT. Niestety nie działa :/.
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime29 May 2022
     
    No to jestem zainteresowany 3 zestawami w um/ast/att. Jeżeli chodzi o okładkę do zestawu 18 to wystarczy, że ją lekko wyprostujesz i zrobisz wyraźne zdjęcie telefonem - resztę ogarnę w programie graficznym. Jeżeli masz jakiegoś walkman'a to wystarczy że zgrasz każdą stronę w 48KHz z silnym poziomem sygnału. Konserwacje magnetofonu zrobi Ci pięknie Galtron z Łodzi. Znajdż go na FB Przemek Galanciak.
    • 9: CommentAuthorpigula
    • CommentTime29 May 2022 zmieniony
     
    Oryginały, też warto zgrać... Zobacze, które już w formie plików CAS są w sieci (oryginalne i działające). Z pierwszych dwóch rzędów wylatuje QA, Robbo i Mission Zircon -> reszta koniecznie do zgrania.
    • 10: CommentAuthorpigula
    • CommentTime29 May 2022
     
    Wybieram się 2 czerwca do Łodzi po 13, bo muszę podrzucić papiery z projektu do biura... Jak masz chwilę to mogę podrzucić kilka zgranych kaset i obraz maszyny do Virtualboxa.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 May 2022
     
    Ładna kolekcja Marcinie!
    • 12: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime1 Jun 2022
     
    Dzięki Kaz! Niestety nie wszystko się zachowało. Np. nie udało mi się znaleźć kasety z Silent Service, Bruce Lee, Moon Patrol czy Vicky:/. Swoją drogą to było ciekawe doświadczenie zrobić taki przegląd kolekcji po blisko trzydziestu latach i przypomnieć sobie jak to ciupało się z bratem w Moon Patrol czy Spy vs Spy:).
    • 13: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    Wysłałem prośbę o dostęp do pliku
    • 14: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    Jakosc ok tylko zrob jeszcze grzbiet...
    • 15: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    Sęk w tym, że te zestawy ktore mam nie mają grzbietu. Wkładka składa się wyłącznie z kartki wkładanej od frontu. Wieczorem wrzucę fotkę jak to dokładnie wygląda.
    • 16: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    Ok.... ja na tej 5 mam grzbiet... ale spoko to się dorobi....
    • 17:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    @fokaszalot

    Z tego co widzę Robbo masz w wersji C64, możesz zrobić dokładniejsze zdjęcia?
    • 18: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @pigula
    zestaw 18
    • 19: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @pigula
    zestaw 5
    Nie ma pojęcia skąd różnica. Może to jakaś budżetowa wersja?
    • 20: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime4 Jun 2022 zmieniony
     
    @ccwrc
    fotki na życzenie. Ale jak to? C64?:)
    • 21: CommentAuthorpigula
    • CommentTime4 Jun 2022 zmieniony
     
    Jeżeli chodzi o zrzucanie to Marcin nie wnikaj w szczegóły tylko zgrywaj do jednego pliku całą strone. Ja to sobie potem spokojnie potne. Oryginały podobnie, wrzuce potem link do folderu z plikami Cas po konwersji.Tak jak pisałem, jestem w stanie podjechać do Ciebie ze skanerem i magnetofonem... aby pomóc w archiwizacji ... tylko przyszły tydzień u mnie wylatuje bo mam maraton egzaminów zawodowych u informatyków...
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    ccwrc - dlaczego nazwałeś to "wersją C64"? Jakąś historia się za tym kryje?
    • 23: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    Bo okładka C64 wygląda tak:
    • 24:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Jun 2022 zmieniony
     
    @tbxx dzięki, ta grafika została także wykorzystana przez Retronics do reedycji.

    @fokaszalot foto wersji kolorowej dla Małego Atari poniżej (prawy, górny róg).
    Z tego co widzę po wyglądzie kasety (były zunifikowane dla taśm, nie miały naklejek) masz ostatnią produkowaną wersję.

    • 25: CommentAuthorpigula
    • CommentTime5 Jun 2022
     
    Twoja okładka zestawu 18, przygotowana pod wydruk na dowolnym kolorze.
    • 26: CommentAuthorpigula
    • CommentTime5 Jun 2022
     
    Tutaj pdf z ustawionym prawidłowo rozmiarem
    • 27: CommentAuthorpigula
    • CommentTime5 Jun 2022
     
    A tak wygląda moja po wydrukowaniu :)
    • 28: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime6 Jun 2022
     
    @Kaz
    fajna kolekcja. Dzięki za wyjaśnienie:)

    @pigula
    świetnie to wyszło! mógłbyś wrzucić również okładkę dla zestawu nr 5? w najbliższy weekend zrobię pierwsze podejście do archiwizacji
    • 29: CommentAuthorpigula
    • CommentTime7 Jun 2022
     
    Zestaw 5 pdf
    • 30: CommentAuthorpigula
    • CommentTime7 Jun 2022 zmieniony
     
    wersja bmp na szybko - oryginalnie drukowana na niebieskim papierze. Mam jeszcze zestaw 4 (różowy). Szerokość po wklejeniu do edytora tekstu dla bitmapy powinna być 10,39cm. Jak widać wcześniej po mojej żółtej warto zostawić więcej nad napisem Atari Turbo XX, aby wkładka ładnie wywinęła się w pudełku (ten rozmiar dobieram w zależności od firmy kasety, bo pudełka i oryginalne wkładki lekko różnią się tą częścią).
    • 31: CommentAuthorpigula
    • CommentTime11 Jun 2022
     
    Zgrana pierwsza strona do plików CAS.
    Względem oryginału inaczej prezentuje się tytuł Yogi Bear oraz Hawk Quest cz.4. Ponieważ tego nie udało mi się zdekodować z nagrania Marcina (te dwa tytuły miałem we własnych zbiorach zgrywane dokładnie z tej samej kasety - niestety na karcie od turbo UM mój kopier zmienia czołówkę...) same gry to dokładnie te same wersje.
    • 32: CommentAuthorpigula
    • CommentTime12 Jun 2022 zmieniony
     
    Dorzucam - poprawnie zdekodowany z kasety zrzut Yogi Bear oraz Hawk Quest 4. Plik CAS są w systemie Turbo UM.
    • 33: CommentAuthorpigula
    • CommentTime13 Jun 2022
     
    Dorzucam drugą stronę zestawu 18 firmy Empex
    • 34: CommentAuthorpigula
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Na ten moment udało się zarchiwizować zestaw 2,5 oraz 18. Składam jeszcze czwarty... ale za sprawą uszkodzonej taśmy będzie problem z dwoma tytułami...