atarionline.pl paczka softu SIDE3 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2022
     
    Heja.
    Tak sobie szukam ale nie widzę - czy jest jakaś paczka gier+dem co się wgrywa na kartę na SIDE3 i wszystko bangla?

    Albo w ogóle - taka paczka, że sobie wgrywasz na "zewnętrzne urządzenie magazynujące" i grasz - niewiele myśląc?

    Nie chodzi mi o ściąganie gier stąd :) tylko taki sensowny dobrze pogrupowany zestaw.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Jun 2022 zmieniony
     
    Masz paczki np. Homesoft Collection albo od Fandala.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2022
     
    Homesoft znam, ale tam same atry i nijak się poruszać.
    Idzie od Fandala: ->link<-
    complete zip :)
    Dzięki.
    • 4: CommentAuthorpajero
    • CommentTime2 Jun 2022
     
    Taki zestaw można-by samemu ułożyć z zasobów AOnline. Tylko co wybrać?

    Czy społeczność atari zrobiła kiedyś listę 10, 50, 100 "Best of the Best" [*] ?

    Może jakieś społeczne głosowanko, dwuetapowe.
    1. Zgłoszenie prac wartych głosowania
    2. Same głosowanie



    [*] nie licząc zestawów z YT
    ->link<-

    i np.:

    ->link<-
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Jun 2022
     
    @jhusak: widzisz, a ja mam paczkę od Homesofta z samymi XEX-ami.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2022 zmieniony
     
    Serio? Faktycznie, ale nie od razu widać. Trzeba kliknąć karteczkę z zagiętym różkiem przy jednej z gier i wtedy przenosi do listy gier wg nazw, a nie dyskietek i tam jest link "download all" nie images, tylko files.

    @pajero, takie coś Tenchi zrobił kiedyś i chwała mu za to. Każdą z gier z kolekcji przeszedł (tak deklarował).

    Bez takiego zaangażowania, jak Tenchi - nie widzę tego (ale ja wielu rzeczy nie widzę).
    • 7: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime3 Jun 2022
     
    O kolekcji Tenchi'ego miałem właśnie napisać, ale została już wymieniona...
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jun 2022 zmieniony
     
    A czy da się na SIDE3 zamapować kartridż permanentnie, żeby działał np. jako Action aż do np. resetu guzikiem na nim?

    Ciekawe jest też to, że jest on wybredny - na sandisku 16GB i goodramie 32GB działa, a na 8GB samsungu nie chce ładować obrazów kartridży (Error: NAK)
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    Coś tam FJC robił w tym kierunku ale nie wiem czy już wypuścił. Popatrz na najnowszy firmware (nie wiem co masz wgrane).
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @Qba,
    AVG-carta polecam.
    Wrzucisz cały soft z AtariOnline i cyk fuch działa.

    Piszę to z perspektywy wieloletniego, użytkownika(szkodnika) ideplus-a, side, sio2sd w różnych wersjach itp.

    *Obowiązkowo do AVG dokupić kabel avg sio, oraz polecam jeszcze kabel avg exp. który to rozszerza ram :) po 10euro są dostępne (do xe).
    **overmind, totaldase też na tym działa, plus romy od cartów itd. Space harriepgo jeszcze tylko nie przetestowałem.
    • 11: CommentAuthorXuio
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    AVGcarty sa obecnie niedostepne i z uwagi na braki materialowe ten stan moze trwac w nieskonczonosc.
    • 12: CommentAuthorpajero
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    Propozycje retro-na-gazie ->link<-

    @jhusak- gdzie Tenchi ukazał swą listę?
    • 13: CommentAuthorXuio
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    Gry z tej kolekcji sa na aol:

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @As, przecież wiesz, że mam. Ale ja jestem bardziej tester/programista, niż użytkownik. Więc te zabawki muszę mieć i wiedzieć, jak działają.

    Mam już wszystkie SIDE i AVG, ponadto Ultimate Cart i Uno Cart (leżą nieużywane :/)
  1.  
    The new SIDE3 loader will be released shortly (sorry for the delay, but it's been an enormous project), and this allows the cartridge to behave as - say - Action! persistently every time it is turned on (without the loader even appearing at all). If you use the on-board SDX, you can type 'CAR' and the auto-mount cartridge image will silently mount and you'll be taken directly to it. This functionality works alongside the HDD, ATRs, etc (either via SIDE3.SYS or U1MB).
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @Qba, No nie wiedziałem że masz AVG carta :P
    Też tego trochę mam, ale ten staje się najlepszy.
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jun 2022 zmieniony
     
    A kto poprawiał movplay na AVG?

    @flashjazzcat - super news. I wait for this a lot!
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    @jhusak: Jeśli się nie mylę to to co chcesz zrobić to już się da uzyskać - bo możesz wybrać obraz carta i zamiast wciskać Return, wcisnąć Control+Return - to tylko załaduje cart ale nie zrestartuje komputera. I teraz możesz wybrać np. jakiegoś ATR-a (jeśli masz U1MB albo włączoną obsługę ATR z poziomu Side3 - pamiętając, że jest uproszczona) i wtedy będziesz miał i ATR, i Action! w pamięci.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jun 2022
     
    Tak, ale muszę to robić za każdym razem.