atarionline.pl Format G2F: lokalizacja zestawów? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Jun 2022 zmieniony
     
    Hej

    W związku z moimi notorycznymi problemami z odczytem przez G2F plików z wieloma (wymuszonymi) zestawami znaków analizuję format G2F, ale nie mogę namierzyć, gdzie składowane są dodatkowe zestawy znaków (i ich nazwy) w formacie?
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Jun 2022 zmieniony
     
    nie wiem jakim cudem udaje się Tobie zapisywać takie pliki, używasz różnych wersji G2F? nowszy G2F nie jest kompatybilny ze starszym G2F

    nowy G2F dla zgodności ze starszymi wersjami zapisu pliku zakłada obecność pewnych danych i wypełnia je wartościami domyślnymi ('0'), jeśli takie dane są obecne to je wczyta jeśli są nieobecne to przyjmie wartości domyślne.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2022 zmieniony
     
    Do ponownego wystąpienia błędu używałem zapisu i odczytu w wersji marcowej, we wtorek ściągnąłem najnowszą wersję, problem ten sam.

    Tebe, nie chodzi mi o problem z plikami, tylko gdzie ("jak" umiejscowione - fizycznie /"gdzie"/ oczywiście da się namierzyć) umiejscowione w pliku wynikowym (nieskompresowanym) są dane z dodatkowych fontów:
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Jun 2022
     
    podaj proszę sprawny plik i przepis jak go "zepsuć", użyj żółtej kaczuszki
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2022 zmieniony
     
    Kontynuujmy proszę tam: ->link<-

    Tutaj mam tylko jedną prośbę:

    czy możesz wyjaśnić, jak osadzić/jak poprawnie wyznaczyć (wg czego jest liczona) pozycję dodawanych zestawów znaków w pliku G2F?

    Bo przyznaję - zakręciłem się z analizą formatu, a chciałbym zrobić min. własny czytnik plików G2F.
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Jun 2022
     
    sugeruję zapisywać do pliku MCH, wtedy wszystko jest przejrzyście
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2022
     
    Sugerujesz, żeby w G2F zrezygnować z natywnego formatu programu?

    Chodzi mi konkretnie o format G2F. MCH jest dla mnie nie wystarczający.
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Jun 2022
     
    chciałbym zrobić min. własny czytnik plików G2F

    Nie masz pojęcia, na co się porywasz.
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Jun 2022 zmieniony
     
    Już mam pojęcie ;) - jestem z tych głupich, co nie wiedzą, że się nie da i nie odpuszczają :)