atarionline.pl Strangers Things 1984 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsis101
    • CommentTime10 Jun 2022
     
    Mam pytanie.
    Czy ta gra m.in. na androida by poszła na Atari?

    ->link<-


    fajne retro.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 Jun 2022
     
    Nie. Chyba, że przepiszesz.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Jun 2022
     
    Zacznijmy od tego, co masz na myśli pisząc "by poszła na Atari" - przepisanie? konwersję? Zachowanie fabuły/gameplay-u w warunkach możliwości Atari?
    • 4:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime11 Jun 2022
     
    Proponuję wersję na Atari 2600, może powtórzy sukces E.T.?
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Jun 2022 zmieniony
     
    Xorcerer, proponuję, żebyś zobaczył dokument o tym, jak E.T. powstawało i zrozumiesz, dlaczego złą sławę gra nie zawdzęcza sobie, ani też programiście, a raczej nastawienia menadżerów Atari (m.in. nie wycofanie się z produkcji pierdyliardów kartridży przy pierwszych oznakach załamania rynku).


    dorzucam też info od Retrogralni na krótkie podsumowanie.
    • 6:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime11 Jun 2022
     
    Halo, to był żart :)
    • 7: CommentAuthorsis101
    • CommentTime11 Jun 2022
     
    Chodziło mi oczywiście o konwersję lub skróconą wersję w takim układzie graficznym. Mapa jak każda przygodówka rzut z góry. Przeciwnicy logika podobnie jak widuje się w grach na 8bit. Zagadki typu przesuń-popchaj. Znajdywanie przedmiotów jakie się gdzieś zanosi i otrzymuje za to coś co się dalej przydaje. Oczywiście rozumiem, że to bardzo rozbudowana gra ale czy np. dzieląc ją na epizody by się dało taką konwersję zrobić na Atari. Chodziło mi o to czy technicznie taka gra by miała szansę powstać na Atari.

    To tak jak z Another World co mamy namiastkę, a ta namiastka jest po prostu super w ogóle to gdyby na tym przykłądzie robić gry w formie części to czy by to dało się to robić> Taki np. The Goonies z doczytywanymi levelami spoko sprawa. Tutaj by było podobnie.
    Np. 1 część jakiś labirynt postać co szuka czegość w tym labiryncie, przeszkadzajki w tym labiryncie i postać szuka przedmiotu, zamienia go gdzieś indziej. Jest mapa. Coś jak nie wiem Krucjata czy cokolwiek innego, tylko w klimacie graficznym podobnym, a rozgrywka zręcznościowa na podobnej zasadzie jak w Stranger Things.
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jun 2022
     

    xorcerer:

    Halo, to był żart :)

    I to udany - ja się rozbawiłem;)))