atarionline.pl Czy androidy liczą elektryczne owce, albo czy GAN może wymyślić twarz? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime14 Jun 2022
     
    Polecam mini-zabawę pod tytułem:

    "This Person Does Not Exist"

    ->link<-
  1.  
    creepy, ale jak to GAN, dobrze generuje. Postaci sprawiają wrażenie jakby to byli nasi sąsiedzi - chociaż nieco niepokoi układ tęczówek/źrenic oka - jakiś zez czy co? Oraz zęby jak z reklamy proszka do mycia protez. Ale reszta naturalna, przejrzałem dla zabawy ok 50 i jest "kryminalnie". Najgorsze jest to, że natura mogła spłatać figla i tacy ludzie mogą istnieć naprawdę, z niezerowym prawdopodobieństwem.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime14 Jun 2022 zmieniony
     
    ->link<-
    A to znacie?
    Wpisujecie co chcecie, a AI to generuje.
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    @mav: a ja wpisalem "commodore is the best computer" i taki obrazek mi wyszedl:
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    To zdecydowanie uprzedzenia natury technologicznej;)))
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Retro AI:



    Gdy napisałem "sexy" to wyszło na to że sexy może być tylko ciało kobiety (choć to co zobaczyłem to raczej za człowieka uznać nie można). Jednak kobiety mówią na facetów "ciacho", więc dla kobiet też faceci są sexy... Widać dla AI to zbyt skomplikowane - he he;)
    Generalizują łobuzy!;)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Atari Computer:



    Kiepsko bardzo!


    Gdy napisałem samo Atari to znacznie lepiej to wyszło - coś bliżej konsoli 2600, niż te komputery tutaj...
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    AI są też rasistowskie :P

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    @Kaz: Fajne komentarze są pod tym artykułem.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime15 Jun 2022
     

    mav:

    ->link<-
    A to znacie?
    Wpisujecie co chcecie, a AI to generuje.

    Wpisałem "hulajnoga" i AI od dwóch godzin nic, tylko myśli...
    już mi się popcorn skończył, a boję sięskoczyć po nowy, bo nuż akurat przegapię Wielki Moment...
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    @Maw możesz się spodziewać dosłownie wszystkiego:
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    @xorcerer tu ciekawe mi się trafiło, widać że z twarzy został nie do końca usunięty obiekt - okulary:
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     

    mkolodziejski:

    Najgorsze jest to, że natura mogła spłatać figla i tacy ludzie mogą istnieć naprawdę, z niezerowym prawdopodobieństwem.

    Naprawdę??;)
    • 14:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Jakby to skomentować... hm...

    Witajcie w krainie cyberkoszmarów :)

    Nie, nie istnieje żadna z osób, które można znaleźć na tej stronie. Kumpel coś mi tłumaczył, dlaczego to AI nigdy nie trafia w nikogo z faktycznie żyjących. Dla mnie nawet GAN który powiększając "dorabia mordy" jednocześnie aproksymując, jak sfotografowana osoba by wyglądała - i tak produkuje sobowtóry, a nie faktyczne modele zdjęć.

    Komputerowcy jakoś tak niespecjalnie są w stanie ocenić, na ile te generowane cuda są koszmarnymi deformacjami. To właśnie jest fascynujące - te powiększenia kijowymi programami produkują wyraźne artefakty, a fascynaci technologii z wypiekami na twarzy trąbią sukcesy i dominację nad wszechświatem.

    Albo transformaty text2image które głównie się sprawdzają wtedy, jak im się wpisze "zrób mi obrazek w stylu Gigera albo Beksińskiego" i rzeczywiście, produkują kolejny koszmar - ale tym razem oczekiwany. Tylko, że w niemal każdym innym przypadku też produkują koszmary.

    Ech....
    • 15: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    This person does not exist, this art does not exist... to teraz artbreeder.com

    !!! WARNING !!!

    Wciąga jak cholera. Nie polecam osobom, które mają problem z uzależnieniami.

    !!! WARNING !!!
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Tacy z nie do końca wyciętymi okularami?

    A tak naprawdę jest nieco ponad 30 cech wyglądu, które są na plus albo na minus. Np. duże/małe oczy, duża/mała szczęka, duże/małe uszy, odstające/nie odstające uszy. Często chodzą parami - sam zauważyłem dobre kilka typów urody u ludzi, z czego jedne mi się podobają (w sensie budzą pozytywne skojarzenia), a inne nie (budzą negatywne). Np. prawie każdy (o jasnej karnacji) amerykanin w filmach wygląda nie-europejsko, z paroma dosłownie wyjątkami (często pochodzenia europejskiego:)) Redneki z południa wyglądają bardziej swojsko.

    Tak, (przynajmniej ja) mamy wszyte wrodzone pozytywne uczucia do osób nam podobnych i vice versa. Na poziomie zwierzęcym. Dlatego bardzo często żona jest podobna do matki (jak jest u mnie) a mąż do ojca, o ile nie byli złymi rodzicami (a jak byli to często też, ale rzadziej).
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     

    jhusak:

    Tak, (przynajmniej ja) mamy wszyte wrodzone (...)

    A już myślałem, że napiszesz "okulary" ;))))
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    @tatqoo
    ->link<-

    Tam jest strona "This Meme Does Not Exist" - wchodzisz i jednak exist!
    Czyli sprzeczność!

    Niektóre są genialne :D
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Sprzężenie zwrotne:



    A jednak mózgi! Nie procesory...
    :D

    ...może to taka mania wielkości AI?;)
    • 20:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    A propos memów:

    • 21:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Dobrze, zanim temat całkowicie się zdegeneruje w polewie memetycznej, zapraszam do jeszcze jednej zabawy - DungeonAI:

    ->link<-

    Odpowiednio skonstruowane prompty dla GPT-3 pozwalają bawić się ze sztucznie inteligentnym mistrzem gry w RPGa. Istnieje już cała gałąź zawodowa zwana "prompt-engineering", poświęcona tworzeniu odpowiednich zapytań dla AI - żeby dostać jak najbardziej to, czego się oczekuje.

    Są spryciarze, którzy opracowali swoje prompty w taki sposób, żeby przebić się przez nadrzędny prompt DungeonAI i dostać w ten sposób dostęp do pełnego, "dużego" GPT-3 - czyli modelu DaVinci ( ->link<- ) w taki sposób, bo odpowiadało ono na pytania z dziedziny fizyki i inżynierii "graczom", którzy dzięki temu nie płacą w żaden sposób za korzystanie z jednej z najbardziej zaawansowanych sieci neuronowych, z jakimi można na tej planecie konwersować.

    Także zamiast korzystania z tej mocy obliczeniowej z równą pożytecznością i wydajnością (memy), co z zaawansowanych komputerów przenośnych (wysyłanie emotek) które przerastają te nasze kochane Atari/Komody wielokrotnie swoją mocą, proponuję wykorzystanie GPT-3 zgodnie z najlepszymi intencjami pierwotnych twórców.

    Tzn. do tego, żeby się czegoś faktycznie nauczyć albo żeby rozwiązać jakieś realne problemy.

    Komentarz u Jimmy Kimmel'a jak sądzę, jest na miejscu do całości wątku:

    ->link<-
    • 22: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     

    jhusak:

    @tatqoo
    ->link<-

    Tam jest strona "This Meme Does Not Exist" - wchodzisz i jednak exist!Czyli sprzeczność!


    Wszedłem na tą stronę i widzę hasło "This Cat Does Not Exist"
    ..trochę mi się to skojarzyło z Kotem Schrödingera.
    :-)
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Kot Schrödingera to bredzenia głupola, chyba mądrzejsze są te AI, które generują kolorowe plamy twierdząc, że to Gwiezdne Wojny:



    ...albo że to znany muzyk:



    Ten na dole z parawej strony to miał być Han Solo zamiast J. M. Jarre?
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    to trochę niemądre zastosowanie tej akurat zabawki, bo czego się spodziewałeś? kadrów z filmu / plakatów i zdjęć syna znanego muzyka filmowego? niby jak goście, którzy to zmontowali mieliby uzyskiwać prawa do tych obrazków, itp. chcesz znajomych twarzy to użyj google images czy jak to się tam nazywa.
    ta zabawka ma być do miksowania tematów, ale ogólnie to do robienia jakiś koszmarków jak xorcerer napisał.
    jakbyś napisał "star wars w stylu Renoira" i dostał coś w stylu Poussina, to można narzekać ;))))))
    • 25:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    W mojej ocenie wystarczy 5-latek a nie laureat nagrody nobla aby pleść takie bzdety:

    ->link<-

    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    @Pirx - cały czas spodziewam się znaleźć jakieś bzdury, luki w takim działaniu AI i je znajduję;)
    • 27:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Dokładnie, zresztą autentycznie podaje różne wyniki dla tych samych zapytań :)
    • 28:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    Hehehe:
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    dobra, to może o kryptowalutach pogadamy, może równie silni eksperci jak od AI tutaj mogliby wyjaśnić czemu bitkojn tylko 100 kafli na dziś?

    ****łomatko, już bliżej 90 kafli :)))
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    Właśnie zastanawiam się czy użycie dużej litery w środku zdania ma znaczenie dla wyniku (co widać wyżej).

    ps. pirx, rada prosta: wyzbywaj się kryptowalut póki mają jeszcze jakąś wartość. Kryzys i zawirowania na światowym rynku finansowym może zniszczyć kryptowaluty może nie na dobre, ale zdeklasuje je na np. kilkanaście lat...
    • 31:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    bitcoina zastąpi coś co jeszcze bardziej przypomina social credit score

    ->link<-

    wtedy będzie cała pełnia szczęścia w jednej kupie: pieniądz, który nie jest pieniądzem, codzienna pasza niezbyt treściwa, złożona z obowiązkowego wciągania tony smileyów, emotek i memów, oraz obowiązkowa autopromocja na socialmediach z użyciem wszystkich upiększeń, upscalingów i czegotam jeszcze nie wymyślą. alternatywą będzie cyfrowa śmierć / cyfrowe samobójstwo.

    a to, co jeszcze zostało z dyskusji na internecie, zamieni się w jeden wielki 4chan
    • 32: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Jun 2022 zmieniony
     
    @tdc ..a co myślisz o tym?:
    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jun 2022
     
    @Peweks - zagadnienia z fizyki kwantowej to dłuższa dyskusja i bardzo ciekawa. Dlatego to można sobie pogadać np. na Pixel Heaven w piątek lub sobotę wieczorem - tak jak sobie siedzieliśmy i gadaliśmy;)

    Z kotem sytuacja jest prostsza bo ten, który jest jednym z twórców mechaniki kwantowej, wprowadza dodatkowe "teorie" aby propagować lub potwierdzać słuszność tej pierwszej.
    • 34:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    Dzisiaj dostałem dostęp do DALL*E 2 i taką oto odpowiedź dostałem na pierwsze zapytanie, jak w załączniku. Myślę, że jest lepsza niż sam obraz by był - są już pierwsze komentarze:
    • 35:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    odpowiedź: ->link<-
    • 36: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Tak się tworzy historię ;)
    • 37: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    • 38: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    No tak, konkurencja na compotach będzie coraz mocniejsza :(
    • 39:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    Ależ owszem, ale też przy okazji wychodzą kolejne ograniczenia promptów, jakie openAI dopuszcza do realizacji poprzez pełne DALL*E 2, których jak widzę po obrazkach słabsze sieci (DALLE mini) nie mają.

    Próbuję zmusić pełną dwójkę do wygenerowania czegoś co przypomina konkretny model Atari i jedyne co dostaję, to srebrne pudełka przypominające tablety albo modem. W najlepszym przypadku klawiatura. Srebrne, bo w prompcie wstawiłem "on a silver plate". Najwyraźniej mokry sen reklamiarzy ma pozostać mokrym snem.

    Nie ma takiej opcji żeby za darmoszkę zrobić jakieś lśniące expose konkretnych produktów czy marki.
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Mimo nietrafienia w oczekiwania, to niektóre kolaże wyglądają interesująco :D
    • 41:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    ale zarąbiste. można by całą przygodówkę zmontować na różne atarki....
    • 43:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    Mało tego: możnaby spróbować zrobić skrypt który na bieżąco będzie ściągał z ekranu tekst np. z takiego ZORK'a albo innego Colossal Adventure i karmił tym poprzez skrypty na jednym ekranie DALL'Ego, a na drugim ekranie by można było sobie pykać w Altirrze.

    Oj, wygląda to na pomysł na najbliższy stream :) niekoniecznie zamierzam pisać jakieś skrypty, ale przecież nie będzie to strzelanka, mogę sam klepać ten prompt :)
    • 44:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Zrobił Wam się genialny pomysł! Teraz tylko RastaConverter i ekrany do gry tekstowej gotowe :)
    • 46:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Albo pójść krok dalej i ładować obrazki przez fujineta ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    ... albo i taki prompt:

    "You are standing beside a small brick building at the end of a road from the north. A river flows south. To the north is open country and all around is dense forest. 320 by 200 pixels high resolution pixelart with rasters"
    • 48:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    Nic tylko się bawić, bardzo ciekawie byłoby zainstalować jakiś taki czuwający (hmmm... "CZUWAK" ;) ) rezydentny programik, który będzie ściągać to co stare adwenczery wypisują na ekranie, wrzuca przez Fujinet dalej... ja już odleciałem nawet i bez tego. Piszcie do mnie na Berdyczów ;)
    • 49:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    ale chad!!!!
    • 50:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime31 Jul 2022 zmieniony
     
    Prawda? To teraz wyczekautuj to:

    ->link<-

    A tak się martwiłem, gdzie ja mam uczyć się hamerykanckiego aksętu, tak by nie odrzucać swoim polgliszem odbiorców zza wielkiej kałuży.

    Co prawda 30 dołków miesięcznie taki tutor będzie kosztować, bo po jednym video już kończy się sezon łaski dla internetowych zwierząt (trzeba wbijać z innego konta mailowego i też pewnie IP), ale to i tak niewiele.