atarionline.pl Emulator AT-Once 386SX dla Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjpacanowski
    • CommentTime19 Jun 2022 zmieniony
     
    Witajcie,

    Oglądałem właśnie nagranie "Historia pewnej karty AT-Once 86SX" na kanale AtariOnline PL i mam uwagę, dzięki którym można byłoby zrobić ponowną próbę uruchomienia tego emulatora.

    Dyskietka była formatowana jako dyskietka DD pod Windowsem. To błąd, bo wtedy nie powinna się bootować, nawet gdy ustawiliście formatowanie + zrobienie z niej dyskietki startowej. Zwł. że Windows nagrał na tej dyskietce MS-DOS 6.22. Komputer takiej dyskietki nie zbootuje.

    Tym bardziej nie miało to sukcesu, gdy była formatowana na zewnętrznej przenośnej stacji dyskietek USB. Tego typu stacje dyskietki mają problemy z dyskietkami DD, i nie da się na takiej stacji dyskietek zrobić bootowalnych dyskietek. Chodzi o jakiś tam wewnętrzny BIOS czy firmware.

    Mój znajomy retro PC'ciarz to potwierdził.

    Trzeba ściągnąć obraz dyskietki formatu DD (720k) systemu MS-DOS (najlepiej wersję 5.0), następnie w jakimś programie nagrać ten obraz na dyskietce DD.
    Najlepiej zrobić to pod MS-DOS'em albo FreeDOS'em na normalnej stacji dyskietek.
    Można spróbować zrobić to pod Windowsem na zewnętrznej stacji dyskietek USB, ale podobno zewnętrzne stacje dyskietek USB mają problemy różne z dyskietkami DD.

    Nie obiecuję, że to rozwiąże problem, ale w oparciu o swoją wiedzę, na to bym stawiał.


    MS-DOS 5.0
    ->link<-

    3½ Floppy Microsoft MS-DOS 5.00 (3.5-720k)
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Przypomnę, że to chodzi o ten wątek: ->link<-

    a tu rzeczony filmik:

    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime20 Jun 2022
     
    Dorzucę link do projektu klona, może kogoś zainteresuje:
    ->link<-