atarionline.pl Wracam do świata Atarowców - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime3 Jul 2022
     
    Hejka kochani. Wracam do świata Atari. Pracuję nad gierką Draconus (przerabiam). Mam prośbę, niech ktoś sprawdzi czy tylko u mnie to działa, czy u was też. Plik załączam.
  1.  
    Józio, z przyjemnością - dobrze Cię widzieć!

    Pobrałem plik draconus.xex - czy mógłbyś opisać zmiany jakich powinienem się spodziewać? W punktach. Z mojej strony ocenię - czy zmiana występuje i czy poprawia atrakcyjność gry.
    • 3: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime3 Jul 2022
     
    W sumie nie wiele się dało zmienić, troszkę ją zoptymalizowałem, żeby szybciej działała, pół godziny temu wstawiłem taki drobny szczegół, te zajączki szczerzą kły i trochę zmieniłem scenerię i układ plansz i drobne szczegóły w dzwiękach
    • 4: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime3 Jul 2022
     
    Uzywam prostego asemblera w emulatorze atari800, używam legalnych rozkazów, na wszelki wypadek, żeby chociaż działało. Używam linuksa i trochę się przestraszyłem, że nie będzie kompatybilności, niech to chociaż działa, u mnie ciągle pojawia się "error 130 I/O" cokolwiek próbuję. Ostatnia deska ratunku to przerabiać stare gry.
    • 5:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime3 Jul 2022
     
    Gra bezproblemu uruchomiona w Altirze.
    Wszystkie "czity" :P
    Chwilkę pograłem i nie zauważyłem problemów.
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Jul 2022 zmieniony
     
    @Cuzz
    Życzę udanego powrotu :)

    Jak już zmieniasz Draconusa, to może zmienisz sposób wyświetlania bohatera, tak aby playery P0+P1 oraz P2+P3 miały tę samą współrzędną X - dzięki czemu można by łatwo wprowadzić trzeci kolor jak w wersji C64 (w tej chwili gra na Atari jest zrobiona tak, że nakładają się P0+P2 i P1+P3).
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    nie do końca na temat, ale chyba jeszcze nie widziałem takiego patentu, żeby wyświetlić P0+P1 z jakimś przesunięciem - wtedy można by było zrobić np. bohatera albo jakiś statek kosmiczny na np. 10 pixeli w 3 kolorach. Tylko nie ma do tego żadnego edytorka :]
    • 8:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    @pirx edytor Bocianu chyba ma taką opcję ->link<-
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    Tak, jak najbardziej SprEd Bociana ma taką opcję. Od kilku miesięcy próbuję dokończyć nowinkę na jego temat, brak czasu niestety :/
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    coooool!!!!
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    Adam, Matosimi rozszerzył funkcjonalność Spreda o duszki software'owe: ->link<-
    • 12: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime4 Jul 2022
     
    Ok nie śmiejcie się ze mnie, ale bawię się oscyloskopem i nawet coś mi wyszło. Naprawiłem klawisz start, dostawiłem nowy procesor Telefonem komórkowym, w którym mam opcję programisty, po prostu podłączyłem telefon komórkowy do oscyloskopa i się zaczęło. Ogólnie Atarynka dostała kopa, no nieźle. Potem prześlę wideo, muszę najpierw kontynuować moje badania.
    • 13: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Hej, teraz serio coś robię oscyloskopem, to siglent 1202x-e. W magiczny sposób przerobiłem antica. Tylko nie mam do tego oprogramowania. Potem napiszę co z tego wyszło.
    • 14: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    No udało mi się zmienić procesor, prędkość ta sama, tyle, że jest cache 128kb. Ogólnie chyba szybciej reaguję, muszę sprawdzić.
    • 15:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    elegancko
    128kb cache to nie w kij dmuchał