atarionline.pl G2F+Altirra: SELF TEST zamiast wyświetlenia obrazka w overscan - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 Jul 2022 zmieniony
     
    Cześć, czy mógłbym prosić kogoś znającego się na bajtkodzie, by zerknął co się dzieje, że Altirra wyskakuje z obrazka do SELF TESTu?

    W załączniku obydwie wersje obrazka:
    TVTest-HiRes_PC_Tebe.xex - standardowy, z galerii G2F,
    TVTest-HiRes_wider_Tebe.xex - wersja przerobiona na overscan.

    Odpalane na Altirze 4.01 i Atari 800 4.2.0 - przy czym ten drugi nie ma problemu z wyświetleniem obu.
    • 2: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime5 Jul 2022
     
    Hej. A nie jest tak, że wraca Ci do self-test jak wciśniesz jakiś klawisz ? Bo ja odpaliłem oba na Xformer 10 i oba są widoczne, ale jak wcisnę klawisz na klawiaturze - to mam self-test. Mogę sobie zmieniać opcje w emulatorze (czarno-biały, kolor etc.) byle nie wcisnąć jakiegoś klawisza ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime5 Jul 2022 zmieniony
     
    Jak odpalisz XEXa z Boota to będzie wychodził do SelfTestu, bo nie ma nadrzędnego systemu, jakim jest np. DOS.

    Jak odpalicz XEXa z DOSa to wróci do DOSa.

    Z technicznego punktu widzenia, program kończy się rozkazem:
    JMP (DOSVEC)


    A pod DOSVEC ($A) winien znajdywać się adres DOSa, a tak nie jest w przypadku odpalania go z Boota :) Stąd, wyjście do SelfTest-u.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 Jul 2022 zmieniony
     
    Xformer to nie emulator... :D a przynajmniej nie w takim zakresie, jaki ja potrzebuję, by się wyświetlił na ekranie.

    Temat do zamknięcia - coś jest nie tak z Altirrą x64, x32 sobie radzi i nie wychodzi do ST.

    //EDIT: JMP jest po oczekiwaniu na klawisz.

    //OFFTOP: jak się chce, to się potrafi zamieszać... (poniżej) xD
    • 5: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime5 Jul 2022
     
    No Altirra 8K BASIC 1.55 to można za każdym emulatorze Atari odpalić ;) min. Xformer 10 ;)

    Ale Atari800 5.0.0 ma już domyślnie ROM od Altirra - zresztą poprzednia też - więc jak się nie zmienia na oryginały - to takie rzeczy mamy ;)