atarionline.pl Kupię Atari 800 XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Jak w temacie.
    Chciałbym zakupić A800XL. Najlepiej sprawny, choć może mieć jakieś usterki łatwe do usunięcia, jeżeli coś grubszego a wiadomo co padło to też może być (stan idealny raczej odpada - za drogo), może być żółty, aby był kompletny i nie połamany. Nie chciałbym tracić czasu na "stan nieznany". Mój startowy fundusz to.... a się zobaczy :-)
    • 2: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime10 Jul 2022
     
    Będę miał egzemplarz na sprzedaż w Warszawie. Wolałbym uniknąć paczek.

    Pytanie dziwne, ale zadam :) Bierzesz dla siebie do użytkowania czy na handel?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2022
     

    Krzys:

    Pytanie dziwne, ale zadam :) Bierzesz dla siebie do użytkowania czy na handel?


    Wydaje mi się, że obecnie to nie jest dziwne pytanie. Szczególnie, że ktoś sprzedaje jakiś swój sprzęt na forum pasjonatów, znajomym czy kolegom po niższej cenie niż rynkowa czy sprzedaje coś, żeby kogoś wesprzeć.
    • 4: CommentAuthorfiksumdyrdum
    • CommentTime11 Jul 2022 zmieniony
     
    Dla siebie. Brakuje mi między innymi tego modelu w kolekcji. Pierwsze Atari na jakim grałem, w ogóle pierwszy komputer, z którym miałem kontakt. Taki ładny beżowy kolorek, sentyment. A egzemplarzy z moich zbiorów chyba nigdy nie sprzedam. Warszawa nawet bardzo by mi pasowała, mogę odebrać osobiście. Tylko kiedy i za ile?
    • 5: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    @fiksumdyrdum - napisałem ci prywatną wiadomość w wątku.
  2.  
    Dzięki koledze Krzys, stałem się szczęśliwym posiadaczem 800XL'ki. Egzemplarz sprawny i kompletny. Widać znak czasu, ale postaram się własnymi siłami przywrócić mu dawny blask.
    Serdecznie pozdrawiam Krzys'ia. Ogromnie miło mi było osobiście poznać człowieka wielce sympatycznego i ciepłego w kontakcie, który tak jak ja i wszyscy tutaj, ma pozytywnego szmergla w temacie wiadomo jakim.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

    P.S.
    Co do Neptuna, czekam na info.
    • 7: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Dziękuję bardzo. Najprawdopodobniej cały kram, który przyjąłem, dzięki pomocy serwisów RTV i Peri Noida da się przywrócić do życia. Jak wspominałem, bo też Jury o to pytał, jak tylko odbiorę monitor z serwisu, zrecenzuję ich.

    Póki co, mają w biurze 800XL ze stacją 1050, potwierdzenia z przyjęcia drukują na igłówce, która chodziła z C64. Jest klimat. I mechanik mega sympatyczny. Robią wzmacniacze lampowe (nowe) i puszczał mi muzykę jak brzmią. Bardzo bardzo sympatycznie tam jest.
  3.  
    "Robią wzmacniacze lampowe"
    A czy przypadkiem przewijają lub nawijają transformatory głośnikowe do urządzeń lampowych.
    Mam na warsztacie jedno radio, które ma uwalone trafo głośnikowe. Jest o tyle upierdliwe, że ma odczep na uzwojeniu wtórnym. Mam nawet naklejkę z oryginału, gdzie jest oznaczenie ilości (chyba) zwojów i impedancji poszczególnych uzwojeń, oraz przekrój drutów. Czy potrafią odtworzyć takie cudo?
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    popytaj tu np. ->link<- z tego co mają w ofercie robią po zamówieniu, więc może i zrobią coś nietypowego.
    • 10: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    @fiksumdyrdum - jak byłem, był tylko mój pan od kineskopu, reszta była w rozjazdach. Ale niedługo będę z nim gadał i widział się. Ogólnie dłubią dużo, pokazywał mi obiekt ich rewitalizacji nawet. Ja mam swoje zdanie na ten temat, ale "nasz klient nasz per pan".
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime17 Jul 2022
     
    Transformatory audio to słynne robi Carnhill - tylko ciekaw jestem waszej opinii, czy to co oni oferują -> ->link<- <- może się w istotny sposób różnić jakością od tego co robią w Telto? Tak, wiem - nawet taki element można źle i tanio zrobić (ehm... Behringer i jego... podwykonawcy).