atarionline.pl Protector na pudełko komputera - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime11 Jul 2022 zmieniony
     
    Czesc,
    Szukam plastikowego protektora na pudło do Atari 800XL. Czy ktoś może wie gdzie można takie kupić? Widziałem do prawie wszystkich konsol, ale do Atari nie :(

    Dzieki, M.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jul 2022 zmieniony
     
  1.  
    @kaz ale kolega wydaje mi się ma na myśli pudło na pudło ;) czyli coś co się na rynku kolekcjonerów nazwy ekspozytor. Można wymierzyć pudło 65xe i zamówić w poligrafii cięcie pod składane pudełko, ale dla pudełek Atari nie widziałem.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    Acha - myślałem, że kolega nazywa "pudłem" obudowę Atari 800XL :D
  2.  
    Jest oferta na grupie na Facebooku - który robi coś takiego dla "boxów gier". Z pleksi to nawet lepsze niż ta sztywna folia z poligrafii.

    ->link<-
  3.  
    co do ekspozytorów - to te w/w z pleksi WYGLADAJA ok.

    z folii polipropylenowej można zamówić "w poligrafii" - np. (uwaga - niesprawdzone, wzorowałem się na wiedzy z serwisu aukcyjnego spod hasła ORGANIZER NA BUTY - składane pudełko polipropylenowe wycięte i zagięte na rantach): ->link<-

    wymiary pudełka Atari 65xe (z sąsiedniego forum): 390x112x355mm (uwaga, liczone podejrzewam, bez powietrza krawędziowego, fizyki nie oszukasz, efekt Coandy istnieje i będzie tu oddziaływał ->link<- - nie, w suszarkach znanej firmy - jest to tylko efekt marketingowy tzw. chwyt reklamowy - tam zachodzi oddziaływanie elektrostatyczne, a nie w/w efekt!).

    źródło informacji o wymiarach - post Vidola - ->link<-
    • 7: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    Dzięki za odpowiedzi i pomoc. Tak, chodzi o cale pudło do Atari 800xl.
  4.  
    To mnie zaciekawiliście. Rzeczywiście stare pudła ciężko utrzymać w jako takim stanie.

    Jaki może być koszt takiego pudła na pudło dla atari 800xl dla przykładu? Tak orientacyjnie.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Zamiast twardego, "ekspozycyjnego" plexi wystarczyłby
    taki sztywny (acz giętki) przezroczysty plastik z jakiego również robią oslony do gier, tzw. protectory. Takie jak te:
    ->link<-

    Chyba nawet od nich kupowałem do SNES'a, bo pasują idealnie co do milimetra na pudełka do Jaguara.

    Można zapytać czy nie zrobiliby specjalnego zamówienia na duży box do Atari. Na pewno będą chociaż wiedzieć czy to możliwe technicznie.
    • 10: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Wysle do nich zapytanie, dzięki. Moje "opakowanie" na pudło do N65 ma 0,5mm, wydaje mnie się ze taka grubość byłaby ok.
    • 11: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    Widze ze maja pudla na zamowienie do 40zl (Atari jest większe więc bedzei droższe); muszę zmierzyć wymiary 800xl pudła.