atarionline.pl COBRA 1 - wersja pierwotna - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMietKlim
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    Sprzedam, własnoręcznie zbudowany COBRA 1. Brakuje monitora z czasów budowy Cobry, niestety monitor nie przeżył kilku przeprowadzek i wielogodzinnej pracy. Mam także, programy w wersji cyfrowej (pliki .wav) basic trs i jakieś gry oraz książkę "Basic Cobra". Płyta wykonana przez COBRESPU, wersja z częściowo poprawionymi błędami połączeń, wymagała (chyba) dwu poprawek kynarem.
    • 2: CommentAuthorMietKlim
    • CommentTime11 Jul 2022
     
    A tak wygląda na zewnątrz
  1.  
    Jakiej ceny oczekujesz?
    • 4: CommentAuthorMietKlim
    • CommentTime12 Jul 2022 zmieniony
     
    Szczerze mówiąc, nie wiem. Mam 70 lat i troszkę zapomniałem jak go uruchomić, że nie wspomnę o programowaniu. Próbowałem go uruchomić, podłączyłem do współczesnego monitora i na ekranie pojawiło się mnóstwo kwadracików, nie pamiętam czy napis COBRA pojawia się po starcie czy po wgraniu Basic'a - jak podejrzewam, wyświetlane kwadraciki są efektem niewłaściwego dekodowania przez monitor
    W rodzinie nie mam nikogo kto chciałby się tym bawić, wyrzucić szkoda, pomyślałem, że może ktoś doceni ten komputerek.
    Obudowę wykonałem z górnej klapy gramofonu lub magnetofonu, nie pamiętam, klawisze są kontaktronowe, był jeszcze dżojstik własnej produkcji, podłączany z boku - zdublowane naciśnięcie klawiszy w grach.
    Ile proponujesz?
    • 5: CommentAuthorMietKlim
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Fotka klawiatury
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    Świetny sprzęcik - do naszego muzeum - tam by nie przepadło. Napiszę priv z ofertą.
    • 7: CommentAuthorMietKlim
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    Ponieważ nie udało mi się wprowadzić zmian w moim profilu a powyższa korespondencja jest jako priv, proszę, jeśli będziesz odpowiadał na mój post, pisz na mietklim@gmail.com . Telefon powiadamia mnie o nadejściu poczty a co za tym idzie szybciej będę mógł odpowiedzieć, do kompa siadam późnym wieczorem. Jutro wyślę fotki PRL-owskich zabytków o których wspominałem.
    Pozdrawiam m. Klimowicz
  2.  
    również jestem zainteresowany zakupem jak byś chciał sprzedać
    • 9: CommentAuthorZenon
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Też budowałem COBRĘ. Tor video działał, części skompletowałem, ale cykl w AUDO-VIDEO wlókł się jak flaki. A że wyczytałem że jest takie coś jak ATARI, i w miarę tanio :) (1 200 00PLN) w PEWEXIE, więc nietrudno się domyślić że ścieżka skręciła w tym kierunku. BASICA dla COBRY się uczyłem na kartce, a potem.... potem nie było już zainteresowania COBRĄ bo ATARI załatwiał wszystko. Ale nostalgia pozostała.
    MietKlim... Świetna robota.... pozazdrościć. Kiedyś marzenie teraz wspomnienie.