atarionline.pl SuperNova Plus TT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorTom Rain
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Czołem Wszystkim!

    Jako zatwardziały commodorowiec nabyłem Atari TT z adapterem SuperNova Plus TT.
    Miałem problem z NetUSBee (wszak commodorowiec), które pożyczyłem z mojego Falcona ale z tym się uporałem i nawet pendrive do migracji danych zrobiłem ;)
    Ale sprawa dotyczy tego adaptera: mam grafikę na ET4000AX i przewaliłem wszystkie możliwe sterowniki - i żaden nie trybi :(
    Karta jest sprawna - dzisiaj sprawdzana na PC 286 (!).
    Mi się skończyły pomysły.
    Jest jakiś manual do tego adaptera (jakaś zworka jest na nim)/ albo krok po kroku jak to uruchomić? Wiem, że kolejność uruchamiania programów też ma znaczenie.

    Z góry dzięki za naprowadzenie w temacie :)
    • 2: CommentAuthorgwinter
    • CommentTime13 Jul 2022 zmieniony
     
    To może ja zacznę :)
    Pierwsza sprawa to sterowniki. Najlepiej poszperać tu :
    ->link<-
    Jak widać sterowniki pisane pod konkretny DAC karty graficznej i nie każda ruszy w TT choć ja mam ich kilka różnych i działa każda. Słowem , dobierasz sterownik do DACa.
    Po drugie, nie pamiętam już ale zdaje się, że pod ET4K i Ati Mach32/64 są inne wsady do GALi. I tak GAL do ET4000 nie działa z Ati i odwrotnie , choć jest jakiś uniwersalny. Moja nova ma chyba SuperPL i działa z ET w32i. W załączniku masz wszystkie wsady, może wystarczy wrzucić inny na Novą i będzie działać. Programator do kości GAL niestety wymagany.
    Jedyny jumper na NOVA to zmiana TT/Mega STE - poniżej masz pdfa.
    Kolejność programów w AUTO : 1. emulator.prg
    2. menu.prg
    3. sta_vdi.prg
    4. emulator.bib
    5. sta_vdi.bib

    uffff
    • 3: CommentAuthorTom Rain
    • CommentTime14 Jul 2022 zmieniony
     
    Cześć.
    Według naklejki na GAL mam SuperPL, a DAC to KDA0476.
    Wrzucam sterowniki stąd: ->link<- dla KDA i następuje jakby zmiana rozdzielczości (szary ekran) na głównym monitorze i nic więcej.
    Nie wyświetla mi się ani Menu ani cokolwiek na drugim monitorze...

    Może po prostu karta nie jest obsługiwana jednak?
    Karta w internetach widnieje jako STB TLI4 ERGOPowergraph
    • 4: CommentAuthorgwinter
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Kolejność sterowników masz poprawną ? Jest coś takiego jak autosort tu : ->link<-
    Użyj tego i ustaw odpowiednią kolejność w katalogu AUTO
    • 5: CommentAuthorKroll
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Dokladnie kolejnośc musi byc taka jak podał @gwinter. Ja co prawda mam karte MACH64, ale u mnie po uruchomieniu programu emulator pokazuje sie obraz na drugim monitorze/wyjsciu z karty w Twoim wypadku ET4000, nastepnie uruchamia sie program MENU.PRG w moim przypadku uzywam XMENU.PRG ktory jest przyjemniejszypozwala mi wybrać rozdzielczość/głebie kolorów praktycznie najlepiej 256 kolorów, pamietaj ze jesli nie uzywasz NVDI to musisz to odznaczyć na stardardowego GDOSa, a wybrane rozdzialki sa zaszyte lasnie w pliku STD_VDI.BIB musi byc w katalogu AUTO. Jesli nadal to nie pomorze to moze wez kompa/karte na SV, cos poradzimy ?
    • 6: CommentAuthorTom Rain
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    Tak, kolejność sterowników ustawiona poprawnie.

    Obstawiam jakiś problem sprzętowy, bo wygląda na to, że żaden sygnał nie idzie poprzez Nova. Nic się nie przełącza, monitor podaje brak sygnału.
    Pogadam z kumplem lokalnie to może mi tego GALa sprawdzi/zaprogramuje.

    @Kroll, no niestety sprawy służbowe uniemożliwiają mi wyskok na SV a z chęcią bym przybył z machiną, tak, jak to z Falconem było ;)
    • 7: CommentAuthorKroll
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    @Tom Rain, ok rozumiem jeśli lokalnie może @Jesionen albo Piter Tobie nie pomagą to w ostateczności zawsze mozesz spakowac to paczkomatem wyslac do mnie a ja u Siebie z kolegą Gwinterem sprobujemy to ogarnąć
    • 8:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Jul 2022
     
    może to jest kwestia ustawienia jumperów na karcie