atarionline.pl Atari 1200XL problem z klawiaturą - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Jul 2022 zmieniony
     
    Witam Kolegów. Mam problem z 1200xl.Nie działa klawiatura(żaden klawisz,funkcyjne tez nie).Podmieniłem klawiature z drugiej 1200xl i tez nie działa. Atarynka normalnie uruchamia Basic z cartridga, uruchamia gry. Co moze byc przyczyną tego, ze klawiatura nie działa?Który uklad jest za to odpowiedzialny?Moge sprobowac podmienic z drugiego....
    • 2: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Jul 2022 zmieniony
     
    pokey (c012294)
    • 3: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    Sprobuje go pozniej podmienic.A czy z 65,800xl bedzie pasował, czy musi byc z 1200xl?
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Jul 2022 zmieniony
     
    Dowolny będzie pasował.

    Ale jeśli nie pracują ci ani klawisze funkcyjne ani normalne to ja bym się przyjrzał konektorowi bo klawisze funkcyjne obsługuje GTIA a nie Pokey. No i sprawdziłby, czy na płycie klawiatury jest zasilanie bo są na niej dwa multipleksery i jeśli zasilania nie ma, to one pracować nie będą (znów pojawia się temat konektora).
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    Jak okaże się, że to pokey, to zepsutego nie wyrzucaj, będzie na stereo w sam raz.
    • 6: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    A czy pamietasz na których nózkach ma byc napiecie na konektorze?
    • 7: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    Gorący jest układ C014806-03
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    To akurat jest procesor i nie dziwne, że jest ciepły.

    Nie mam wglądu w schemat.
    • 9: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime22 Jul 2022
     
    Ok.Sa napiecia.Rozkrecilem klawiature i jak dotyka sie bezposrednio do folii to działa!!!!oprócz 2 shiftów.Jak sie skręci srubkami przestaje działać.Czy cos można podkleic do folii lub młoteczków gumowych?Wydaje mi sie, ze młoteczki nie sięgają
    • 10: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Jul 2022
     
    To bardzo typowa usterka w 1200XL. Naprawiałem swój z 10 lat temu i z tego co pamiętam jest właśnie całkowicie mechaniczna, czyli nie pokey a chyba ścieżki przewodzące na taśmie. Zerknij: ->link<-
    i pogoogluj "Atari 1200XL keyboard repair".
    • 11: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Jul 2022
     
    Sciezki sa ok, palcem czy samym młoteczkiem jak sie dotyka to działa.Tylko po skreceniu tak jakby młoteczki nie dosiegały do tasmy.Stad pytanie, czy mozna cis podlozyc,podkleic pod kazdy młoteczek?
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 Jul 2022
     
    Może nie tyle, że nie sięgają tylko nie trafiają? Sprawdź ułożenie membrany. No i jeszcze sprawdź, czy może nie jest tak, że "ręcznie" to trafiasz w ciut inne miejsca i dlatego zwiera.
    • 13: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime23 Jul 2022
     
    Ok