atarionline.pl Atari 800XL Czarny ekran - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime24 Jul 2022
     
    Witajcie.
    Właśnie w ten weekend moje ostatnie Atari 800XL przestało działać.
    Po włączeniu mam czarny ekran. A właściwie to nie całkiem czarny ale bardzo ciemny odcień, jakby brązowego. Generalnie - ćma, nic nie widać i nic się nie dzieje.

    Wcześniej komputer w sumie działał, ale miewał kaprysy. Objawiało się to tym że czasami po włączeniu na czarnym ekranie były 2,3 czasem 4 pasy od dołu do góry. np koloru żółtego albo niebieskiego. Po kolejnych próbach czasem problem znikał od razu a czasem po 2-5 włączeniach i wyłączeniach.

    No i pytania
    1. czy po tym opisie da się powiedzieć na ile to poważna usterka? bo jeśli poważna to rozważę sprzedaż na części.
    2. czy ktoś w okolicy Warszawy jest w stanie podjąć się naprawy?

    Jeśli coś mógłbym do opisu dodać aby pomóc zdiagnozować usterkę to pytajcie. Z góry dzięki za pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jul 2022
     
    Na pierwszy rzut oka to może być coś od tak standardowego jak padnięta pamięć (pryszcz do zrobienia) po nawet padnięty procesor. Ale da się zrobić. Na Kabaty zapraszam, jakby ci było po drodze.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime25 Jul 2022
     
    Jak coś można przywieźć do mnie do serwisu w Łodzi. Albo wysłać do paczkomatu gdzie dane do wysyłki są na mojej stronie ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jul 2022
     
    @crrn, możesz do mnie przywieźć, zobaczy się.
    • 5:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime25 Jul 2022
     
    Dzięki Panowie za odzew.
    Zgadałem się z Peri Noidem i jemu podrzucę.