atarionline.pl Prośby do atarionline - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime28 Jul 2022 zmieniony
     
    Do jaśnie szanownych adminów kieruję prośbę aby napis Wayback zmienić na Archiwum.
    Prośbę swą motywuję tym iż reszta jest w języku polskim i jest to trochę niespójne. Równocześnie uważam że wielu odbiorców poprze moją prośbę.
    Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie wniosku racjonalizatorskiego.
    • 2:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime28 Jul 2022
     
    a co tam - zmienione
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2022
     
    Bardzo dobry pomysł BCA - teraz jest to jaśniejsze.
    Santyago - wielkie dzięki za realizację! :)
  1.  
    To teraz jeszcze trzeba będzie zmienić nazwę portalu z "Atari Online" na "Atari Włączone w Sieć". W skrócie AWS.

    Czuwaj.

    ;)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Jul 2022
     
    Atari w Sieci.
    A nie - będą pozwy.
    Atari Sieci.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2022
     
    Wayback zmienione na jaśniejsze w dwóch językach: Archiwum/Archive, co zresztą jest zgodne z konwencją wszystkich pozostałych działów.
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Jul 2022
     
    To ja jeszcze poproszę (wiem prosi to się świnia),
    o dodanie mnie... abym mógł komentować nowości "jako zalogowany" czy coś w tym rodzaju.

    Kaziu, nie ma czasu, całkiem to rozumiem.
    Dziękuję.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2022 zmieniony
     
    Ale które nowości? Chodzi o newsy na głównej stronie? To odrębny system niż forum. Niestety, tu NIE wystarczy banalna poprawka, trzeba by zintegrować oba systemy albo stworzyć nowy.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jul 2022 zmieniony
     
    poprawka: --- tu NIE wystarczy banalna poprawka ---

    Chociaż w sumie - można zobaczyć, czy nie da się autentykacji sprawdzić.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2022
     
    Tak, wcięło mi "nie", przywróciłem.

    Oczywiście, że warto zobaczyć :)
    • 11:
       
      CommentAuthoryerzmyey
    • CommentTime29 Jul 2022
     
    Skoro sekcja "Archiwum" oznaczona została po łacinie, to ja stanowczo wnoszę, by w tej sytuacji cały portal używał języka łacińskiego, aby zachować spójność.
    Z góry dziękuję.
    To jest... Gratias!
    • 12:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime30 Jul 2022 zmieniony
     
    że tak?

    Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Jul 2022
     
    Czy leci z "Nami" pilot ?
    • 14: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime30 Jul 2022
     
    Ojej - chyba jednak sekcja archiwum została napisana po polskiemu ;). Jest to słowo pochodzące z Łaciny, ale tylko pochodzące - tak jak komputer i computer. Ktoś pamięta ? - Jak "kompjuter" to do "djupy". Podobnie z "archiwum" i "archives" etc. ;)
    • 15: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime30 Jul 2022
     
    a jaki to problem, aby glowna strona sprawdzala czy jest zalogowana sesja na forum i automatycznie logowala w drugim systemie na glownej; rzezbienie, ale nie takie rzezby za starych czasow sie robilo
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jul 2022
     
    Czasowy.
    • 17: CommentAuthormrk
    • CommentTime31 Jul 2022
     
    @solo/ng @jhusak @Kaz Myślę że podstawowym problemem jest utrudniony dostęp do kodu serwisu. Wśród użytkowników jest pewnie sporo osób które by mogły coś poprawić, ale nie dajemy im takiej szansy. Jeżeli nie można udostępnić kodu publicznie z powodów licencyjnych (?) to może chociaż prywatne repozytorium na github / gitlab / etc i dostęp dla wybranych osób które chcą coś poprawić? Plus jakaś dokumentacja jak uruchomić serwis lokalnie (docker / docker-compose?) - i czekamy na PR'y z poprawkami ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jul 2022 zmieniony
     
    Też trochę mi brakuje możliwości testowania lokalnie. Tak na żywo to zawsze coś może pójść nie tak.

    Natomiast dużo łatwiej wprowadzać mi zmiany od kiedy używam lftp, który udaje shella, można nim np. edytować pliki.
    • 19: CommentAuthormrk
    • CommentTime31 Jul 2022
     

    jhusak:

    Też trochę mi brakuje możliwości testowania lokalnie. Tak na żywo to zawsze coś może pójść nie tak.


    Do testowania zmian dobrze by było mieć obok wersję testową (w subdomenie, np. test.atarionline.pl, kopia plików, ta sama baza).