atarionline.pl Prywatna wiadomość - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022 zmieniony
     
    @Santyago - z tego rozumiem, że chcesz zbudować interaktywną apkę frontową kontaktującą się z pasywnym backendem - przypuszczam react, angular lub coś w tym gatunku?

    A nie obawiasz się, że to dołoży dodatkowego elementu do utrzymania, serwisowania i rozwoju, nad którym, w przypadku zmian ktoś musi czuwać, podczas gdy w przypadku takiego projektu jak portal z forum jest to w sumie zbędne i widoki mogą być statyczne? Chodzi mi o to, że taka apka musi mieć swoją logikę, co w sumie usztywnia serwis jeśli chodzi o rozwój, bo każda nowa funkcjonalność wymaga przerabiania apki frontowej.

    @mav w przypadku site własny silnik ma jak najbardziej sens, o ile nie jest to np. blog, tylko portal z customowymi elementami. W przypadku forum własny silnik nie ma istotnie sensu
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Powyższe uwagi wrzucam pod rozwagę jako wynikającą z mojego dość długiego doświadczenia :) Proszę je traktować jako poradę/punkt do rozważenia - nic więcej. Nie ja to robię. W każdym razie, jeśli Santiago robi nowy serwis i ma stuprocentową pewność słuszności obranej ścieżki, to spotkanie i przeszkadzanie na tym etapie nie ma sensu. @Santiago - dzięki za wyjaśnienie :)

    Mogę osobom odpowiedzialnym jedynie podsunąć pomysł checkpointu np. za 3-4 miesiące (może w styczniu) i wtedy ew. spotkanie i dyskusja może mieć miejsce (jak idzie, czy idzie, czy jest problem, czy robić inaczej jeśli nie idzie itp, jakie są blokery).
    • 3:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Aug 2022 zmieniony
     
    Nie do końca - całość jest w PHP. Struktura FW jest dość nietypowa, skłądająca się z:

    - frameworka
    - backendu admina
    - backendu modułów systemowych lub jak kto woli z mainline

    I to jest closed source. Do tego dochodzi aplikacja webowa (www + forum), która docelowo będzie dostępna dla osób chcących pomóc

    - backendu rozszerzającego (dla admina i frontu)
    - frontendu

    Cały system może pracować na kilku bazach, kilku tzw. workspecach z tymi samymi lub dedykowanymi magazynami danych, per domena, per user-agent. Pozwala również na rozszerzenie stockowych akcji kontrolerów lub całkowite nadpisanie w razie potrzeby.

    To tak w skrócie.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Aaa w ten sposób. Jak napisałeś o apce klienta myślałem, że chcesz ćwiczyć jakieś rozwiązania typu nest plus react :D W każdym razie powodzenia i jakbyś potrzebował pomocy, pary rąk czy czegoś to daj znać ;) np przez discorda, tak najszybciej
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    dobra, to teraz na serio - co będzie, jak Ciebie Santyago zabraknie, bo np. Ci się znudzi (miałem takie fazy, oj miałem)?
    Czy ten framework i admin closed source nie spowoduje, że trzeba będzie to jeszcze raz pisać?
    • 6:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    A teraz nie trzeba?
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Teraz nie trzeba, bo jest napisany. I nie jest closed source.
    Na czym polega php i closed source? Ja w pehapy robiłem 20 lat temu, jeszcze php 3.x i 4.x, a wiem, że teraz ten pehap nieco inaczej jest/może być używalny.
    • 8:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Aug 2022 zmieniony
     
    A to jak nie trzeba to fajrant :) tyle gadania co kto może i chce, a nic praktycznie się nie dzieje. Dajcie czadu z całego serca i szczerze życzę
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    @Santiago nie denerwuj się, trzebać to trzeba bo to, jak jest napisane woła o pomstę do nieba. Kolega tylko wyraził wątpliwość co do stosowania rozwiązań "closed source" (na marginesie to z czystej ciekawości, jak to osiągnąłeś? Zend Encoder?)

    Obecne rozwiązanie jest w pewnym sensie również closed, bo grzebanie w tym to paranoja
    • 10:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Wcale się nie denerwuję i w żadnym wypadku się nie obrażam.

    Dziwi mnie (może omyłkowo), że chcę zrobić coś dobrego dla ogólu, a odnoszę wrażenie bycia jak na spowiedzi - po co? jak? dlaczego? dlaczego tak? ja bym to zrobił tak, a co się stanie jak umrzesz? przecież wszystko działa. To naprawdę odbiera chęci pracy. To coś złego, że chcę pomóc na własnych warunkach?

    I nie - nie liczę na pochlebstwa zostania bohaterem :)
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    @Santiago nikt nie jest wszechwiedzący. Różne opinie są zawsze w cenie, zwłaszcza jeśli są merytoryczne i poparte argumentami - zamkniętość kodu w projekcie niekomercyjnym, jest zawsze argumentem przeciw, bo ogranicza możliwości wsparcia i rozwoju.

    Ja też mam ugruntowane opinie na temat stosowania określonych rozwiązań, ale nigdy nie zamykam się na krytyczne opinie, na, oczekuję ich. Przecież celem nadrzędnym nie jest to, żeby coś robić, tylko, żeby zrobić to dobrze ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Doskonale rozumiem strach przed niedostępnym fragmentem kodu, ale tyle jestem w stanie zaoferować. Nie ma się czego obawiać, w razie "wylogowania się" - KaZ będzie miał klucze.
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    W sensie źródła. Skoro tak, to raczej nie ma problemu
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    @Santyago - tu chodzi tylko o to, że m. in ja już się wdrożyli w to, co jest, i też mają jakieś pomysły :) A teraz po prostu trzeba to wszystko odłożyć i poczekać na to, co będzie. I zdecydować, czy niektóre poprawki wdrażać mimo to, że potrwają miesiąc czy rok, czy poczekać i zobaczyć nowe.

    Aura tajemniczości w dzisiejszych czasach jest... wyobraźniogenna...
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    To się spotkajmy w jakiś dzień na zoomie pogadać, żeby nie było tajemniczości, niedomówień i niejasności. Ja się dostosuję, niech termin proponują najbardziej niedostępni, a faktycznie zainteresowani działaniem :)
  1.  
    Można od razu spróbować zmerdżować się z "atari area". Dely też chyba od jakiegoś czasu planuje update, więc okazja jest :>
    • 17:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime23 Aug 2022 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal a widzisz, temat był już poruszony przeze mnie. Również chętnie widziałbym jedno wielkie forum Atarowe.
    W sumie to AOL i AA współpracują już teraz na pewnych poziomach. Z tym że jeśli chodzi o połączenie forumów to mam wrażenie że główną przeszkodą są przyzwyczajenia użytkowników. Jest sporo osób która lubi jeden zakątek od innego, no i takie połączenie mogło by odebrać jako pewnego rodzaju zamach na ich wolność wyboru.


    @Kaz Pytanie w jakich godzinach, bo widzę parę spotkań tematycznych na Zoom. Chyba że po 22:00?
    Warto dodać że 26-28 sierpnia jest KWAS #27 w Doboszowicach
    • 18:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Pod względem wyrównywania szans, nie ma to jak bioróżnorodność. Tak więc zostawmy może temat merża z AA... już to obgadywaliśmy na Zoomie.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Też sądzę, że łączenie tych dwóch bytów nie ma sensu. One są różne i przyciągają różne osoby. Czasami nie ma "chemii" i ktoś się przenosi z jednego miejsca w drugie.
  2.  
    @Cyprian, może zatem założymy jakąś alternatywę dla AOL i AA? :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Sikor miał kiedyś swoje forum - chyba jak się obraził na AOL i AA, ale nie wiem czy nadal istnieje...

    Teraz modny jest "DISCORD" - takie jakby połączenie IRC-a, czatu i bloga. :)
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Niektórzy nie lubią atarionline, bo tu _wymagana_ jest kultura wypowiedzi; a osoby nieprzestrzegające tego są z reguły stawiane do pionu, a jak to nie działa, to same rezygnują.

    Ponadto nowy użytkownik nie może się "ot tak" założyć, musi mieć błogosławieństwo. Suma sumarum nie mamy praktycznie spamu.