atarionline.pl Nowa gra - OutRun (WIP) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Zapowiada się bardzo fajnie!
    • 3:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Superowo to wygląda :)
    Mam nadzieję, że na 64kB będzie. A jakby było na carta, to tam w tle za horyzontem, można by masę rożny scenerii dodać i by się jechało i jechało...
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    mam nadzieję że będzie kompatybilna z Atari 400
    • 5: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    No zgodnie z opisem gra pójdzie na Atari XL/XE. Więc 64 kb lub może nawet - 128. Będziem widzieć. Wygląda wyśmienicie - bardzo fajny "remake" ;). Tutaj jeśli chodzi o Atari400, myślę, że podobnie jak Atari 2600 - autor nie przewiduje przynajmniej narazie ;).
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    może wystawi ją w kategorii 256B game compo ;)
    • 7: CommentAuthorRocky
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Niestety Atari sprzętowo ma dużo mniej do zaoferowania niż takie C64, więc do pewnych rozwiązań trzeba dodatkowego ramu.. i mam nadzieję, że próby zmieszczenia się w 64k nie skroi produkcji za bardzo..
    • 8:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    No właśnie po to ATARI wymyśliło cartridge. :) Pudełeczko dedykowane do gier. Żeby sam komp miał mało RAMu a to co ma być do grania gotowe czekało w ROM.
    A tym czasem można zaobserwować zjawisko, że nowe gierki preferują więcej RAMu ale dane do RAMu rozpakowują z dysku. To gdzie tu logika. Nie lepiej od razu dane rozpakowane wstawić w ROM carta?
    Co innego jakby gierka przetwarzała jakieś tablice co potrzeba potężne bufory. No ale to nie z prockiem 6502. ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    Pewnie pijesz do PoP. Podejście z traktowaniem carta jak dysku ułatwia przeniesienie na niego gry z ATR-a.
    • 10:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime20 Aug 2022
     
    @Peri Noid
    TAK :)

    Bo ATARI sprytnie to ma wymyślone i jakoś tak się zapomina. Banki 130XE to jak banki carta. Wiem wiem, ANTIC itd. Ale mając 512kB ROMu to naprawdę jest sporo.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    Obejrzałem filmik zbyla i muszę powiedzieć, że wywołuje on 50/50 nadziei i obaw. Oby wyszło grywalnie, z dobrą "fizyką" i sterowaniem!
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Aug 2022 zmieniony
     
    Głowy nie urywa (graficznie) ale naprawdę (!) brakowało takiej gierki, bo ile można się ścigać F-1 czy motocyklami. :)
    • 13: CommentAuthorkski
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    Oglądając filmik i widząc jak "przeskakuje" tło (zamiast płynnych zakrętów itp.) to chyba jeszcze długa droga.
    • 14: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    A filmik "przeskakuje" czy to tylko są pokazane, różne trasy. Bo myślałem o tym - gra wygląda bardzo ładnie i płynnie i nagle "pstryk". To chyba montowanie video a nie gra ;). Jeśli to gra - no to pewnie będzie poprawiane ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    To nie jest montowane wideo, tak po prostu na tę chwilę gra działa i wygląda.
    • 16: CommentAuthoremkay
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    As we say in German "Mülleimer auf, Techdemo rein, Mülleimer zu" ...
    • 17:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    Z całym szacunkiem do Twórców tej gry, wygląda to słabo.
    Zobaczcie jakie wyścigi przygotowywane są na C-Plus 4.

    • 18: CommentAuthoremkay
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    The point is that the plus 4 version is showing a lot details but the fps weren't fun.
    Give the Atari the option to show things using the half resolution but a full speed fps game....
    Heck... the plus/4 doesn't have sprites, and the video chip is stealing a lot CPU cycles.... actually more than ANTIC does.
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Aug 2022
     
    z tego co napisali na wstępie, ten projekt został porzucony, jest tylko tech demo