atarionline.pl Pomocy - czyscilem obudowe monitora i popsułem -( - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    Hey, mialem w domu ipa do czyszczenia sprzetu i podkusiło mnie aby przetrzec nim obudowe monitora. Bez zadnej refleksji przeleciałem go na szybko z wierzchu i jak po minucie wysechł to pojawiły sie na nim smugi których nie moge sie pozbyć, tak jakby wzarło mi sie w plastik. Jak przejade jeszcze raz powierzchnie to smugi znikaja albo pojawiaja sie w innymi miejscu. Da sie z tego jeszcze jakos wybrnać ?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Aug 2022 zmieniony
     
    Jakby co, to do czyszczenia monitora i porowatych rzeczy: woda + ściereczka z mikrofibry. Ew. jakiś lekki detergent, ale sama woda wystarcza.

    Magiczna gąbka też, ale z niej cieknie i trzeba obudowę "wyjąć" z bebechów. Albo odwrotnie.

    Możesz spróbować zmyć to taką ściereczką z rozcieńczonym ipa, żeby zmył sam siebie. Niestety, ABS ma domieszki, które IPA rozpuszcza. Bywa, że nie ma i wtedy nie ma smug.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    izopropanol ? gratuluję, smugi które widzisz to pewnie rozpuszczone tworzywo, może uda się Tobie go wypolerować musisz nawilżoną szmatką z alkoholem (nie mokrą) przecierać to miejsce - intensywnie

    najlepiej przetestować na jakimś fragmencie, bo reakcja zależy od tworzywa, może najpierw sprawdź z denaturatem (jest najmniej agresywny)
    • 4: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    robie jak napisales, jakos udaje mi sie to niwelowac ale strasznie zmudna robota. Cale szczescie ze schodzi. A najlepsze jest to ze tym samym potraktowalem monitor crt samsunga i zero problemow. Dlatego tak z rozpedu polecialem po atarynce -(
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Aug 2022
     
    w ten sposób można też polerować oprawy okularowe z octanu celulozy, większe ubytki niweluje się acetonem i potem poleruje