atarionline.pl CMC msx - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    Sprawdziłem na Problem_Jasia_Ingame.sap:
    asapconv -o Problem_Jasia_Ingame.cmc Problem_Jasia_Ingame.sap 

    I zabanglało bez problemu. A bład taki jak Tobie wyskoczył mi gdy konwertowałem sap->cmc podczas gdy był to rmt. Asapconv 5.1.0

    Jeszcze taki efekt może powstać, gdy muzyczki są wyrypane z playerem, a nie czyste cmc-ki. Bo asapconv takie cmc, rmt i inne łyka jako takie i może je skonvertować do .sap. I wtedy takiego sapa może znowu skonwertować na cmc.

    Jakbyś zapodał przykładową muzyczkę z asmy albo tu załączył, to bym zajrzał.

    A program z commandline można wywoływać w skryptach, a okienkowego nie. Dlatego wielcy (nie tylko, nierzadko) tego świata robią aplikacje okienkowe, a do tego robią "helpera", który można uruchamiać w linii komend. Np. OpenOffice.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    Ja trafiłem jeszcze na taki fjuczer, że musiałem podać rozszerzenie pliku wynikowego dużymi literami.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    @Jhusak

    Wielkie dzięki za nieustającą chęć pomocy. :)
    Załączam dwa pliki w .sap i na 99% są w CMC-ku.
    Zobacz, czy się da je znów takimi zrobić. Być może był tam też "doklejony" player do CMC nie wiem tego, szkoda więc, że ten ASPACONV więcej o błędzie nie powie...
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    Tak, jak mówłem - ręcznie zrobione, a nie asapconvem. Obciąłem nagłówki i:
    binload Extra.sap:
    Binary file: Extra.sap
    Extra.sap: Start: 8400 End: 8bd4 Length 07d5
    Extra.sap: Start: 8c00 End: 93c1 Length 07c2

    binload Delicate.sap:
    Binary file: Delicate.sap
    Delicate.sap: Start: 8000 End: 85ca Length 05cb
    Delicate.sap: Start: 9000 End: 97c1 Length 07c2

    Częśc binarna ww sapów składa się z dwóch części, pierwsza część to cmc, a druga, to player.
    Pytanie, czy ten player nie jest jakiś customowy. Ale wyciąłem ten pierwszy blok, zapisałem jako cmc i zrobiłem z niego sapa asapconvem i już w obie strony działa.

    Przesłuchaj sobie, bo może są jakieś różnice.

    W sumie nie chce mi się sprawdzać, czy te playery to to samo...
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    Genialnie!!! Bardzo dziękuję! Wszystko gra i to tak, jak powinno. :)

    Co do playerów to tylko podejrzewam, że to natywna "odgrywaczka" która była w samym edytorze (oidp) i umożliwiała kompilację pod zadany adres.

    Co to jest ten "binload" ? Komenda w SDX ?

    Ogólnie przydałby się taki sprytny programik na omawiane okazje, który umilałby edycję i wycinanie. Może kiedyś ktoś popełni albo ulepszy istniejące (np. "CutAs" od Bocianu :)) ?
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    CutAsem pewnie też by poszło - grunt to mieć opanowane proste narzędzia typu hexedit (ja używam vim + xxd) - tylko commalndlineowe narzędzia dają takie możliwości - jak widać zajęło mi to przy ich pomocy niecałe 10 minut :)

    binload jest wraz z innymi toolsami m. in. tu:
    ->link<-

    Jest jeszcze xex-filter.pl (perlowy skrypt)
    ->link<-

    No i doświadczenie, niestety, tego się nie przeskoczy.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    OK, rozumiem. Co do doświadczenia, to w poście #18 niniejszego wątku coś tam wykazałem od siebie (przypomniałem sobie jak wycinać muzykę w CMC z działających programów). ;)

    Odnośnie commandline'owych narzędzi to jak pisałem wcześniej, odwykłem od nich i wolałbym okienkowe lub nakładki na te "wierszowe" programiki.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Oct 2022 zmieniony
     
    Ale te programiki cały czas są, a szukanie i instalacja okienkowych to frustracja i wieczność. Dlatego jestem wierny shellowi :)

    A co do postu #18 - często więcej problemu jest z zabraniem się do rzeczy, niż potem z jej ogarnięciem - zabrałeś się, zrobiłeś i git!