atarionline.pl Brakujące gry i programy w AtariOnline - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime4 Nov 2022 zmieniony

No to skoro WSZYSTKIE, to wszystkie :)

Universal Hero - .cas z loaderem ze "studia" Feniks w Warszawie na ul. Żelaznej.

Wygrzebałem z wątku na AA, który na swoje potrzeby inwentaryzuję.

Ekran w czasie ładowania
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2022

Kaz, to były duble, które już masz w bazie. (...) I looknij w wyedytowane posty #40 i #41.

To nie tak :). To, co w głównym archiwum to jest jedna sprawa - ja sobie duble zidentyfikuję. Ale składankę z kasety Empex-u wrzuciłem też osobno do folderu inne - może znajdą się inne kasety Empexu i kolekcja urośnie. Dlatego chciałem, żeby był tam komplet tego, co na tej kasecie jest - w obu formatach cas i xex. Jeśli zmieniłeś coś pod archiwum główne - to powstaje miszmasz i właściwie nie wiem co i jak... :D
    • 3: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime4 Nov 2022

Tak, w postach #40 i #41 załączyłem ten zestaw po usunięciu dubli w stosunku do głównego archiwum (_Archiwum Gier 8).

W takim razie załączam całość, tak jak stworzył Piguła tu: ->link<- i tu: ->link<-

Spakowałem osobne .zipy ze stronami A i B w jedno archiwum, bo tutaj chyba można dodać tylko jeden załącznik do posta.

Oprócz .xex i .cas są tam też pliki .hex z procesu konwersji do .cas. Te ew. już usuń sam :)
    • 4:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Nov 2022

Bardzo dziękuję! :)
    • 5: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime5 Nov 2022

Kaz, a może chcesz powalczyć sam też z takim zestawem: ->link<-

Nie jest to chyba zestaw z żadnej "wypożyczalni", czy "studia", raczej składanka domowa, ale z 7 plików .xex są tylko 2 duble w stosunku do "archiwumuzytkow-atarionlinepl-2019-12-05".
    Oprócz .xexów są jeszcze 63 inne pliki, głównie .bas i .lst, m.in. z audycji Radiokomputer.

Historia uratowania kasety tutaj: ->link<- i dalej: ->link<-
    --
    tchoovay :)
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2022

Dodam w wolnej chwili, jak się wezmę za użytki, na razie gry.
    • 7: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime6 Nov 2022

Spoko. Gry tam też są.
    • 8: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime10 Nov 2022 zmieniony

Trzy pliki .xex w załączonym archiwum, to tytuły które istnieją już tutaj w bazie, ale nie w tych wersjach:
    gallahad - file version by black angel
    guard - jeszcze inne packer/depaker niż 5 już obecnych w bazie
    tank vs tank - filed and packed version by xe-team - taka już istnieje w bazie, ale rozmiar pliku nieznacznie inny. Być może to efekt odzyskania plików z kasety zapisanej w formacie *AJEK, narządem Anty *AJEK Copy i tej wersji nie warto dorzucać. Sam zdecyduj.

Z kasety odzyskane były jeszcze gry Jaffar i Krucjata, ale w dokładnie takich samych wersjach (MD5) jak już istniejące w bazie. Całość kasety tu: ->link<- , ale w porównaniu do wcześniejszej kasety Empex #18, ta tutaj ma raczej małą wartość "kolekcjonerską" zestawu, bo ze względu na słaby stan taśmy nie udało się odzyskać gier: Koło fortuny, Najemnik, Vicky. Nie ostało się też chyba zdjęcie pudełka ani wkładki.

Cała historia kasety tutaj: ->link<- , ->link<- , ->link<- i ostatecznie: ->link<- .
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2022

Dziękuję, pewnie że zbieramy również wszystkie inne wersje. Ściągnąłem, w wolnej chwili dodam.
    • 10:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony

• 11: CommentAuthorpigula
    • CommentTime12 Nov 2022

Kaz ja już kilka zestawów firmy Empex zarchiwizowałem

->link<-
    • 12:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Nov 2022 zmieniony

Demon Knight - znalezione na Atari Mania
    • 13:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2022

Duncan, Piguła - dzięki - ściągnięte, zostanie dodane.
    • 14:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Nov 2022

Bardzo dużą pomocą byłoby dodawanie w nazwach plików wymagań co do uruchomienia - np. w przypadku Demon Knight jest to uruchomienie z Basica komendą CLOAD. W takiej sytuacji nazwa pliku: Demon Knight (b,cload).cas. Z góry dziękuję również za taką formę pomocy :)
    • 15: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime16 Nov 2022 zmieniony

pigula:

Kaz ja już kilka zestawów firmy Empex zarchiwizowałem
    ->link<-

A tutaj ->link<- Piguła, wrzucałeś jeszcze jedną kasetę w normalu, zestaw 12, której nie widzę na Drive.
    .cas-y przekopiowałem na .xex-y, sprawdziłem duble (MD5) z bazą atarionline - były dwa, a pozostałe sześć to inne wersje.
    W załączniku oryginalne, niemodyfikowane archiwum Piguły z plikami .hex i .cas, oraz dodatkowy katalog ode mnie z .xexami bez dubli w stosunku do bazy AOL.
    • 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2022

Super, bardzo dziękuję.
    • 17:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime21 Nov 2022 zmieniony

• 18:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime21 Nov 2022 zmieniony

• 19:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2022

Dodane, dzięki!
    • 20:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime22 Nov 2022 zmieniony

• 21:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime24 Nov 2022 zmieniony

Ant Eater v.2.0 - - ostatnio dodane na Atarimania
    • 22:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Nov 2022

Kaz:

Bardzo dużą pomocą byłoby dodawanie w nazwach plików wymagań co do uruchomienia - np. w przypadku Demon Knight jest to uruchomienie z Basica komendą CLOAD. W takiej sytuacji nazwa pliku: Demon Knight (b,cload).cas. Z góry dziękuję również za taką formę pomocy :)

Czyli do dorobienia: do Altirry i atari800 jest taki plik konfiguracyjny wyzwalany dwuklikiem, który by w linii komend dodałż sam, co trzeba dodać, aby gra zadziałała. Taki plik na Maca, Win i Linux. Ściągasz plik z plikami w środku, dwuklikasz i się emulator odpala.
    • 23:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2022

Tak, Mono zaproponował takie rozwiązanie i w tym celu - jako jedyny - podesłał mi sensowną modyfikację systemu znakowania plików, konwencji nazewnictwa. Myśl doskonała, do realizacji. Kiedyś :)
    • 24:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

Po ostatniej aktualizacji zauważyłem że mam jeszcze dwie inne wersje cas Caterpiggle niż ta którą dodałeś.
    Pliki w załączniku
    • 25:

CommentAuthorduncan

• 26:

CommentAuthorduncan

• 27:

CommentAuthorduncan

Zorro (extendent version) - ze strony Homesoft
    • 28: CommentAuthorGekoPL

Witam.
    Temat uruchamiania gier/programów na emulatorach w odpowiednim konfigu jest już stosowany na "konkurencyjnych platformach".
    Osobiście lubię te rozwiązanie z retrogames.biz stosowane dla TheC64... nazwa pliku (gry/programu) determinuje jak uruchomi się "konsola" TheC64 - jaki wgra tryb (PAL/NTSC), ile będzie pamięci, jak zmapuje joysticki (a nawet doda dodatkowe porty), zabezpieczy dysk (lub nie) przed nagraniem, doda rozszerzenie pamięci itp, itd. System prosty i genialny zarazem. Raz nadajemy nazwę plikowi gry by ta odpalała się zawsze tak - jak ma się uruchomić (lub tak jak chcemy by się uruchamiała bez grzebania w konfigu samego emulatora komputera).
    Jak to się odbywa można przeczytać w manualu do TheC64 od strony 58.
    ->link<-
    Fajnie by było gdyby ktoś się podjął wypracowania jakiegoś standardu "flag" w nazwie pliku by ten sterował emulatorami Atari.
    • 29:

CommentAuthorduncan

Yogi's Great Escape (Title Version 2) - ze strony Homesoft
    • 30: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

Kaz:

Dodane, dzięki!

Czy zapis na stronie głównej:
    Katalog gier (konwencja Kaz)
    Aktualizacja: 2022-11-25
    , oznacza że podmieniony jest też plik "Całość" pod tą samą nazwą "_Archiwum Gier 8.zip", czy też przy wystawianiu nowej wersji całego archiwum jego nazwa zmienia się - np. zmieni numer 8 na 9?
    Bo gdyż albowiem nie wiem kiedy warto go ściągać w całości.
    --
    PS. Dla jasności, ostatnio ściąganą całość (kilka tygodni temu) mam już pod nazwą _Archiwum Gier 8.zip właśnie.
    • 31: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime6 dni temu

duncan:

Caterpiggle (v2).cas
    Caterpiggle (v3).cas

Tak informacyjnie:
    Po konwersji na .xex, Caterpiggle (v2).cas = Caterpiggle (v1).xex z bazy AOL.
    Caterpiggle (v3).cas - zabezpieczone Enigmą, dla kolekcjonerów zabezpieczeń Made in PRL :)
    Ktoś przypomni czy istniał kopier "anty-enigma"? Jest w sieci?
    • 32:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

Berg - dzisiaj dodane na Atarimania
    ->link<-
    • 33:

CommentAuthorSantyago
    • CommentTime4 dni temu

@uicr0Bee - nazwa pliku pozostaje bez zmian, to czy jest nowszy determinuje data aktualizacji :)
    • 34: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime3 dni temu

Dzięki za wyjaśnienie, skąd więc numer "8"? Tak z ciekawości :)

A dzięki niezmierzonym zasobom kolegi Sebana, okazało się że z tego zabezpieczonego Enigmą "Caterpiggle (v3).cas", po odbezpieczeniu i konwersji na .xex, wyłoniła się ta sama wersja (z dokładnością do MD5) co "Caterpiggle (v1).xex" w bazie "_Archiwum Gier 8" i "Caterpiggle (1982)(APX)(US).xex" w bazie w konwencji TOSEC (archiwumgier-atarionlinepl-2021-07-11)

Załączam odbezpieczoną wersję "Caterpiggle (v3).anty_enigma.cas" popełnioną przez Sebana. Pozdrawiam :)
    • 35: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime3 dni temu

... oraz kopier Anty Enigma V1.0. Jeszcze raz dzięki Seban!
    • 36:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 dni temu

ucr0Bee:

Dzięki za wyjaśnienie, skąd więc numer "8"? Tak z ciekawości :)

Archiwum gier dla 8-bitowego Atari (bo mamy jeszcze na serwerze dla 16-bitowego).

ucr0Bee:

Bo gdyż albowiem nie wiem kiedy warto go ściągać w całości.

Plik zip powstaje inaczej niż kiedyś. Kiedyś było tak, że najpierw wgrywałem wszystkie nowe pliki na serwer, a one były tam archiwizowane do pliku zip (wcześniej automatycznie bodajże co miesiąc, potem ręcznie, a więc bardzo rzadko :). Teraz jest tak (jak już parę razy pisałem to zasługa kolegi Santyago), że ja przygotowuję u siebie plik zip (właśnie ten, który ściągasz), wrzucam go na serwer, a skrypty Santyago grzebią w zip i prezentują pliki jako osobne, a także pozwalają je ściągnąć pojedynczo. Tak więc plik zip ZAWSZE jest aktualny, zawsze ma tę samą zawartość co widzisz w archiwum jako pojedyncze pliki, bo nie ma innej możliwości :)
    • 37: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime2 dni temu

Dzięki za (ponowne) wyjaśnienie.
    • 38:

CommentAuthorduncan
    • CommentTime1 dzień temu

BugiBugi (na stronie u Fandala)
    ->link<-