atarionline.pl Katalog Quelle - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2022 zmieniony
     
    Warte przypomnienia, że na Zachodzie, na przykład w Niemczech, mieli katalogi, w tym wysyłkowe, dużych domów handlowych. A tam... komputery, do których śliniliśmy się w czasach PRL. Ja również miałem taki katalog, ale raczej nie Quelle (nie pamiętam), z którego wyrwane kartki o komputerach pełniły rolę dziecięcej relikwii... :) Może kiedyś gdzieś odnajdę. Na razie link podrzucony przez SzymonU, który zawiera skany tych katalogów z lat 80.:

    ->link<-

    Ależ to pięknie wygląda
    • 2: CommentAuthorPecet
    • CommentTime3 Sep 2022 zmieniony
     
    U mnie w domu były bodajże dwa takie katalogi, nie mam pojęcia skąd. Okno na inny świat. Wiatrówki, zabawki i oczywiście komputery. Lepsze, niż niejeden komiks.
    Po zmianie ustroju zapewne wylądowały na śmietniku... Życie:)

    Swoją drogą ciekawe jak (na czym) to było składane.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2022 zmieniony
     
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Sep 2022
     
    Quelle i ich katalog - legenda. Widziałem ich kilka, oczywiście najbardziej interesowały mnie komputerowe strony. Widok fajnych gierek na Sega, Nintendo itp. potrafiły naprawdę "zaostrzyć apetyt", to tak jak "lizanie lizaka przez szybkę"... :P
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Sep 2022
     
    @Dracon

    Katalog z bielizną z tego co pamiętam nie był na "komputerowych stronach".
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Sep 2022 zmieniony
     
    @ccwrc
    Ciuchów tam było od groma, ale była też "sekcja" komputerowa lub co najmniej wykaz gier konsolowych. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Sep 2022
     
    @Drakon ja byłem w szoku jak widziałem ceny gier na Amigę. Na Grzybowskiej to była cena kilku dyskietek i była to uczciwa cena. Wtedy :)
    • 8:
       
      CommentAuthormazien
    • CommentTime4 Sep 2022
     
    U mnie w domu też były te katalogi. Kiedyś zastanawiałem się po co, przecież i tak nikt z nich nie zamawiał, jedynie żeby wywołać ślinotok u oglądającego. Jak dopytałem po latach o szczegóły, to podobno była to popularna bibuła wśród kobiet aby męczyć lokalne krawcowe - "o to mi Pani uszyje"
    • 9: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime5 Sep 2022
     
    @mazien - możesz mieć rację, bo ja takie oglądałem u mojej babci, a ona była krawcową.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Sep 2022
     
    Faktycznie coś jarzę. U mnie w domu też to bywało natchnieniem dla obsługujących maszynę do szycia. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    Taki katalog to namiastka internetu kiedyś, te obrazki takie kolorowe.

    Dzisiaj wchodzisz w internet i masz dokładnie to samo. Kupuj, kupuj, kupuj!