atarionline.pl Zawieszające się wersje gry Amphibian! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Sep 2022
     
    Przypomniałem sobie ostatnio dość fajną grę, przynajmniej tak ją zapamiętałem, grałem w nią dość często będąc dzieckiem, szybko się wczytywała :D i nie ginęło się po trzech sekundach ;).
    Natrafiłem na kilka wersji tejże gry, wersja która wydaje mi się wersją "właściwą", znaczy tą którą ogrywałem za dzieciaka zawiesza się podczas rozgrywki, dokładnie w momencie w którym przylatuje ptak(ptaszysko strąca owoce).
    Ptaszysko od tak nie przyleci, trzeba chwilkę pograć.
    W tej grze wcielamy się w żabę, nie byle jaką żabę !
    Nasza żaba poluje bowiem na dinozaury, ma na nie sposób, niedaleko sadzawki przebiega trasa wędrówek welociraptorów,
    która przebiega tuż pod konarami drzewa z rodziny ślazowców,
    z którego gałęzi zwisają potężne, kolczaste owoce Durian, łeb dinozaura nie ma z nimi najmniejszych szans !
    Jednak żaba nie może wiecznie siedzieć na drzewie, jak skórę spiecze nieco słońce, nie ma zbyt wiele czasu, musi szybko zanurzyć się w chłodnej wodzie.
    By nie było zbyt wesoło, na naszą żabę poluje szkieletor, wtapia się w maszerujące dinozaury a gdy nie uda się jego strącić, to szybko wejdzie na drzewo i dorwie naszą żabę ... chyba że uciekniemy do sadzawki.
    FIRE+DÓŁ gdy stoimy na gałęzi nad owocem- strąca owoc
    Ptaszysko należy szybko pogonić zanim strąci nam owoce, strącone nie odrodzą się.
    Zmiana koloru żaby oznacza jej wyschnięcie, trzeba w miarę szybko kierować się do wody(miejsce startu).

    Jak kogoś zachęciłem do przetestowania gry, to plik wywalający się na moim komputerze zamieściłem w załączniku.

    Jeżeli wiecie coś o różnicach występujących w różnych wersjach tej gry, ich działaniu, bądź nie działaniu to dajcie znać.
    Niektóre wersje (V2 na AOL) gra działa szybciej, jakby NTSC.
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    Filmik jak ktoś ma słabą wyobraźnię:
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    Przeglądałem tutejszy katalog gier i wersja 1 pliku xex również się zawiesza, posiada także kilka mniejszych różnic w grafice, natomiast to co mnie zastanawia to prędkość odgrywania muzyczki która np w wersji Atr bądź w wersji drugiej pliku xex jest odgrywana szybciej niż ta z wersji 1, podobnie w stosunku do wersji z filmiku.