atarionline.pl Kupię zepsutą płytę główną do klona Atari 2600 (Rambo) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime3 Oct 2022 zmieniony
     
    JaK w tytule kupię zepsutą płytę główną do klina A2600 czyli Rambo
    Może być tak zepsuta że nie da się naprawić np. z wylutowanym jakimś układem
    Proszę nie pytać poco mi to :)
    Ale powiem, mam samą obudowę z takiego klona A2600 Rambo, potrzebuje to umieścić w gablotce za szybką ale głupio wygląda bez tych gałeczek przycisków aka suwaków
    Ktoś z sympatycznych kolegów Atarowców podaruje? albo poratuje za symboliczną złotóweczkę?
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    siemka :), spoko, przecież nie napiszesz że na Allegro ;)

    Jakbyś robił sobie w tym klonie wyjście video na czincz i byłbyś tak uprzejmy to poprosiłbym o schemat takowego wyjścia.
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    Siemka byczq :)
    Nie na allegro
    Niestety nie mam, na CRT z epoki podpięte zwykłym kablem i obraz w miarę ok, No i ma swój klimat ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    ... no tak, ja muszę to nieco odklimacić gdyż czasem gęstość owego klimatu przysłania mi widoczność ;), nie wspominając o dźwięku, gry jakoś ujdą, ale dema - a te na 2600 są kozackie, wymagają lepszego podłączenia chociażby z samego szacunku dla autorów, poza tym sam coś zamierzam napisać na te konsolę, chociaż możliwości ma tragiczne tzn: druga część ekranu musi być klonem tej pierwszej, trza od początku kombinować i bawić w puzzle ;).
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    Zawsze możesz kupić same przyciski, a do środka włożyć jakieś raspberry, albo np. FlashBack 4 - całkiem przypadkiem ;) tak się składa, że mam takie do sprzedania :).
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime4 Oct 2022
     
    To już chyba taniej byłoby kupić uszkodzone A2600 :) No i z mocowaniem tych przełączników nie pasujących do reszty byłoby trochę zabawy, ja nie potrzebuje żeby to działało, mam już takiego klona działającego w swoim nazwijmy to retro kąciku, potrzebuje to zdublować tak jak mam zdublowane Atari XE i ST, żeby mieć drugie A2600 i umieścić w jakiejś fajnej szklanej gablotce na ozdobę obok pozostałych.
    Poczekam jeszcze może ktoś coś znajdzie

    #IRATA4 Do takich zastosowań to rozumiem, ja na tym tylko pogrywam od czasu do czasu w jakieś szybkie strzelanki joyem i jest ok, bo trafił mi się klonik z obrazem bez większych widocznych zakłóceń
    Co będziesz "pisał" demo czy grę?
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Oct 2022
     
    @Belzebub
    Prostą grę zręcznościową.
    Dema na 2600 to wyższa szkoła jazdy, chyba że demo w formie mrygającego napisu i piknięć ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 Oct 2022 zmieniony
     
    Mam taką płytę. Nie wygląda idealnie ale jest sprawna. Oddam za procesor R6507 czyli taki, jaki napędza VCS albo stację 1050.
    • 9: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime6 Oct 2022 zmieniony
     
    #IRATA4 no to powodzenia ;)

    #Peri Noid
    To fajnie, a ja mam Pegasusa i oddam za Mercedesa, może być po wypadku
    A tak poważnie to ja szukam zepsutej płyty byle za grosze, nie mam procesora ani stacji 1050
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Oct 2022
     
    ale masz nerkę :)
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Oct 2022
     
    @Belzebub: Ludzie miewają różne rzeczy, czasami kości luzem. Jakby na tej płycie był taki procek (mógłby) to bym go wyjął a płytę ci oddał za przesyłkę.
    • 12: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime7 Oct 2022 zmieniony
     
    #tebe tyle że kolega nie chce nerki... chyba :)

    #Peri Noid No dobrze a za ile sprzedałbyś tą płytę? Czy nie jest na sprzedaż?