atarionline.pl Nowy tryb graficzny - hakowanie CRT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    Ciekawy pomysł na nowy tryb graficzny. Na CRT plamka rysuje obraz gdy porusza się z prawej do lewej strony ekranu, gdy plamka wraca na prawą stronę nie wyświetla nic. Pomysł jest taki by zmusić ją do rysowania obrazu również kiedy wraca.
    Tutaj można zobaczyć jak to działa na C=

    ->link<- www.pouet.net/prod.php?which=92448
    • 2:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    Mi się wydaje ,że plamka rysująca obraz porusza się od lewa do prawa, ale może się mylę.
    Czas powrotu jest bardzo krótki i w Atari chyba nie mamy wpływu na to co się dzieje w tym czasie.
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    zależy, czy paczysz od strony wyrzutni elektronów, czy od strony oglądacza :)
    w atarce to raczej nie zadziała, bo nie ma dostępu do sterowania sygnałem hsync(?), to się sprzętowo w antyku dzieje... w nowszych komodach też raczej ni ma.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    Może a2600 by coś takiego dało radę.
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Oct 2022 zmieniony
     
    A tym nie steruje demodulator sygnału wraz z układami odchylania (czyli generalnie - elektronika/układ wizyjny odbiornika sygnału) ?
    • 6:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime9 Oct 2022
     
    Ale to się tak nie da, bo w TV jest trik "wygaszania powrotów". O ile dobrze pamiętam to tam było ekstra podawane napięcie ujemne (albo dodatnie, kto tam pamięta), żeby totalnie zatkać elektrony. W niektórych TV można było "podkówką" ustawić ten poziom i jak się źle ustawiło to pojawiały się takie białe zygzaki.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Oct 2022
     
    masz rację, być może w tym starym komodorcu (z dołączonym monitorem) tor wizji jest jakoś uproszczony i cyfrówka steruje odchylaniem (może to monitor TTL).
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime9 Oct 2022
     
    Nie da się. Na 2600 też nie.
    • 9:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime9 Oct 2022
     

    shanti77:

    Mi się wydaje ,że plamka rysująca obraz porusza się od lewa do prawa, ale może się mylę.

    oczywiście od lewej do prawej, dopadła mnie pomroczność jasna

    ok czyli wniosek jest taki że jednak się nie da