atarionline.pl Problem z uruchomieniem Robbo X - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime7 Oct 2022
     
    W bazie gier Kaz'a znalazłem plik Robbo X (v2,xl os 1.2].xex
    i potrafię go uruchomić. Znalazłem w internecie system OS-A-1.2 (https://atari.fox-1.nl/atari-400-800-xl-xe/400-800-xl-xe-tools/os-a-1-2/) i zrobiłem plik ATR z plikiem gry (w załączniku). Gra się ładuje ale nie startuje.
    Uprzejmie proszę o pomoc - info - jak odpalić ten plik.
    Z góry dziękuję
    • 2: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Oct 2022
     
    Znalazłem sam rozwiązanie. Na pierwszym obrazku firmware, na drugim ekran startowy.
    • 3: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Oct 2022
     
    Zrzut ekranu startowego gry.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2022
     
    Cześć Moby. Dzisiaj rzuciłem na to okiem. Moim zdaniem sprawa nie wymagała rozwiązania problemu uruchamiania, bo problemu tu raczej nie ma. Gra się normalnie odpala na różnych ROM-ach Atari (powyżej 400/800) i zapewne różnych, choć może nie wszystkich, DOS-ach. To jest przecież zwykła gra stworzona Robbo Konstruktorem.

    W bazie gier Kaz'a znalazłem plik Robbo X (v2,xl os 1.2].xex


    To jakiś błąd ponieważ ja w swojej konwencji nie stosuję nawiasów kwadratowych, a zapis jakiś specyficznych systemów zrobił bym nieco inaczej - w pliku tekstowym. Tylko, że ta gra takowego nie wymaga. Już poprawiłem w archiwum gier.

    Poza tym - zapewne w tym błędnym opisie chodziło komuś o XL OS czyli system operacyjny komputerów XL, a nie o DOS pod nazwą OSS OS/A+ 1.2. Tak domniemywam.

    Znalazłem w internecie system OS-A-1.2 (https://atari.fox-1.nl/atari-400-800-xl-xe/400-800-xl-xe-tools/os-a-1-2/) i zrobiłem plik ATR z plikiem gry (w załączniku). Gra się ładuje ale nie startuje.


    Sprawdziłem plik na różnych ustawieniach Altirry i Atari800Win - u mnie działa poprawnie z tym DOS-em. Ładuje się, a potem startuje.