atarionline.pl Fujinet 1.6 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Oct 2022
     
    Jako że parę osób narzekało w innym wątku że nie ma FN "assembled in Poland" ;) pomyslałem że jednak znowu zrobię mała serię skoro ludzie chcą . Choć prawdę mówiąc nie mam serca do tego projektu...
    Anyway , W przyszłym tygodniu będą . Koszt, 300 PLN brutto plus 15 paczkomat. Obudowy, szare Xe albo kremowe XL. Czas oczekiwania , około 15 dni roboczych od opłaconego zamówienia. Ktoś chętny ?
    • 2:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime23 Oct 2022
     
    Czy jest jakaś istotna różnica między wersją 1.0 a 1.6?
    • 3: CommentAuthorDope
    • CommentTime23 Oct 2022
     
    Biorę w ciemno!
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Oct 2022
     
    co do różnic to podstawowa - ponoc lepsze dzialanie z innymi urzadzeniami. tez chlopaki przeprojektowali gniazdo sio i kabelki nie wypadaja (przynajmniej z tych amierykanskich). mam oba, w sumie nie widze różnicy, ale nie mam za duzo urzadzen do podlaczania.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Oct 2022
     
    Wystawiłem, przy zamówieniu dajcie mi znać w uwagach do zamówienia czy buda szara XE czy kremowa XL .
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorDope
    • CommentTime25 Oct 2022
     
    Zapomniałem napisać jaki chcę kolor, więc, żeby nie utrudniać, to jaki wyślesz taki będzie.
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    Płytki dotarły . CZęści ,częściowo też ;) Reszta leci Fedexem ze Stanów . Tak czy inaczej, powinienem sie wyrobić w deklarowanym czasie.
    • 8: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime31 Oct 2022
     
    Hey, też kupiłem. Naprawdę będę czekał 32 dni czy to allegro same z siebie dodalo ?
  1.  
    "Choć prawdę mówiąc nie mam serca do tego projektu... " - Co według Ciebie poszło nie tak z projektem FujiNet ? Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime31 Oct 2022
     
    Z samym Fujinet chyba nic, pamietam ze Zaxon narzekał ze elementy sa za małe do lutowania w amatorskich warunkach.
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Oct 2022 zmieniony
     
    @Druzil28 , ja mam tak ustawiona wysyłkę bo nie mam się zamiaru kopać z Allegro, ich normami, statystykami, ponagleniami itp .

    Zresztą to co ci obłąkańcy podają a co jest to są dwa inne światy.

    Generalnie , działa to tak że: robię i wysyłam w przeciągu 21 dni roboczych. Czasami w ten sam dzień, czasami za tydzień czy dwa...

    Twoje to to zamówione dzisiaj i wysyłka kurierem ? Tu, paradoksalnie bywa dłużej bo tak to jutro by wyszło paczkomatem a tak to musze zamówić podjazd kuriera, odbierze najwcześniej w środę ,(jak dojedzie bo z tym też różnie bywa ostatnio ) więc pewnie w czwartek - piątek będziesz miał.

    @Igor Sebastian, Nic. Po prostu jest upierdliwy w ręcznym montażu ;) I dosyć czasochłonny w składaniu . Samo drukowanie budy, gniazda i wtyku to ponad 5 godzin sztuka.

    Tak dla porównania, rezystor 0402 używane w Fujinet i zwykły rezystor ... A jak sie dobija , jak ja , już do 50-tki to taka mikroskopijna "kasza" zaczyna sprawiać pewne problemy w montażu ;)
    • 12: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Dzięki za info, dla mnie super że to robisz, te dwa dni nie robią problemu :)
    • 13: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    Amerykański producent FujiNet zamyka sklep, wiec moze w najblizszym czasie wzrośnie popyt na wyroby Zaxona.
    • 14: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 Nov 2022
     
    Zanabyłem i dostałem już Fujinet zaxona. Co prawda dopiero uczę się go obsługiwać ale z jakości wykonania jestem jak najbardziej zadowolony. :)
    • 15: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    ZuluGula tak jak pisałem, nie mam jakoś serca do tego. Robię bo ludzie prosili . Tak czy inaczej, 10 płytek mi jeszcze zostało więc kolejne FN leżą na Alle.
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    @zaxon - ja już przebiłem 50tkę i nie narzekam :) Płytkę można przerobić na 0603 tam jest mnóstwo miejsca.
    • 17: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    Panowie pomocy, mam urządzenie od zaxona kupione z tej ostatniej parti. Dopiero teraz znalazłem trochę czasu aby się nim pobawić i mam problem w wczytywaniem programów z tych zdefiniowanych serwerów. Na ile zdążyłem sprawdzić to 3/4 się nie ładuje, najczęściej słyszę ze zaczyna ładować, po czym ustają piski i komputer się wiesza, albo przechodzi do self-testu.
    Nie mam żadnej instrukcji do niego i może cos źle robię? Z boku jest jakiś switch którego nie ruszałem i gniazdo usb, może powinien podpiąć zasilanie do niego czy jak ?
    Atari ma 1mb pamięci i kilka romow wybieranych resetem.
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Nov 2022 zmieniony
     
    Wszystko robisz dobrze. Ten typ niestety tak ma, że transmituje dane po UDP i jak pakiet zgubi to taki efekt. Ustaw dobrze anteny, komputer i będzie lepiej, ale nie idealnie.

    Mnie też to wkurza i to główny powód, dlaczego nie uważam tego urządzenia (na razie) za zaje@#$te, a tylko za użyteczne przy developerce, a i to często wkurza, bo te błędy idą falami - raz jest dobrze, a nagle się psuje i nie idzie nic wczytać, wówczas pomaga przestawienie kompa albo coś.

    Albo nie pomaga i przechodzę na kartę i SIO2SD.
    • 19: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime10 Nov 2022 zmieniony
     
    Ale programy sie nie wczytuja nawet jak ustawie wifi z telefonu i mam max zasieg. Jesli to tak ma dzialac to jest kompletnie bezuzyteczne przynajmniej dla mnie bo mam czytnik sd juz wbudowany wiec dodatkowy mi tak srednio potrzebny -(

    EDIT
    Hmm znalazlem jakis inne servery tftp i z nich narazie wszystko sie laduje. Wiec to moze nie tylko kwestia mojego polaczenia ale tez i samego źródła...
    • 20: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    A czy da sie nagrac jakis z tych plikow bezposrednio na dyskietke z poziomu fujineta?
    • 21:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Nov 2022 zmieniony
     
    tak, jest kilka tutoriali po anielsku na judupie: ->link<-
    • 22: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    Qrde zaczyna mi sie podobac, szkoda tylko ze jak wchodze na jakies "nasze" chaty to niekogo nie ma, ludzie sie mijaja.
    Jest jakies miejsce gdzie moge dostac sie z fujineta ktore tętni życiem ?
    • 23:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    mało nas i w różnych strefach czasowych, więc szału nie będzie...
    • 24: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    A jak zmusic aby dzialal rownoczesnie ca-2001 i fujinet? W necie koles ustawia sobie na fujinecie drive 3 jako dyskietke z dosem, d1 to jego floppy a d2 to jego sio2sd po czym restartuje fn i czeka az przkreci sie kilka razy boot error i w koncu staruje z fn. U mnie booterror kreci sie w nieskonczonosc z ca-2001 i nie odpala sie fn.
    Zreszta sam fn nie potrafi mi sie bootnac z niczego co nie jest w d1. Qrde nie ma zadnego mauala do tego.
    • 25:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Nov 2022
     
    bez przesady, coś tam jest: ->link<-

    Też ->link<-

    Co do zmiany urządzenia to nie pomogę, mam tylko FN podłączonego...
    • 26: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime11 Nov 2022 zmieniony
     
    Poradziłem sobie, przezworkowalem ca2001 aby był d2 a jako d1 był obraz z fn. I tak działa jedno i drugie w tym samym momencie.
    Generalnie super zabawka mimo swoich małych wad których trzeba być po prostu świadomym. Fajnie ze mozna kopiowac obrazy z servera bezpośrednio na sd

    Szukam jakiegos szybkiego serverka gdzie regularnie wrzucana jest demoscena i ulozona per year. Bo teraz korzystam z jakiegos w stanach i strasznie wolno sie sciagaja. Znacie jakies? Te standardowe z listy nie maja aktualizowanych