atarionline.pl Klon Atari 2600 "Rambo" i kwestia gier na cartridge-ach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    Mam takie pytanie
    Jak to jest z tymi Rambo i odpalaniem na nich oryginalnych cartridgy z Atari 2600?
    Wiem że niektóre je odpalały a inne nie bo w miejscu gniazda na cartridge była tegoż jedynie atrapa
    Mam jednak dwa takie które mają normalne sloty na cartridge z blaszkami a mimo to cartridgy nie uruchamiają
    Ktoś coś w temacie podpowie?
  1.  
    może być wiele powodów pozornie trywialnych:
    - karty do Atari2600 wkłada się naklejką OD siebie - na grzbiecie napis był drukowany "prosto" ale kart wkłada się w sposób taki, żeby naklejka była skierowana w stronę telewizora (why? who knows, it's Atari!).
    - warto sprawdzić, czy konsola posiada w złączu bolce odblokowujące mechanizm - popychające płytkę antykurzową na spodzie karta, powodując obnażenie złącza na płytce
    - może warto przeczyścić złacze w konsoli/kartridżu
    - gdzieś czytałem (nie mogę znaleźć źródła), żeby były klony, które miały również zastępnik atrapy w postaci prawdziwego złącza cartów, ale to był "pic na wodę" - ponoć płyty główne klonów "na glucie" w ogóle nie mogą odpalać kartów. Ktoś z was kojarzy taki temat?

    ps. klon klona klona - i powyższe może być już wszystko "na opak". Sam mam kilka kartów, które nie odpalają - jesteś pewien co do sprawności tych Twoich?

    ps. zdjęcie konsoli oraz płyty głównej ułatwi diagnozę :)
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Oct 2022 zmieniony
     
    Pierwsze 3 punkty są dla mnie jasne, wkładam jak trzeba ;) gniazdo działa poprawnie i było czyszczone one jak i cartridge.
    Cartridge posiadam tylko jeden ale był sprawdzony na oryginalnym A2600 i działa.

    Jedna z płyt głównych faktycznie jest na glucie, widać to po powiększeniu pierwszego zdjęcia, niestety nie mogę już zrobić dokładnego zdjęcia pierwszej płyty bo jest już zamontowana i przyklejona do obudowy czegoś co ma być automatem do gier :) druga płyta jednak nie jest na glucie a cart też nie działa
    Natomiast mam zdjęcia konsol z których pochodzą te płyty.