atarionline.pl Orson Scott Card i Atari? TAK! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Nov 2022 zmieniony
     
    Dla nieznających - Orson Scott Card to wybitny pisarz SF - słynący między innymi z Sagi Endera ->link<- (był niedawno zrobiony film na podstawie pierwszej części tego cyklu, pt. Gra Endera ->link<- ->link<- )

    A skąd znalazłem? Szukałem tablicy kodów ekranowych w internecie i znalazłem.



    Link do całości: ->link<-



    Dla ciekawskich dłuższa rozmowa - w której Orson opowiada o Atari od ok. 2 minuty.



    I uwaga - nie mam pewności, że to ten sam Orson Scott Card, ale takich ludzi jest jedna sztuka na świecie wg mnie.

    I jak ktoś nie czytał - to cała saga jest genialna. Cień Endera (Saga Groszka) - już trochę mniej, ale też fajna.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Nov 2022 zmieniony
     
    A czy Orson Scott Card nie był zamieszany w scenariusz do Schizma od Detalionu?

    Edit: A jednak tam był Terry Dowling ->link<-
  1.  
    @jhusak - ależ znalezisko. Mi osobiście najbardziej zapadła w pamięci saga o Alvinie Stwórcy - polecam zacząć już od początku "Siódmy syn". Alternatywna rzeczywistość, ale czuć tam smak prawdziwego "zachódu" a nie USA z reklam i seriali "dla młodzieży". Warto zwrócić uwagę też na pochodzenie Orsona Scott Card'a - miasto Salt Lake City - powinno od razu przywołać pamięć. Nie, nie chodzi o olimpiadę tzw. *"zimową", a o najbardziej znaną diasporę Mormonów (wierni Chrystusa w Dniach Ostatnich). Elementy tej kultury wierzeń i tradycji, pojawiają się w serii. Warto poszerzać horyzonty!

    */ "zimową" bo to umowne określenie północno-półkulo-centryczne - na południowej półkuli trwa wtedy lato :P
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Nov 2022 zmieniony
     
    rozumiem, że "ależ" rozumiesz jako "wow" a nie "łee" :D

    Dla mnie to lekki szok :D Czytam se instrukcję a tu bach. A zwróciłem uwagę zaraz po tym, jak mej małżonce opowiadałem, jak lektura, którą czytam (Crimen Hena - 200 lat panie Józefie!) była pewnie super - w czasach, gdy została napisana; ale teraz jest zaledwie dobra. Nie to, co dzisiejsze arcydzieła popkultury, które świetnie się czyta - i właśnie jako kontrę podałem Carda (ale też z zastrzeżeniami), czy Grzędowicza (bez zastrzeżeń). Potem przywaliłem Dickiem (którego przeczytałem wszystko w 2 lata) i że Dick to jednak miszcz.

    No i wieczorem siadam i paczę: Card mi instrukcję napisał.

    On mi.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2022
     
    Ładne znalezisko.
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    Koledzy, czytajcie czasem fora AtariOnline, AtariAge ;)

    Wcześniejszy wątek o OSC na tym forum:
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    O widzisz - czytać to może i czytali, ale żeby te wszystkie miliony informacji spamiętali... to gorzej :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    no nieźle. i un miał jakieś mięty do Polaków - w czasach stereotypowego głupiego polaczka Ender jest superinteligentnym słowiańskim dzieckiem :O
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Nov 2022 zmieniony
     
    @Adam, No fakt, ale to było tak mocne, że musiałem się natychmiast podzielić :)
    Natomiast podany przez Ciebie wątek "nie zażarł"... być może nie był to czas na takie wspominki. Nostalgia rośnie i rośnie...

    A na atariage nie znalazłem...

    @pirx - z tą miętą to ma więcej osób, tylko odgórnie Słowianie są be, może z wyjątkiem tych bardziej wybitnych. Wiedźmin trochę to zmienił jak ruszył na świat.
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    Bo wiedźmin ruszył z mieczami.
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    @jhusak
    No wówczas nie zażarło, fakt.

    Na AtariAge pojawiła się informacja o tym wywiadzie z Orsonem Scottem w wątku poświęconym podcastowi ANTIC ->link<- którego twórcy zebrali już ponad 400(!) wywiadów z różnymi osobami związanymi przed laty w jakiś sposób z Atari - pracownikami firmy, kooperantami, twórcami gier, dziennikarzami, itd. Ten wywiad był po prostu zrealizowany w ramach tego podcastu.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Nov 2022 zmieniony
     
    Póżniej też pojawił się wywiad z synem Orsona Scotta, Geoffreyem Cardem:



    Geoffrey opisywał i pokazywał swemu tacie nowe gry na małe Atari, co było wkładem dla tego drugiego przy pisaniu recenzji do magazynu Compute!. Po wkroczeniu w dorosłość Geoffrey zaczął karierę w branży gier wideo (głównie design gier, m.in. "The Sims 2", "Kung Fu Panda 2").
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    Dzięki Adam, tego nie widziałem jeszcze.