atarionline.pl International Karate - Egypt - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    brakowało mi tego obrazka na a8 i oto jest, ale z powodu dziwnych kombinacji w dli nie jest to tak do końca na 100%, a mogło by być, bo się da, ciekawe czy ktoś wie o co tu chodzi?
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Nov 2022 zmieniony
     
    w zasadzie to mały szczegół, chodzi o kilka pikseli w kolorze jasno zielonym powyżej sadzawki.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    Trawa i mech Ci się nie podoba?

    A na poważnie - jaki to kolor powinien być?

    Czy to jest tryb tekstowy? (Jeszcze nie sprawdzałem)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    beznadzieja, gdzie jest kref?, ja chcem krfi !!!

    Mnie się na powyższym obrazku nie podobają pokropkowane liście palm, konkretnie te ciemne kropki są złe.
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Nov 2022
     
    Całkiem nieźle, mi tam jedynie przeszkadza niebieski "biały" zawodnik ;-)
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Nov 2022
     
    chyba się udało, ale nie wiem czy do końca, bo na atarce tego nie sprawdzałem.
    pod altirrą jest ok, ale na a800win widać na górze jakieś artefakty, trzeba to jeszcze będzie sprawdzić.

    jhusak - góra to tryb graficzny, dół- tekstowy, wszystko podkolorowane przez pm

    Jaccques - a mi bardzo ten kolorek się podoba :)

    zależało mi na tej wersji z takiego powodu, że kiedyś, dawno, dawno temu (jeszcze chyba za peerelu) w pewnym domu handlowym ktoś odpalił demo tej gierki na telewizorze, a na dole było stoisko, gdzie można było sobie kupić gierki, więc od razu tam się skierowałem, hmmm... niestety okazało się, że to c64, a na 8a - brak :( po powrocie do domu sprawdziłem wszystkie pisma komputerowe jakie miałem i rzeczywiście, tak jak w przypadku wielu innych gierek wszystko było na c64 czy spectrum, ale nie na a8.
    pomyślałem sobie wtedy - ok. ale k... kiedyś, jak będę duży, to sam to sobie zrobię...
    • 7:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    Ale na zielonym nie widać "białego" :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2022 zmieniony
     

    Gonzo:

    chyba się udało, ale nie wiem czy do końca, bo na atarce tego nie sprawdzałem.


    Ja sprawdziłem przed chwilą na 65XE i 600XL, niemodyfikowane, fabryczne. W 600XL fabryczne rozszerzenie pamięci 1064. W obu przypadkach w górnej części ekranu są artefakty, nieco inne niż pod emulatorami. No i momentami ładnie i płynnie się poruszające, co sugeruje, że to jakieś dane duszków.

    Są również - czego nie widać pod emulatorami - takie artefakty widoczne na dole ekranu. Są to białe i czerwone kropki, również poruszające się w takt poruszania karateków, co również sugeruje, że to dane duszków. Zdjęcia niżej, obraz XL bardziej nasycony kolorami, XE bledszy.

    Gonzo:

    pod altirrą jest ok, ale na a800win widać na górze jakieś artefakty, trzeba to jeszcze będzie sprawdzić.


    To jest przykład, że A800Win czasami lepiej emuluje Atari. Oraz że oba emulatory nie emulują wiernie Atari. Przy przeglądaniu gier miałem dziesiątki takich przypadków.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2022 zmieniony
     
    Jeszcze dodam odnośnie tego:

    Gonzo:

    niestety okazało się, że to c64, a na 8a - brak :( po powrocie do domu sprawdziłem wszystkie pisma komputerowe jakie miałem i rzeczywiście, tak jak w przypadku wielu innych gierek wszystko było na c64 czy spectrum, ale nie na a8.
    pomyślałem sobie wtedy - ok. ale k... kiedyś, jak będę duży, to sam to sobie zrobię...


    że też tak miałem, ale przyczyną tego było to, że na giełdach i w studiach komputerowych mieli pocięte wersje i dla magnetofonowiczów :). Oczywiście istniała i istnieje wersja dyskietkowa (współcześnie również wersja xex) gry na Atari z wszystkimi obrazkami, w tym z Egiptem: