atarionline.pl Komputer w Telewizyjnym Technikum Rolniczym? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime12 Nov 2022
     
    Jest połowa lat 80tych. Na lekcje idziemy na druga zmiane, bo szkoły przeludnione w dużym mieście. Po śniadaniu włączamy pierwszy program TVP a tam ukazuje się czołówka Telewizyjnego Technikum Rolniczego.



    Mamy jeszcze kilka godzin czasu na oglądanie.
    Pamiętam jeden odcinek, może niekoniecznie było to w TTR, gdzie do rolnika przychodzi osoba z komputerem. Na stole stoi czarno biały telewizor, do niego podłączają ZX Spectrum "gumiak" i z magnetofonu wgrywany jest program do liczenia ilości nawozu potrzebnego na dany areał.

    Nie wiem czy wszystko się zgadza, dawno to bylo. Szukałem odcinka na YT i informacji na forum Spectrum, nic nie znalazlem. Może ktoś to pamięta i ma jakies informacje na ten temat? Może zachowal sie gdzies ten odcinek?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2022 zmieniony
     

    ZuluGula:

    Pamiętam jeden odcinek, może niekoniecznie było to w TTR, gdzie do rolnika przychodzi osoba z komputerem. Na stole stoi czarno biały telewizor, do niego podłączają ZX Spectrum "gumiak" i z magnetofonu wgrywany jest program do liczenia ilości nawozu potrzebnego na dany areał.


    Ciekawa rzecz, przesyłam Willowi od ZX Spectrum, lubi takie poszukiwania.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2022
     
    ZuluGula, Will nie kojarzy czegoś takiego, ale w filmiku Willa poniżej jest fragment lekcji fizyki z TTR z wykorzystaniem ZX Spectrum: