atarionline.pl Instrukcja po polsku do Ultima I, II, III, IV - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorchicago
    • CommentTime15 Nov 2022
     
    Witam. Czy ktoś z szanownych grupowiczów ma instrukcję jak w tytule w wersji elektronicznej i mógłby się podzielić.
    • 2:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime17 Nov 2022
     
    Pozwolę sobie podbić wątek - nie mam niestety, ale temat jak najbardziej godny podgrzewania. Jedyne co mogę poradzić, to korzystanie z libgen.is albo archive.org oraz automatycznego tłumacza deepl.com
    • 3: CommentAuthorstreak
    • CommentTime17 Nov 2022 zmieniony
     
    Do U1 PC po ang,ale mozna przejechac translatorem bo to czysty txt:
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2022 zmieniony
     
    Jeżeli dobrze pamiętam, Hubert z kanału Loading ma takową - chyba nawet sam opracował na podstawie giełdowej (ale to mogę źle pamiętać) albo to po prostu giełdowe tłumaczenie oryginału.

    PS. Znalazłem w mailu od Huberta info, chodziło o Ultima III, ma giełdową instrukcję: "Ta ultima III, z 21, czyli dość wczesne wydanie, to ładne tłumaczenie oryginalnej instrukcji włącznie z początkową historyjką, przerysowaniem grafiki itp."
    • 5: CommentAuthorchicago
    • CommentTime17 Jun 2024
     
    Aby nie zakładać nowe wątku to tutaj zapytam. Czym różnią się wersje Ultimy 1 w zasobach? Wersja v1, v2, v3.
    • 6: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime17 Jun 2024 zmieniony
     
    Napewno sumą kontrolną ;)...

    2 wersje zostawiają 46 sektorów wolnych na dyskietce - a jedna 44 sektory wolne. Plik INITDSP ma 29 sektorów pojemności w "v1" i 28 sektorów w wersji "v2". Ogólnie - pewnie różnią się osobą, która kopiowała grę. W gamingu chyba niczym - ale tutaj to normalne. Może Kaz powie, która wersja lepsza. Ale pewnie wszystkie ok.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jun 2024
     
    Jeśli plik się różni, to obstawiam Crack. Bo wirusa to raczej nie... Gdybania.