atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2024
     

    Adam:

    Chodzi Ci o "The Rescue Expedition". Ogólnie wszystko się zgadza, chociaż można dyskutować, czy faktycznie stała się "dość szybko zapomniana" z powodu braku darmowej pełnej wersji (bo czy jest wiele innych gier opublikowanych w tym samym roku, które są dzisiaj lepiej pamiętane?). "Problemy techniczne po premierze" - to słabo kojarzę.

    Dokładnie, to ta gra. Nie została (jeszcze?) "uwolnioniona" ?? Gierkę w akcji widziałem u osoby, którą ją zakupiła i wspominała o pewnych "gliczach" z grafiką podczas gry. Jak zrozumiałem, są one "do przebolenia", bo raczej żadnego "hotfixa" nie będzie.
    • 2: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    ci to pracuja na photoshopie maja AI od jakiegos czasu, jakos nie widze w tym problemu zreszta polowe opakowan produktow co kupujecie sa wlasnie tak robione, pudelko bedzie inne, juz dla c64 i amigi zaakceptowane, oczywiscie zrobione w illustratorze i photoshopie z AI i innymi jego funkcjami... ale dla ortodoksow mowie grafike do gry robilem w aseprite a tam juz ai nie ma :D
    • 3: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    "The Rescue Expedition" okladke w sumie ja robilem, opis mialem w 3 zdaniach, to moja wizja opakowania i zostala bez korekt przyjeta, dodatkowo zagralem w gre i nie sadze ze zbytnio wylecielem w kosmos z motywem graficznym, wtedy jeszcze nie bylo AI wiec dla krytykow to nie AI :P
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    @RafalDudek
    Trochę jestem zdezorientowany po Twoim wpisie - wszystkie znane mi źródła sugerowały, że na okładce The Rescue Expedition jest załączony poniżej obrazek - wzięty tutaj z recenzji z RetroAge ->link<- , są tam też fotki fizycznego wydania i wszędzie (kartridż, książeczka, pudełko) jest ten sam. I jeśli dobrze pamiętam była mowa o tym, że Gorgh to narysował.

    Więc teraz nie wiem, co miałeś na myśli pisząc "okladke w sumie ja robilem" i gdzie została użyta ta czarno-biała grafika "bonus 1 copy.jpg".
    • 5: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    ta czarno-biala wersja jest 100% lepsza od tej kolorowej.
    • 6: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Adam ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    A tej wersji to nie widziałem.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     

    rafaldudek:

    ci to pracuja na photoshopie maja AI od jakiegos czasu, jakos nie widze w tym problemu zreszta polowe opakowan produktow co kupujecie sa wlasnie tak robione, pudelko bedzie inne

    No ale co z tego? "Cukierkową" grafikę ejaja da się wyróżnić z tłumu. Z drugiej strony dochodzi ju z do tego, że jak jakiemuś grafikowi (artyście) uda się zrobić całkiem samemu coś w tej "estetyce", to musi się nieraz tłumaczyć i pokazywać "progres" tworzenia pracy (coś jak "steps" na demoscenie), bo zaczynają mu nie wierzyć. Tu czyiś cytat w temacie:

    "Wszystkie te programy mają teraz wbudowaną funkcję timelapse. Krita, Clip Studio Paint, Paintstorm... to 3, które znam na pewno. Sztuka cyfrowa i tak ma złą reputację wśród tradycyjnych artystów. Spędziłem 30 godzin tworząc obraz ... łącząc Kritę z Blenderem, by ludzie mówili ... cytuję ... "Jasne, że jest piękny, ale zrobiłeś go na komputerze". To było wcześniej... a teraz z tzw. AI Imaging, im lepiej radzisz sobie w jednym z tych cyfrowych programów do malowania... tym bardziej będziesz oskarżany o używanie AI. Dla mnie nagranie ekranu nie zadziałałoby. 10 do 20 godzin nad jednym rysunkiem to naprawdę nudne wideo. . ale timelapse . . . jest opcją, ale do cholery, to irytujące, że musisz udowodnić, że zrobiłeś to, co zrobiłeś.
    Wiem, że wszyscy chcielibyśmy udawać, że nie przeszkadza nam bycie o to oskarżanym, ale ja bym kłamał. Moja praca na węglu jest lepsza niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobiłem na komputerze, ale wciąż czuję się urażony, gdy ktoś mi mówi "ale zrobiłeś to na komputerze". Powinienem powiedzieć: "Wiem, ile czasu i wysiłku w to włożyłem i tylko to się liczy". A jednak się liczy."


    A z trzeciej ;) strony, tak po prawdzie, to właściwie nie było wiadomo czy jeśli używając A.I. autorem jest bardziej człowiek czy maszyna/algorytm? Było, bo zdaje się, że to rozstrzygnięto:
    ->link<-
    - czyli w zasadzie nie powinno się tego sprzedawać! :P
    • 9: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Dracon

    Zawsze znajdzie się grupa osób, które będą chciały kopać ziemniaki ręcznie, zamiast używać konia i maszyny do wykopywania, nie mówiąc już o traktorze.
    Dla mnie nie ma znaczenia, jak mój mechanik znalazł błąd naprawiając samochód – czy użył komputera, czy wyłapał błąd na słuch. Ważny jest efekt końcowy, czyli naprawiony samochód.
    Do tego są programy graficzne, aby tworzyć w nich swoje wizje. Z dodatkiem sztucznej inteligencji jest podobnie jak kiedyś z filtrami w Photoshopie – toczyła się taka sama dyskusja. Tutaj trzeba zrozumieć różnicę między grafikiem komputerowym a artystą malarzem. Ja jestem tylko grafikiem.
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @RafalDudek: OK, dzięki za odpowiedź, czyli to nowsze wydanie.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Muzyka z dema to ten sam świetny motyw co na Amidze i mam nadzieję, że zostanie w grze, natomiast można by ją jeszcze trochę dopracować: powtórzenie głównego motywu jest jakieś takie ciche i metaliczne, brakuje mu wyrazu, na Amidze jest to lepiej oddane (wiadomo, Paula i Pokey to różne układy, ale i u nas dałoby się troszkę to wzmocnić).
    • 12: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Jacques no nie tak, to XLent zrobil covera z Atari na Amige i byl mega ale nie mial czasu zrobic reszte muzyki wiec teraz na Amidze jest inna muzyka.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    I to jest wielka strata dla amigowej wersji, że ten motyw obecny w demie będzie usunięty, trochę bez sensu że nie zostanie w 1 etapie choćby. Amigowy cover przerósł oryginał w każdym razie ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Pewnie wszyscy pamiętają, ale na wszelki wypadek chciałbym przypomnieć, że dzisiaj o 19-tej na kanale ZeroPage Homebrew będzie transmisja na żywo, podczas której będą grali w Tony'ego!

    Link do wpisu na ten temat na AtariAge:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @amarok ogladalem, no i zbieram zeby z podlogi ze az tak ich wciagnela gra, Vladimir odwalil swietna robote
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    @Jacques ja wiem o tym, muzyka XLenta byla rewelacyjna, ale prosilem blagalem i nic, a ze projekt ma isc do przodu to tez sa pewne moje normy, jeden muzyk, jeden koder jeden grafik... obecna muzyka z Amigi jest tez wypasiona