atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime27 May 2024
     
    @mayonez TONY dziala na Atari 65/800/130/1200 (PAL i NTSC) i wszystkim co jest z tymi komputerami zgodne czyli emulatory itp. gra wymaga 64KB
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 May 2024
     
    mayonez pewnie ma w pamięci POP (Prince of Persia), który w wersji na carta wymaga dodatkowej pamięci RAM, no ale POP to wyjątkowy wyjątek
    • 3: CommentAuthorbolo
    • CommentTime27 May 2024
     
    Siema Panowie i Panie, mojej Mamie najbardziej podoba się ta wersja gry TONY bo uwielbiała Montuzemę Revenge a mieliśmy wtedy monitor monochromatyczny z filtrem.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Mam już pełną cyfrową wersję 1.0 (box dopiero przyjdzie), intro jest czarno-białe, natomiast sama gra uruchamia się zielona - tak ma być? W dodatku nie znalazłem klawisza do zmiany koloru, krótki tekst na ekranie tytułowym wspomina tylko o OPTION do wyłączenia muzyki.

    Jeśli intro jest b-w to sama rozgrywka powinna moim zdaniem też domyślnie tak się uruchamiać by było spójnie, a potem dać możliwość zmiany jak to było w demie.
    Ale może o czymś nie wiem ;-)
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    spacja nie zmienia kolorów ?
    • 6:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Wersję 1.2 znajdziesz na itch.io
    Powróciła zmiana koloru (spacja) i możesz użyć przycisku „start”, aby pominąć komiks.
    Cześć!
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Dzięki popmilo! A domyślnym kolorem w grze jest black-white w 1.2? Bo to byłoby logiczne by startowało jak intro:-)
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Ok, sprawdziłem i w 1.2 kolory znów da się zmieniać. Tym nie mniej gra nadal domyślnie startuje w zielonym, więc powinno to chyba być poprawione na czarno-biały jak w intro.
    • 9: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    tak dziala nasza dozgonna aktualizacja gry dla tych co kupili Tonego, wersja ktora jest i bedzie nagrywana to wersja 1.0 a aktualizacje beda tylko w wers cyfrowej. Sluchamy graczy. Gra startuje z domyslnyi kolorami dla danego poziomu bo tak mialo i ma byc.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Czyli w wersji kartridżowej (box) będzie tylko 1.0, gdzie nie działa zmiana koloru spacją? :o
    To chyba wolałbym by Duddie zaktualizował do 1.2 przed wysyłką.
    • 11: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    pewnie bedzie o tym rozmowa z wydawca i tworcami, produkt Tony jest kompletny i wydany zgodnie z naszymi zalozeniami ze kolory beda rozne w poziomach, moje zdanie napisalem ze jest ok i taki jest zamysl tworcow. Poprawki to poprawki... dopieszczanie graczy. Kupujac HL na CD miales to co autorzy chcieli a poprawki byly do sciagniecia co nie zmiania oryginalu, oryginal jest jeden.
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    No dobra, po prostu trochę słabo by to wyszło tak, że po opcjonalnej zmianie koloru występującej w demie od dawna, na kartridżu tego by nie było gdy kartridż niestety nie jest aktualizowalny.
    Co do "oryginał jest jeden": przecież chodzi o poprawki w kolejnych wersjach, a nie nowe levele ;-)
    • 13: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    wrażenia - rzecz gustu - kasuję.
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Wersja cyfrowa to obraz cart'a, czy jest też jakaś wersja .xex na większą pamięć?
    • 15: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    tak, tylko obraz carta (car) i bin. 512kb więc na a8 pico nie wgrasz. Kupiłem wersję cyfrową - nie pendrive, za 9,99$ + tax 2,30$
    • 16: CommentAuthorsdsi
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Wersja 1.0 nie ma możliwości zmiany kolorów - gra domyślnie w kolorze zielonym. Wersja 1.1 to naprawia. A co wnosi wersja 1.2?
    • 17: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    gra Tony wygrala na PH AMD w konkusie retro gier 2024... dziekujemy
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    @rafaldudek: gratulacje! w pełni zasłużone zwycięstwo!
    • 19: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    to prawda chlopaki zrobili swietna robote z kodem i muzyka... wielki szacun
    • 20:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Gratulacje Chłopaki! Jedna z najlepszych produkcji na małe Atari. Jak dla mnie kandydat na grę roku 2024. :)
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Gratulacje!
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Brawo! :-) Multiplatformowa skala przedsięwzięcia tym bardziej robi wrażenie :-)
    • 23: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    "skala przedsięwzięcia", nooo gra robiona po godzinach pracy z zerowym budzetem, wymyslona przez laika... tak ekipa to pasjonaci, kazdy najlepszy w tym co robi.. i to jest sila Tonego, Vladimir i Caruso
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Gratulacje! Zasłużona nagroda.
    • 25:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Brawo
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime9 Jun 2024
     
    Gratki.
    • 27: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime7 dni temu
     
    Czekając na cartridge i pendrive - spróbowałem uruchomić obraz *.car na MiST FPGA od Lotharka - za pośrednictwem UMSA (Ultimate Scart Adapter) podłączonego do CRT. Niestety core atari800_220617 bardzo nie lubi sposobu, w jaki Tony generuje obraz - i pojawia się coś, co przypomina 4 kopie obrazu w poziomie. Z innymi grami, także HiRes (Artefakt Przodków, Kult) nie ma tego problemu.

    Wiem, że to bardzo niszowa platforma :-)

    Czy komuś udało się uruchomić Tony'ego na MiSTerze ?
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 dni temu zmieniony
     
    Pisz fo fofta na atariage, on robi atari core. I raz już mu błąd zgłosiłem i naprawił. Być może Tony wykorzystuje np. hscroll - bo w tym moim przypadku problem dotyczył hscroll w trybie graficznym 3 (tym 40x24 4 kolory).

    A gier w hiresie ze scrollem nie ma zbyt wiele, więc mogło to być przegapione.
    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 dni temu
     
    moze to jest trick z wyswietlaniem 240 linii zamiast 239
    • 30:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime6 dni temu
     
    Dla Tony’ego był to bit 6 ustawiony w DMACTL.
    To już naprawione :)
    • 31: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 dni temu
     
    niech no tylko XXL się o tym dowie ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 dni temu
     
    xxl to chyba nadal siedzi nad oryginalną pełną Montezumą?
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 dni temu
     
    Ten 6 bit jest poprawiony w grze, czy w core Atari800?
    • 34: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime6 dni temu
     
    @jhusak W grze. Dowiedziałem się, że bity 6 i 7 DMACTL włączają tryb wysokiej rozdzielczości w core atari800.

    foft twierdzi, że można w pliku *.ini wyłączyć ten tryb - i ustawianie 6 i 7-mego bitu będzie ignorowane. Ale jeszcze nie znalazłem informacji, co dokładnie trzeba ustawić.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 dni temu
     
    Czyli o tyle błąd w core, że to powinno być domyślnie wyłączone. A jak ktoś chce to sobie włącza, podobnie jak prędkość, czy inne ficzery.
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 dni temu
     
    ktoś uznał że ten bit jest nieużywany i się przeliczył
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime5 dni temu
     
    Co za czasy na demoscenie nastały... Żeby gra działała na prawdziwym Atari a na emulatorze ciągle tylko same problemy!
    • 38:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 dni temu
     
    Emulator robi sceny ;-)
    • 39: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime5 dni temu
     
    Zasadniczo, tego rozwiązania (opartego na MiST) nie należy nazywać "emulatorem", ponieważ najzwyczajniej w świecie nim nie jest. Określenie "klon", względnie "komputer kompatybilny" będzie bardziej odpowiednie.
    • 40:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 dni temu
     
    Dyskusje na temat "Czy FPGA to emulacja czy też nie" zajmują już sporo MB jeśli nie GB w przestrzeni Internetu.
    • 41: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime5 dni temu
     
    Fakt pozostaje faktem.
    • 42:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 dni temu
     
    Faktem, nawet autentycznym ;-) pozostaje dyskusja.
    • 43: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime5 dni temu
     
    Touche! Brzmieć jednak będzie echo pytania o treści "tylko jakie grupy reprezentują strony dyskusji?", ale ostatecznie ... jest to nieistotne. Szkoda prądu na "reload" dyskursu. Wypowiedziałem się wyłącznie ze względu na własny "background", oraz związany z nim, swoisty dysonans, powodowany określonymi terminami.
    • 44:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    Czy ktoś ma maila do Rafała Dudka? Kupiłem pre-order, ale nie dostałem wersji cyfrowej. Pisałem w tej sprawie do Retronics, ale otrzymałem info "że rozsyłają autorzy". I w sumie tyle. Jak mogę skontaktować się z kimś z autorów, nie wiem, podając numer zamówienia Retronics. Ktoś coś?

    I przy okazji - otrzymał już ktoś preoder lub chociaż numer listu przewozowego?
    • 45: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 dni temu
     
    jeli kupiles dostaniesz, Jurek ma sporo pracy ale systematycznie wysyla, wejdz na moja strone facebook'a: ->link<- napisz do mnie tam priv i podaj dane by mozna bylo to sprawdzic u Jurka, i zobaczymy co sie tam dzieje z Twoim zakupem
    • 46: CommentAuthortakron27
    • CommentTime4 dni temu
     
    mi pojawiła się wczoraj wieczorem rejestracja przesyłki od Dudiego. tak więc spokojnie, tu nic nie zginie...
    • 47:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu
     
    Czy jest gdzieś na sieci obiektywna recenzja tej gierki w wersji na A8?
    • 48: CommentAuthormono
    • CommentTime4 dni temu
     
    Zdefiniuj "obiektywna" :)
    • 49:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    Plusy i minusy, nie ma gry idealnej. ;)
    Z tego co słyszałem, przeważają te pierwsze. Co do drugich, to ponoć gierka jest "za straszna" dla dzieci z racji kreacji pewnych potworków i groźnej (?) muzyki w pewnych lokacjach. :o
    No i zachodzi wtórność pomysłu, bo która to już wersja labiryntu w Ameryce Płd. ?
    • 50: CommentAuthormono
    • CommentTime4 dni temu
     
    A musi być dla dzieci? To ma być wada?
    Muzyka zrobiona przez Caruso jest tak klimatyczna i filmowa, że mnie przynosi skojarzenie z Last Ninja (na Atari była jedna rzecz w tej podobie - Amaurote).
    Trudno żeby muzyk metalowy robił muzykę niestraszną :)
    Wtórność - ile mamy gier w klimatach z Ameryki Południowej:
    - Montezuma's Revenge / Premilimary Monty,
    - Aztec.
    Pharaoh's Curse się nie liczy bo to Egipt. The Goonies to północna. Czyli mamy słownie dwa.
    Mnie najbardziej tam przerażają te spadające klocowe słupy, bo to robi wrażenie i człowiek oczami wyobraźni widzi marmoladę zrobioną z bohatera.
    Dla mnie dziwna jest ta -1 pojawiająca się po śmierci bohatera, podczas gdy przy braniu przedmiotów, kasowaniu przeszkadzajek, ani w ogóle nigdzie indziej nie ma dajmy na to +100. To jakaś niedoróbka? Miało być inaczej i wszyscy zapomnieli?