atarionline.pl Atari Flashback Gold 50th Anniversary - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej!

    Czy mnie się zdaje, czy info o nowej konsoli AtGames o nazwie Flashback Gold 50th Anniversary przeszło prawie bez echa? Kupujecie? Odpuszczacie... Mnie korci by kupić, choć i tak wiem, że będzie leżeć głównie jako gadżet... To może lepiej kupić coś innego z oryginalnego retro sprzętu...?
    • 2: CommentAuthorstreak
    • CommentTime14 Dec 2022 zmieniony
     
    Hmm..

    IMO, @tGames uskutecznia znów nabijanie kabzy na niedogotowanym retro sprzecie. Szkoda inwestowac w cos takiego. Lepiej zabawic sie juz w RPI i doinwestaiwac sobie jakas atari-like obudowe z darmowych projektów np "tutej": ->link<-
    Jak sie znudzisz to skasujesz stelle z RPI i zrobisz inną obudowe. Easy..

    a jak ma stac jako "bajer na szafce" i sie kurzyc to nadal lepiej zainwestowac w sam hi-endowy wydruk jakiegos projektu a2600 na drukarce niz kupowac Flashbacka.
  2.  
    Oczywiście jest to nabijanie kabzy bazujące na sentymencie. Przecież prawie to samo można mieć uruchamiając emulator Stella. Ale nie masz ładnego pudełka, joysticków, wiosełek itp. bajerów.

    Natomiast jak policzysz cenę takiej obudowy z drukarki, wlożenia elektroniki do środka itd. to pewnie wyjdzie podobnie, a do tego nie masz osprzętu (bo raczej joysticka sam nie będziesz robił). Oczywiście satysfakcja z samodzielnie zrobionego urządzonka jest ogromna, ale czy zawsze warto... :P
    • 4: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    Zgodze sie drukowanie jest drogawe. Ale.. mozna na olx wyszukac luda ktory wykona projekt w miare sensownej cenie. Zakładam ze w 100zł sie mozna zmiescic
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    Nawet ciekawa byłaby to zabawka gdyby dało się shackować by udostępniała także inne platformy niż VCS. Da się? ;-)
    • 6: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    btw. zrobilem quick checka:

    Atari FB 50th A. kosztuje na amazonie 115EURO z przesylką (czyli 539.19zl)->
    ->link<-

    Za te cene kupujemy:
    Rpi Zero 2 W all-in-one za 299zł (szybkosciowo to RPI3)
    ->link<-
    i 2 pady (2x30zł) o zblizonej jakosci wykonania do Flaszbaka. Mam takie same, nie sa zle :)
    ->link<-
    Jeszcze karta pamieci za 16zł
    ->link<-
    dodajemy wysylke +12zł na oko (zakladajac ze z allegro korzystamy ze smarta)
    -> Zamykamy sie w 388zł na oko

    Mamy do wydania jeszcze ze 150zł na obudowe z drukarki 3D.

    Generalnie takie rozwiazanie jest totalnie FUTURE-PROOF, a taki FlashBack to tak jakbys wyjezdzal z salonu nową bryką ktora na starcie traci na wartosci ok 30%. Ten sam case. A nie sadze aby tego typu sprzet byl jakos "kloekcjonerski". Chinczyki nie wiedzą co to znaczy zrobic dobry sprzęt. Albo robią komorki albo robią niedogotowane retro, po sprzedaniu jakies partii, zapominają co to znaczy support. :)

    BTW. W sytuacji normalnej jesli chodzi o RPI zapłacilibysmy jakies 180-200zł za tego allinone'a , ale wiadomo ze RPI nie ma na rynku i januszom bizensu (nie tylko w PL) odbiła szajba i cos co kosztowało 30USD teraz kosztuje 60USD.

    Dodatkowo: itguyinaction, fajny odcinek dales (porownujacy technologie a2600vsFB) na YT. Fajnie sie to ogladalo.
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     

    streak:

    Atari FB 50th A. kosztuje na amazonie 115EURO z przesylką (czyli 539.19zl)->


    499 zł z darmową wysyłką:
    ->link<-

    streak:

    i 2 pady (2x30zł) o zblizonej jakosci wykonania do Flaszbaka. Mam takie same, nie sa zle :)


    Zaraz, zaraz, porównujesz 2 rodzynki z 2 jabłkami i 2 gruszkami? We Flashbacku zdaje się, że są 2 repliki CX-40 i 2 repliki wiosełek, a Ty tutaj piszesz o jakichś zupełnie szrotowych padach a la PS2 sztuk 2. Na jakiej podstawie piszesz o zbliżonej jakości wykonania?

    Nie wiem, mnie taka nachalna akwizycja RPi trochę odstręcza, choć tego Golda pewnie też nie kupię ;-)
    W całej tej retro-zabawie liczą się też odczucia, które są wyceniane indywidualnie przez każdego, design na nie też wpływa.
    • 8: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Dlaczego od razu akwizycja. Mowie z mojej perspektywy bo sam uzywam. Moja opinia i wyjasniam tez dlaczego. Miałem tez starą wersje FB'ka pare lat temu. Sprzedałem bo uwazalem ze to szrot. Moze i cieszy oko na półce, ale jak dla mnie to nie o to chodzi. Replika to nie oryginał. Niestety po @tGames nie mozna sie spodziewac high-endowych konstrukcji. I mowie to ze swojego doswiadczenia.

    Mozemy mieszac rodzynki z gruszkami i pietruszką, poniewaz dla jednego FB jest do grania, dla innego do lezenia na półce a dla innego to "super pudełko postawie se na szafce" i respektu na dzielni.

    Ja oceniam to z perspektywy gracza oraz mozliwosci-*. Kwestie estetiko ("bo cos ładnie imituje stary sprzet na półce") mnie nie interesują. Stad takie a nie inne porównanie.

    *-Np. FB Anniversary ma niby 130gier, ale ja sie pytam gdzie jest Sneek'n'Peek ? Akurat z ta grą mam najlepsze wspomniania, wiec dla niektorych taki twór wogole sie nie sprawdzi bo nie triggeruje nostalgii ze wzgledu na brak nostalgicznego połączenia (brak gier w ktore sie grało).
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    No dobra, można coś lubić lub nie, ale przynajmniej niech faktologia się zgadza co do ceny i liczby akcesoriów ;-)
    • 10: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Mysle ze gdyby @tGames wydało sam box z obudową jako "collectible item" aby postawic sobie na półkę (cos jak te figurki funkypop), wiele osob nawet nie myslaloby o zakupie w/w sprzetu aby grac. A tak mamy kolejne niedogotowanie retro ktore mozna przyrównac do mini genesisa czy mini psx'a i zdecydowanie za drogie jak na polska kieszen.

    W innym przypadku poszedłbym w strone np takiego zestawu, randomowo znalezionego na olx. za 500zł i masz nasz "oryginał" RAMBO z tez wbudowanymi grami

    ->link<-
    i oryginbalnymi joyami. Chociaz tych joyow nie lubie bo dolne przyciski sie zacinają a gorne fajery skrzypią (miałem takie w 90s do mojego 65XE).
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Może rozwiń to "niedogotowane", co w tym produkcie powinni dogotować by było OK?

    Polska kieszeń jest kiepskim argumentem, te 499 zł z wysyłką za takie coś z 2 joyami i 2 wiosełkami, to nie jest tanio, ale z drugiej strony nie szokuje, musi trafić na fana VCS-a i tyle. Wizualnie wygląda OK, nie wiem jak z jakością.
    • 12: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Wspomniałem ze 130 gier to nie kompletny romset i nie ma gier ktore dogotowują ten sprzet dla mnie: gdzie gry wlasnie z rambo ? gdzie turmoil, gdzie sneek peek (oraz parunastu innych z kotrymi polscy gracze napewno sie identyfikują i znają). Gdzie mozliowsc dodawania na karcie sd rzeczy ktore brakują a @tGames nie dostało licencji ?

    Taki myk robi sie tylko po to aby za rok przed swietami wydac kolejny "update FB ultrah hyper janusz edyszyn anno domini 2023" z kolejnymi dodatkowymi grami na jakie @tGames uzyskało licencje miedzyczasie. Dla mnie to przyjemne dymanko klienta od strony @tGames. A ja takich dymanek nie lubie.

    Zresztą argument ze warto wydac na chinską imitacje 500zł zamiast uzywany oryginał w tej samej cenie z OLX w bdb stanie jest taki sobie.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    Acha, chodzi o gry, rozumiem. A jest jakiś sposób, żeby dorzucić swoje?
    • 14: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Zerknij na historie dymania klientów przez @tGames:

    ->link<-

    Naliczyłem 39 prób dymania klientów w skali 19 lat. Sporooo..

    Zerknij tez na faktyczna "liste gier" i co sie kryje za w/w nazwami..
    ->link<-

    i cekawy komentarz na samym koncu:
    It's a shame that after 19 years and at least 39 attempts to date, AtGames can't seem to stop shooting themselves in the foot with these Flashback systems. They keep calling these Flashbacks, but with all the hacks, homebrews, prototypes, and compromised arcade versions, what exactly am I flashing back to?? All I know is, when the people buying them care more about the people making them, something is fundamentally wrong. Nintendo had no problem giving people exactly what they wanted with their NES Classic Edition system (released in late 2016). Strange how those very same retailers didn't demand Nintendo stick to a $30 price point, or include wireless controllers.

    Ja mam dokładnie te same odczucia.

    Zresztą, moja teoria dymania zdaje sie potwierdzac bo na 2023 mamy zapowiedziany
    Atari Flashback 11 (2023)
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    Rozumiem, a wracając do mojego pytania? Da się jakoś tam dorzucić "zewnętrzne" tytuły?
    Co do "dymania", raczej typowa sprawa z ograniczoną lub niezbyt fortunną listą gier, podobnie było w C64 DTV, The C64. Pewnie wynika to po części z braku licencji?
    • 16: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    w tym modelu nie widze aby była opcja karty pamieci. W moim starym tez nie było takiej mozliwosci.

    natomiast czy w tych 39 roznych modelach jest jakas opcja dorzucenia kolejnych swoich gier ? sprawdziłem np Atari -> Flashback 9 (2018) ma taka mozliwosc...

    Ps, z tego co sie orientuje to c64 mini / amiga mini chyba dostał legalna mozliwosc wrzucania swoich gier (tych sprzetów nie miałem, chociaz czaiłem sie na myszke + pada z zestawu a500 mini, ale mi przeszło. Czekam na myszke od Atari ST :) wirelesową )

    ----
    Reasumując, troche nie wiadomo do kogo te konsole sa ogolnie kierowane. Nie do fanów Atari, nie do kolekcjonerów, nie do graczy. Obstawiam ze tylko do osób ktore czują chwilową przedswiateczną nostalgie za dawnymi czasami i sa kompulsywnymi zakupoholikami. Pozniej w domu dostrzegaja ze wlasciwie Flashback to nie jest to co mysleli ze bedzie. A tym mozna wlasciwie wciskac cokolwiek co roku. Nie od dzis wiadomo ze raz na jakis czas mamy gruba amnezje i nie wybieramy rozumiem. Inaczej co 4 lata nie wybieralibysmy tych samych pajaców w rządzie (ktorzy siedzą do 30 lat na stołkach partyjnych) :P
    • 17: CommentAuthoritguyinaction
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    @streak
    Fajnie, że zauważyłeś ten filmik. Bo nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a napracowałem się sporo. Dodatkowo chciałem go puścić na 6 grudnia i kilka rzeczy jest lekko niedopracowanych, co trochę mnie martwi. Stąd miło, że odbiór jest pozytywny.

    Muszę na spokojnie przejrzeć tę dyskusję, bo zrobiła się dość spora. Ale do Flashback X (tego z filmu) można podłączyć pendrive i wczytać gry z karty. Już to ćwiczyłem i może też zrobię o tym jakiś filmik. Generalnie w skrócie trzeba najnowszą wersję softu i taki kabelek, który rodziela port usb na dwa, do wpięcia zasilania i na drugie gniazdo usb.

    I nadal nie wiem, czy zamówić tę konsolkę 50th anniversary, czy nie haha.... Swoją drogą dziwne, że nie sprzedaje tego nikt więcej poza amazonem...
    • 18: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Ja bym sie wstrzymał z głosowaniem na FB anniversary Edition za pomocą portfela. Najbardziej fair urzadzeniem wydaje mi sie teraz Evercade VS. -> ->link<- (tylko ze tam atari tresci jak na lekarstwo no ale cos jest -> ->link<- ), ktora nota bene jest do kupienia w polskich sklepach.

    I takie inicjatywy wolalbym wspierac.

    Mozna kolekcjonować gry na ten sprzet ? -> check
    Sprzet sie niedewoluuje juz po roku -> check
    Sprzet jest dobrej jakosci -> check
    Tworcy sprzetu nie są z chin ? -> check
    Tworcy kupuja licencje na gry ? -> check (w przeciwienstwie do @tGames, ktorzy dorzucaja prototypy. Ustalenie statusu takich gier jest praktycznie niemozliwie wiec nie mogliby uzyskac licencji na zawarcie w/w gry w pakiecie)
    Sprzet ma sensowny support ? -> to akurat musze sprawdzic..
  3.  
    Chyba zapotrzebowanie na to Atari Flashback jest spore, bo jeszcze w nocy była za 419 zł w amazonie i dostawa przed świętami, a teraz jest za 499 zł i dostawa po świętach... słabo... Więc chyba kupię sobie już na spokojnie kiedyś po nowym roku... bo i tak "szansa na kupno nowości" chyba się skończyła... Ja też trochę patrzę pod kątem kanału na yt, co mógłbym pokazać jako nowość... choć z drugiej strony mój mini kanał i tak nigdy nie gonił za nowościami, a filmików o tej konsoli jest już trochę, więc czy to by przyciągnęło widzów...

    Co do Evercarde VS ładnie zrobiona konsola, ale taki też troszkę kogiel-mogiel...
    • 20: CommentAuthorstreak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Spokojnie poczekaj az wypłyną "niechciane prezenty ad 2022" na OLX, napewno znajdziesz tam i Atari 50th Anniversary, wkrótce.

    Ps. Wlasnie cos mi zaswieciło w głowie: Co do Evercade to chyba jedyna konsola ktora daje zarobic twórcom nowego oprogramowania na stare sprzety, a moze nawet takim ktory wydaja swoje prody na licencjach freeware (bo aby uzyc takie cos nadal trzeba miec jakas tam umowe z tworcą). Zauwazylem ze mamy tez tam cos takiego jak karty z:

    Evercade Mega Cat Studio
    Evercade Indie Heroes

    Ba , nawet ARHN swojego Gruniozerce bedzie miał na Evercadzie:

    ->link<-

    I nie obraziłbym sie gdyby powstał tez cart: atari 8bit Polish force z prodami typu: asembloids / yoomp / scorpions 2.0 / flowers mania / crownland / new kolony / robbo anniversary / ridiculous reality i z TONY'm !!! (R.Dudek szlyszysz ? :) )
  4.  
    Wypłyną, albo nie... zależy jak dużo sztuk się sprzeda, bo póki co wydaje się, że nie wyprodukowano tego zbyt dużo. I też nie wiem dlaczego amazon tylko to sprzedaje.

    Co do Evercarde pomysł fajny, ale chyba trochę słabo się przebija...