atarionline.pl Furnace Tracker - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime8 Jan 2023 zmieniony
     
    Furnace Tracker to otwarty klon Deflemaska z wersjami pod Windows, macOS i Linuksy z obsługą już kilkudziesięciu różnych układów dźwiękowych ze starych komputerów, konsol i automatów (można różne układy łączyć w jednym utworze). Wklejam info bo ostatnio doszła emulacja POKEY-a.
    Na razie bez możliwości eksportu plików wykonywalnych z utworami pod POKEY-a, chociaż chyba dla niektórych chipów taka możliwość już jest (TIA?).

    Próbka:
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime8 Jan 2023
     
    Tak. Tildearrow dodał w grudniu wsparcie dla Pokeya. Wykorzystał kod z atari800. Ja dodatkowo przepisałem ASAPa na C++ i zmodyfikowałem go żeby łatwo było go wstawić (przerobiłem moją wcześniejszą emulację Mikeya z Atari Lynx) i jest jako drugi rdzeń "ASAP (C++ port)".
    Na razie wprost eksportu do atarowskich formatów nie ma, ale jest eksport do VGM, a od niego to już tylko o krok do lzss: ->link<-
    Jest to moja (dość robocza) przeróbka oryginalnego konwertera sap-r do lzss, żeby brał na wejściu vgm (również w stereo). Program wystarczy odpalić z plikiem vgm i powinien wypaść z niego plik lz16 zjadliwy przez VUPlayer-lzss by VinsCool.
    Jak wspomniałem konwerter ma dość roboczą jakość, ale jakby ktoś chciał się pobawić, to proszę bardzo.
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    A jest gdzieś jakiś opis formatu tego trackera?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    Opis vgm znalazłem.
    ->link<-
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    Chodzi mi o .ttt. .vgm to jest strumień rejestrów.
    • 6:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Jan 2023 zmieniony
     
    Format plików Furnace Trackera? Jest tutaj:

    https://github.com/tildearrow/furnace/blob/master/papers/format.md

    .ttt to format TIATrackera
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    Tak, dzięki.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jan 2023 zmieniony
     
    Zbudował się z palca pod OSX Mojave. Bardzo przyjemnie wygląda i się obsługuje. Dziwi mnie tylko, że z chipów (Add Chip) w wersji square jest np. PC speaker, a ZX beeper jest w Special.
    • 9:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Jan 2023 zmieniony
     
    Są buildy do pobrania (nightly i wydania):
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jan 2023 zmieniony
     
    Dzięki.
    Fajne jest to, że po wyjściu i wejściu jest dokładnie taki sam układ okienek i fokus.

    Rok temu już instalowałem ten program, ale był dla mnie bezużyteczny. A teraz już coś można wyedytować na pokeyu :)

    Nie za bardzo rozumiem format .fur - dlaczego jest binarny, a nie xml czy json (chyba najlepiej). Sprawę komplikuje to, że format się zmienia często, więc pisać jakikolwiek parser do tego jest bez sensu.
    • 11:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime9 Jan 2023 zmieniony
     
    Projekt Furnace jest binarny zapewne z tego powodu, że projekt Deflemaska też był binarny (Furnace naśladuje Deflemaska tylko jest OpenSource).
    Dlaczego w żadnym momencie twórcom nie zaświtała w głowie idea, że np. spakowany XML mógłby być lepszym pomysłem - nie wiem.
    Z drugiej strony, parsowanie tego pliku nie wydaje mi się, żeby specjalnie dużo dało. Są eksporty w różnych formatach. Będzie więcej. Mi zależy na dołożeniu eksportu czegoś Lynksowego, ale póki co engine do eksportowania nie jest jeszcze na tyle stabilny, żeby w tej chwili coś takiego pisać.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jan 2023
     
    Dzięki za kontrybucje :)