atarionline.pl Prośba o wycenę i opinie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthord3x
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Panowie, ile może byc warte sprawne Atari 130xe, w pudełku o niezłym stanie na którym zgadzają się numery seryjne komputera. Numer seryjny uwaga: 000218. Pytam z ciekawości bo za 400 zł kupiłem do kolekcji kota w worku który się okazał .... I tu proszę Was o komentarz
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Jeśli dałeś za to 400 PLN to trafiłeś bardzo dobrą okazję.
    • 3: CommentAuthord3x
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    To wiem że to mega okazja, to bardziej chwalipost, ale mimo wszystko chcialnhm poznać realna wartość kolekcjonerska. Mam już a2600, 65xe, pokartonowane, ale ta 130 z tym numerem wysadza mi głowę
    • 4: CommentAuthord3x
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Uczciwie dodam że jestem z krwi kości atarowcem, rozumiem to, na 65xe napisałem pierwszy w życiu program za dzieciaka.

    Nie. Nigdy nie miałem C64
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jan 2023 zmieniony
     
    to nie jest pełny numer seryjny, tam na początku jest oznaczenie serii, na moim ma 4 znaki. Także prawd. bez znaczenia.

    co do wartości kolekcjonerskiej to konsesnus jest taki, że górka minęła, więc jak chcesz zarobić to puszczaj w ludzi jak najszybciej.

    btw w tv mam 2 kanały, na których leci 24/7 antique roadshow - takie coś, że ludzie przynoszą artefakty a szpecjaliści wyceniają. widać mocny zjazd wartości antyków w ogóle - program jest z 1998 roku, gościu np. wycenia wihajster na $3500, na ekranie pokazuje się "wartość w 2020 - $2200", generalnie im coś wyżej wycenili tym zjazd mocniejszy.
    jak jeszcze weźmie się pod uwagę inflację, to wihajstry straciły ponad połowę wartości.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Czyli teza o wymieraniu ludzi zajmujących się wihajst(e)rami okazuje się jeszcze raz słuszna.
    • 7: CommentAuthord3x
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    Zatem cały numer to X 000218
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime12 Jan 2023 zmieniony
     
    @d3x

    To nic nadzwyczajnego, to jeden z moich XE



    A. Dodam jeszcze, że jak chce się mieć unikalny numer seryjny to pomiedzy X a numerem serii można coś dopisać - stąd hektar wolnego miejsca ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jan 2023
     
    co do utraty wartosci wihajstrow to mysle, ze tez sytuacje zmienily serwisy aukcyjne. dawniej trzeba sie bylo naszukac i jesli nie trafiles za prawie darmo od nieswiadomego wnuczka to musiales odkupic od innego kolekcjonera. teraz wnuczki puszczaja na ibeju i kolekcjoner nie podskoczy z ceną.