atarionline.pl Silly Venture 2023 SE - Staying faithful to ATARI's roots! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2023 zmieniony
     
    Nadszedł czas na małe podsumowanie letniej edycji SV2023SE! Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział - zarówno osobom, które pojawiły się fizycznie na party, jak i te, które brały w niej udział zdalnie :) Nie ma co ukrywać, rekordów frekwencji nie było, wydaliśmy 147 identyfikatorów, ale chyba i tak więcej osób na sali w Królewskiej Fabryce Karabinów po prostu by się nie pomieściło. Mimo to, SV zachowało mocny międzynarodowy charakter i pojawili się Goście z 9 zakątków świata - Hiszpania, USA (California), Francja, Wielka Brytania, Finlandia, Norwegia, Czechy, Niemcy oraz oczywiście Polska.

    Mamy nadzieję, że mile wspominacie teraz ten czas, a poniższa galeria ze zdjęciami pozwoli Wam przeżyć to wszystko na nowo :)

    ->link<-

    (autorzy zdjęć: Ewelina, Gregfeel, Wingman, Przunk, Grey)

    Całe SV Team starało się Was "ugościć" w takim stopniu, jak to było tylko możliwe - poczynając od strefy gastro i nieformalnej grupy Sylwietta Team - z moją Żoną Sylwią na czele (która co rusz wymyślała smakołyki na poczęstunek podczas oficjalnego otwarcia i przygotowywała nowe, coraz to lepsze odmiany pączu) i nieocenionej pomocy ze strony Eweliny, Kasi oraz Walerii, na strefie compo kończąc ;) Chociaż tutaj ukłony zarówno dla autorów prac jak i compo staff'u (Wiecz0r, AdamK, Piter, KK oraz -zdalnie- Paskud) - dwa bloki compo i ani jednej minuty opóźnienia :) Niektórzy z Was dzwonili do mnie podczas party z pytaniami, czy będzie jeszcze stream z compo - zakładali, że przynajmniej drugi blok compo opóźni się kilka godzin i odbędzie się późnym wieczorem w sobotę :) A compo skończyło się tak jak zwykle - z tą różnicą, że JESZCZE było jasno, a nie JUŻ - ot taka mała zmiana... ;)

    Dobrze spisała się też ekipa w osobach: Arti, Jack Back, Jesionen oraz Piter organizując turniej w grę Dread na dwóch ST połączonych w sieć - dzięki!

    A także: Skipp/Nah Kolor (o którym większość z Was mówiła, że to jeden z lepszych koncertów w jakim brała udział), Thomas Niemann (Schlampf) za wykład o karcie "TwiSTer" dla Atari STe, Richard Spowart (Felice) za DJski set w sobotnie popołudnie, ekipie Revive Machines z Larkiem na czele, za pokazanie się i podzielenie informacjami dotyczącymi projektu RM800XL, Carstenowi za przygotowanie i dostarczenie specjalnego numeru magazynu ABBUC dla uczestników Silly Venture 2023SE:



    ...Larkowi za pomoc przy video z kompilacją produkcji demoscenowych, Crazy Q/DHS za animację i dźwięk podczas plansz na streamie, Hospesowi za plansze na compo oraz oczywiście mOOniemu za całokształt jeśli chodzi o oprawę graficzną i DTP.

    I na koniec - bardzo, ale to BARDZO dziękuję wszystkim z Was, którzy pojawli się wcześniej, aby pomóc w przygotowaniu sali, jak i tym, którzy zostali po party, aby pomóc w sprzątaniu itd. Chciałbym Was wszystkich wymienić, ale obawiam się, że mógłbym kogoś pominąć... no nic, spróbuję... :) DaruG i Łucja, Rafał Nowaczuk, Kijop, Carsten, Gunnar, Artur Kolecki, Zibi, Kijop, Arti, Krzysiek Rogowski, Wingman, KAZ, Marcin Stępnicki, Piter, Gorgh, Jaskier, Parys, Barman, Zoltar X, Schlampf, Jesionen, Waleria, Marduk, oraz wiecz0r.

    Pierwszy raz spotkałem się z tak liczną pomocą, jak na tej letniej edycji - co przy moich problemach ze zdrowiem było po prostu bezcenne. Serdeczne dzięki.

    Chciałbym też podziękować w imieniu mojej żony Sylwii, która królowała w strefie gastro :) Uściski od nas dla Eweliny, Kasi i Walerii
    za pomoc!

    Większość z Was opuszczając party-place powiedziała mi, że nie wyobraża sobie już lata bez SV, dlatego do zobaczenia także w 2024 roku!

    Ale wcześniej, oczywiście, widzimy się na SV2023WE (7-10 grudnia 2023) gdzie wspólnie świętować będziemy 30-lecie konsoli ATARI Jaguar! :)

    Oj będzie się działo :) To będzie pierwsze takie compo w historii! :)

    p.s. W osobnym wątku znajdą się także podziękowania dla naszych partnerów oraz sponsorów nagród.
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    My jesteśmy tylko małymi kropeczkami w tej układance. A Grey jest tzw "Markerem" który łączy te kropki i wychodzi z tego mega fajna impreza.
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2023 zmieniony
     
    @maly_swd: bez tych małych kropeczek trudno byłoby cokolwiek "narysować" :) i tak długo jak będą te "kropeczki" - SV będzie do końca świata i jeden dzień dłużej ;)
    • 4: CommentAuthorMKM
    • CommentTime23 Sep 2023
     
    "Większość z Was opuszczając party-place powiedziała mi, że nie wyobraża sobie już lata bez SV, dlatego do zobaczenia także w 2024 roku!"

    Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Z jeden strony fajnie, że jest okazja spotkania letnia porą... z drugiej strony robiąc dwa party w roku moim zdaniem rozmieniasz na drobne. Zarówno uczestników których duża cześć rozminie się miedzy edycjami jak i compo którego poziom dramatycznie spada odkąd częstotliwość imprezy wzrosła. To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale ja wolałbym jedno mega SV w roku z kumulacją prac i gości... niż dwa rozmyte nieco gorsze. Jeśli jednak jesteś przekonany, co do organizacji 2 imprez w roku to rozważałeś by jedną z nich zrobić bez compo jako integracje i innymi atrakcjami? Albo podzielić focus na "Atari Gamedev Edition" i "Atari Demoscene Edition"?
    Zaznaczam, że to moje osobiste przemyślenia, z którymi się dzielę bo myślę że feedback i pomysły są fair. Zupełnie NIE jest to krytyka, wiesz że mam ogromny szacunek do Twojej pracy i SV (na dowód tego ilość prac które wystawiłem/wspoł-wystawiłem i invitek które zrobiłem). Pozdro i jeszcze raz dzięki za to co robisz dla społeczności!
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2023 zmieniony
     
    @MKM: wydaje mi się, że pisaliśmy o tym w korespondencji prywatnej i niech tak zostanie :) Są ludzie, którzy przyjeżdżają tylko w zimie lub tylko w lecie - argumentując, że Gdańsk w lecie, nad morzem, to jest to. Więc część "integracyjna" w lato sprawdza się bardzo dobrze. Co do poziomu prac - cóż, na letniej edycji SV pojawiały się też produkcje od grup, które były nieaktywne dekady - Overlanders (demko FirST love) czy New Generation Crew (demko Atari Loves Bombs). Więc jeśli ktoś mnie spyta, czy warto było - owszem! To moje topowe demka, jeśli chodzi o duże Atari :) Na małym Atari wcale nie było gorzej - "Behold" grupy Suspect czy "R:EPILOGUE" grup NG^ZELAX.

    Wiem że to nie jest żadna krytyka z Twojej strony, MkM, dlatego z zaciekawieniem zapoznałem się z Twoim punktem widzenia :) Co do innych powodów związanych z letnią edycją to znasz je doskonale :) o reszcie możemy pogadać na SV2023WE! :)

    Do zobaczenia w grudniu! :)
    • 6: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime24 Sep 2023 zmieniony
     
    @Grey i MKM: dzieki że w końcu zdecydowaliście się poruszyć ten temat bo w sumie sporo się zmieniło od czasu wprowadzenia letniej edycji znamienitego party i w sumie nie wiem czy Grey i współorganizatorzy mogli się wcześniej cieszyć jakmś użytecznym feedbackiem, przynajmniej na forum gdzie jest szansa na poznanie myśli większej ilości osób. Komentarzy jest pewnie sporo ale myślę, że najczęściej w stylu: "najlepsza edycja party" albo "więcej nie przyjadę" :) Zaskoczyło mnie jak trafnie MKM opisał to co od dawna chodzi mi po głowie mimo, że nasze nastawienie do różnych party bywa inne i gdyby nie poruszył tego tematu na forum to myślałbym nadal że to tylko moje subiektywne odczucia.

    Oczywiście, że wiele osób chętnie przyjedzie i latem i/lub zimą... i w styczniu i w lutym i w marcu... ale niekoniecznie wtedy jest wtedy sens oczekiwać zbyt wielu fajnych demek na party (szacun dla nielicznych między innymi wymienionych powyżej którzy pośród kompofillerów potrafią dostarczać ciekawe prace). Wszystko by było ok gdyby letnie party nie wpływało na zimowe, ale niestety z dobrymi pracami jest jak z duszkami na małe atari: wykorzystasz np 2 na głównego bohatera i już zaczyna trochę brakować na przeszkadzajki i pociski. Oczywiście pozostaje jeszcze multiplikacja, ale wtedy możemy nagle zobaczyć kilka bliźniaczych prac lub kilkanaście części tej samej pracy, a przecież nie w ilości tu jest siła. Dodatkowo, czym mniej jest teraz grup i mniej fajnych prac, tym bardziej chciałoby się je zapewne obejrzeć na jednym party zamiast liczyć na to, że wśród tony compofillerów i invitek na inne party trafi się coś sensownego.

    ...no ale dlaczego odbierać przyjemność ludziom który chcą przyjechać latem lub 2 razy do roku nawet po to żeby porozmawiać ze znajomymi, wypić coś czy pograć? Jeśli organizator podjął decyzję, że chce robić więcej imprez o charakterze towarzyskim z możliwością turystyki w naszym pięknym regionie to jego wola. Jeśli chodzi o prace, to te dobre podzielą się między edycje, na matematykę nie ma siły, ilość autorów i ich możliwości dostarczania dobrych prac są ograniczone. Osobom których interesuje głównie demoscena pozostaje przestawienie się aby nie doświadczać uczucia zawodu z powodu dysonansu i staranniejszy wybór na której z edycji chcą się pojawić lub coś wystawić, a uczestnikom o lepiej dopasowanym profilu do obecnego kontentu dobra zabawa, czego wszystkim życzę :) Nie wiem Grey czy dobrze odczytuję Twoje intencje ale tak naprawdę to chyba tylko Ty znasz wszystkich uczestników party i pewnie dobrze odczytujesz oczekiwania. Myślę, że, wracając do pomysłu MKMa, pójście w ślady choćby party Assembly z podziałem na 2 edycje: gaming i demoparty, mogłoby uwolnić jakąś część ludzi od rozterek, ale oczywiście możliwości jest wiele :)
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Sep 2023 zmieniony
     
    @szeryf @MKM: Widzę, że rośnie grono zwolenników rozsądnego podejścia do sprawy. :) Dodam tylko, że ten ciekawy wątek ciągnie się już bodajże od dekady (!!!), luknijcie tu:
    ->link<-
    Np. post #46 od AS-a:
    My chcemy SillyVenture co roku! (...)
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Sep 2023
     
    @Szeryf: pogadamy przy najbliższej okazji "face to face", jestem mocno zajęty przygotowaniami do zimowej edycji i na tym muszę się teraz skupić ;)
    • 9: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime25 Sep 2023 zmieniony
     
    @Dracon: Tak, jakiś tam wspólny mianownik pewnie da się wyciągnąć z podobnych wniosków w linkowanym wątku, nawet jeśli ostatni post był tam w 2017 kiedy jeszcze nie było letniej edycji. Btw. po ostatnim Xenium organizatorzy zrobili ankietę dla uczestników aby poznać ich zapatrywania. Być może wyniki tej ankiety posłużą im lepiej niż luźne komentarze, które mogą być trafne ale nie wiadomo jaką część opini wszystkich uczestników odzwierciedlają. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby w takiej potencjalnej ankiecie po SV, jeśli chłopaki się zdecydują: podobnie, zebranie głosów właśnie tych, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczą w party, choćby nawet streamując, ale też zestawienie ich preferencji z tym jaką deklarują aktywność, typu: "chcę party 2 razy do roku ale interesują mnie tylko gry i koncerty" albo: "zrobię grafikę ale tylko na zimę a latem chcę pić tylko piwo" i już możnaby rozważyć czy aby cokolwiek efektywniej nie rozłożyć programu i atrakcji na edycjach lub nawet zmienić częstotliwość.

    @Grey: spoko luz, wiem, że korespondencja na forum bywa mocno obciążająca. Gdybym chciał pomęczyć tylko Ciebie to na pewno nie zajmowałbym Ci czasu na forum, wiesz że chętnie Ci zawsze marudzę "face to face" :) Piszę tu bo fajnie jest też poznać zdanie innych, a jeśli będziesz kiedyś miał ochotę się zapoznać czy więcej coś napisać to też ok, ale pewnie, że ważniejsze jest przygotowanie party! W razie czego daj znać jeśli chcesz żeby ten wątek był "Read only" to nie będę tu dalej śmiecił ze swoimi komentarzami :)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Sep 2023
     
    @szeryf: taka ankieta była dawno temu na FB w 2021 roku, gdzie termin czerwcowy dla SV wskazało 41% osób.

    naprawdę, szkoda mi teraz energii na wracanie do postów sprzed kilku lat. dokładamy starań, aby najbliższa edycja zimowa była jeszcze lepsza, niż ostatnia w sierpniu :)
    • 11: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime25 Sep 2023
     
    @Grey... to jest temat rzeka, bardzo Ci dziękuję za błyskawiczne ustosunkowanie się, ale sam mówisz, że przygotowania czekają ;)

    No dobra. Cieszę się, że jest chęć sprawdzania preferencji. Jak widzisz jednak wśród tych 41% ankietowanych, o ile frekwencja osób biorących udział w ankiecie była znacząca, najwyraźniej nie było zbyt wielu autorów prac na przyszłe party, stąd: 1) powiązanie preferencji dotyczących wyboru terminu party, edycji lub ilości edycji razem z planowaną aktywnością lub tym co ci ludzie chcą robić na party mogłoby pokazać, że na letnie party chcą przyjechać ludzie którzy wolą zwiedzić Gdańsk lub pograć a niekoniecznie przygotować pracę tym razem, a nawet jeśli chęci i potrzeby rozłożyłyby się podobnie na obie edycje to: 2) po tym jakie rezultaty przyniosło podwojenie edycji w roku, wyniki aktualnej ankiety mogłyby być inne (nie przesądzam jakie!) w stosunku do tej ankiety z "dawno temu" :) To są rozważania, nie oczekuję, że zaraz ktoś pobiegnie robić ankiety bo jakiś gość który od dawna sam nie robi prac tak chce :)

    Dzięki za dokładanie starań aby ulepszać party! ale sam nie napiszesz 10 dem możesz mi wierzyć, że w tym zakresie nikt nie oczekuje od Was cudów :) To nad czym macie większą kontrolę jest też ważne i trzymam kciuki aby spełniło się w 100% :)
    • 12: CommentAuthorVLX
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    Na Discordzie pojawiło się ostrzeżenie Argaska:

    Hej, nie wiem czy ktoś z Was bookował Moon Hostel w Gdańsku na zbliżające się SV przez Booking.com, ale wygląda na to, że ktoś przejął im konto w tym serwisie i pięknie ładuje scamy.
    Uważajcie i ostrzeżcie, link prowadzi oczywiście do lipnej strony próbującej wyłudzić dane karty płatniczej.
    Sygnalizuję, że jest problem z ich kontem w tym serwisie (ktoś je przejął, pewnie łatwe hasło), napisałem też do Niebezpiecznika i Zaufanej Trzeciej Strony.
    • 13: CommentAuthorVLX
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     
    .
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    @VLX: dzięki za info! na szczęście my od samego początku polecamy rezerwację na hasło "ATARI" bezpośrednio z Moon Hostelem.

    Więcej szczegółów tutaj:

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     
    Do party coraz bliżej, czas odkrywać kolejne karty ;) Na oficjalnej stronie zimowej edycji Silly Venture działa już upload prac konkursowych. Nowy layout strony jest w przygotowaniu (zajmuje się tym wiecz0r) i tak szybko, jak zostaną rozwiązane wszystkie problemy - zostanie on Wam zaprezentowany :)

    Pierwsze prace konkursowe zostały już przesłane: m.in. 1 praca do kategorii Demo na Atari XL/XE oraz 1 praca do kategorii Wild. Mamy też deklarację intra 16kb oraz gry na małe Atari, demo na Atari ST, demo na Atari Lynx, 2 prace w kategorii demo na Atari Falcon 030, 1 praca w kategorii demo na Atari Falcon 060, 3 prace w kategorii demo na Atari Jaguar, 1 praca w kategorii game na Atari Jaguara, 1 praca demo na C64 (która zostanie zaprezentowana w kategorii Wild).

    Deadline na przesyłanie prac konkursowych to 7 grudnia (piątek), godz. 12:00 w południe.

    Osoby, które zabiorą ze sobą sprzęt ATARI otrzymają nieodpłatnie oryginalną grę "Twin Snakes Run" na kasecie:



    Natomiast osoby, które zdecydują się na zakup wejściówki "Strong Support" otrzymają ładnie wydaną wersję Adoom'a z letniej edycji Silly Venture 2023
    na dyskietce, wydanej podobnie do Robbo wydawnictwa RETRONICS:



    Poligrafia do tej wersji zostania przygotowana przez mOOniego.

    A skoro już o tej firmie mowa, to...



    ...będzie miało swoje stoisko podczas zimowej edycji Silly Venture 2023, gdzie każdy atarowiec z pewnością znajdzie coś dla siebie. Będzie to też wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z wydawcą o ew. współpracy!

    Tak jak już wspomniałem wcześniej, podczas i po oficjalnej ceremonii otwarcia będziemy mieć dla Was małą niespodziankę - mam tu głównie na myśli fanów Atari XL/XE - coś, co raczej na długo pozostanie w Waszej pamięci :)

    Serdecznie zapraszamy!

    Nie możemy się już Was doczekać !!! :) Nie zapomnijcie proszę dopisać się do listy, aby dla nikogo nie zabrakło gadżetów:

    ->link<-

    p.s. Podczas imprezy obecny będzie m.in. Eliop - YouTuber znany społeczności retro jako Atari Retro Fan :)
    • 16:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime10 Nov 2023
     
    hoho, ależ moc ATrakcji ;) Biorę sprzęt obowiązkowo!
    • 17: CommentAuthorstryker
    • CommentTime10 Nov 2023
     
    "Osoby, które zabiorą ze sobą sprzęt otrzymają nieodpłatnie oryginalną grę....."
    dotyczy to sprzętu Atari z monitorem czy mniejsze też tj. Lynx, Portfolio...) ? lub może wszystkiego ....tj. laptop, Game Boy ..... :-) ?
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2023 zmieniony
     
    @Stryker: słuszna uwaga, ubiegłeś mnie, miałem zamiar to sprecyzować :) Oczywiście nie chodzi o sprzęt w postaci innych platform niż ATARI - może być Lynx lub PoFo, ale muszą być jakoś wyeksponowane na SV - aby każdy chętny mógł zobaczyć jak to działa itd.