atarionline.pl Szukam czasopisma "Dir" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2023 zmieniony
     
    Poszukuję skanów bądź oryginałów czasopisma "Dir" (pisane "dir"), wydawane prawdopodobnie przez firmę Optimus. Tu dwa przykłady okładki (rok 1993) - zdjęcia dzięki uprzejmości RobertaXs.
    • 2: CommentAuthorstreak
    • CommentTime31 Jan 2023
     
    Kaz odezwij sie do mnie mejlowo
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Dzięki Streak. Czyli 1 numer już mamy w postaci cyfrowej, dzięki Streak-owi. Jeśli ktoś jeszcze coś ma - poproszę!
    • 4: CommentAuthorstreak
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Swoja drogą, jak juz piszemy o poszukiwaniach to moze dam zapytanko od siebie:

    (nie chce specjalnie nowego watku tworzyc)

    Jesli mamy tu zbieraczy starych czasopism to moze ktos ma zdigitalizowane PC Shareware'y, PC KURIER'Y, ENTER'y gdzies , albo stare czasopisma polskie (konsolowe)? Dajcie znac.
    • 5: CommentAuthorDope
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    PC SHAREWARE leży na archive.org, ściągałem kilka dni temu.
    • 6: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    PC Kuriery z tego co kojarzę, rozrosły się swego czasu strasznie przez dodawanie ogromnej ilości reklam. Podobnie jak np. CHIP. Gazety niby grube, a faktycznej treści to chyba nawet połowę nie było.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023
     
    Skoro tytuł wątku jest o magazynie "Dir" to prosiłbym o nie wpisywanie nietematycznych ogłoszeń ani komentarzy. Są od tego liczne inne wątki na forum. Potem trudniej znaleźć pożądaną informację.

    Wracają do tematu magazynu "Dir", udał mi się skontaktować z panem Janem Czypionką, redaktorem naczelnym tego pisma. Spróbuję go namówić do rozmowy o starych czasach :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    Z pracy Władysława Kolasy wynika, że pismo było wydawane w latach 1993-1995.
    • 9:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    Kaz ja mam 5 numerów Dir zeskanowanych. Jak chcesz to mogę podesłać, ale dopiero w poniedziałek popołudniu bo teraz nie ma mnie w domu.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2023
     
    Vangis - jasne! Dziękuję. Od razu też udostępnię panu Czypionce, bo wyraził chęć odświeżenia pamięci przed wywiadem :)
    • 11:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    Kaz wysłałem do Ciebie e-maila z linkiem.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2023 zmieniony
     
    Dzięki Vangis! No to dzięki Sebastianowi mamy już 5 numerów! Ktoś ma coś jeszcze w zakamarkach piwnic, strychów, folderów?

    RobertXs - możesz śmiało skanować te dwa ze zdjęć, bo tych Vangis nie ma.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2023 zmieniony
     
    Znalazłem jeszcze w sieci, jak wyglądają kolejne dwie okładki magazynu, numer 2 z 1993 roku oraz listopadowy numer z nieznanego roku:
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2023 zmieniony
     
    Dzięki uprzejmości Miszy, który uzupełnił xml z czasopismami, wspólnym wysiłkiem wstawiliśmy posiadane numery "Dir" w naszą Bibliotekę Atarowca. Mamy pięć plików djvu:

    ->link<-

    Poszukujemy jeszcze numerów: 1993/1, 1993/2, 1993/3, 1993/5, 1993/6, 1993/9, 1994/1.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Dżi, jaki to miało nakład, 1000 egzemplarzy?
    • 16:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    A Ja daję lajka za odkrywców tych pre internetów, które umieszczają się w nich. (może to e-archeologia)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2023
     

    jhusak:

    Dżi, jaki to miało nakład, 1000 egzemplarzy?


    W egzemplarzach, które posiadamy, nie ma takiej informacji. Ale zapytam redaktora naczelnego tego pisma, pana Jana Czypionkę, mamy już obiecany przez niego wywiad, może pamięta takie rzeczy.

    bca:

    A Ja daję lajka za odkrywców tych pre internetów, które umieszczają się w nich. (może to e-archeologia)


    Dzięki za lajka. Fachowo to się nazywa archeologia mediów.