atarionline.pl Drukowanie na drukarkach Atari z... Linuxa i portu usb - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hejka!

    Czy ktoś może ćwiczył z jakimś interfejsem, który umożliwiałby podłączenie drukarek Atari do komputera z zainstalowanym Linuxem i portem usb? Nawet z drukowaniem tylko w trybie tekstowym, choć oczywiście pełne drukowanie graficzne to juz byłby cacuś. :P
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Nie próbowałem - ale zawsze można spróbować SIO2PC. Tylko obstawiam, że musiałbyś to oprogramwać.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Oprogramowanie w stylu "host" jest proste. Wysyłamy kody ASCII na otwarty port USB SIO2PC. Ale jako urządzenie typu drukarka to już gorzej, to kobylaste oprogramowanie. Ale taki wydruk z Latexa kusi...
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Ja myślę, że wystarczyłoby jakby dało się drukować spod emulatora Atari. To już by było ciekawe.

    A LaTeX wydrukowany na 1029 - no, to mogłoby być interesujące.
  2.  
    Z jednej strony kobylaste, z drugiej linux ma dużo historycznych driverów. Pytanie, czy nie dałoby się czegoś podejrzeć i niejako reużyć z drobnymi modyfikacjami...

    USB SIO2PC mówisz o tym? ->link<- Tylko czy to urządzonko nie jest raczej do podłączania do komputera, czyli "mastera". Czy jak podłączysz urządzenie peryferyjne, czyli "slave" to sobie poradzi...?

    Swoją drogą dla przeciętnego Arduino czy Raspberry Pi pewnie transmisja taka jak w Atari to już dziś pikuś. Czy gdzieś w ogóle jest jakiś dobry opis standardu transmisji po złączu Atari SIO? Jak patrzę na ogólny opis ->link<- to nie wydaje się to rocket science. Paradoksalnie większy problem może być dziś z kupnem odpowiednim wtyczek, gniazd, kabli itd. i później samym softem...
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Zawsze jest jeszcze ta wersja: ->link<-

    Wtyczki są do kupienia np. u Lotharka - żaden kłopot.