atarionline.pl Oprogramowanie ze Słowacji - c.d. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    W nawiązaniu do nowinki na stronie głównej, którą przygotowałem kilka dni temu (tutaj: ->link<- ), kolega Milan podesłał kolejną pozycję słowackiego softu. Jest to gra tekstowa "Terminator" Milana ​Balušíka.

    A jako bonus dostałem program w języku czeskim - polską grę "Incydent" z przerobionymi napisami w grze. Obie przy najbliższej aktualizacji pojawią się w archiwum gier.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2023 zmieniony
     
    I kolejne programy od naszego słowackiego kolegi Milana. Na początek program kopiujący w turbo, obsługujący magnetofon i stację dyskietek, pod symptomatyczną nazwą "Kopirak". Autorzy: Petr Vacek i Jan Pilny.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2023 zmieniony
     
    Szkoda, że tego programu nie miałem w starych czasach, gdy namiętnie interesowałem się astronomią. Oczywiście przydałaby się polska wersja - tutaj wygląda to na tłumaczenie z niemieckiego na słowacki. Spis planet i gwiazdozbiorów, rysunki i opisy.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2023 zmieniony
     
    Calendarium - możliwość przeliczania różnych dni w kalendarzu, ustalania dnia Wielkanocy, etc. Autor: Petr Trnka, 1987 rok.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2023 zmieniony
     
    Program polski, tutaj przetłumaczony na język czeski jako "Symboly V Elektronice". Autor: Mariusz Jachimczuk - między innymi autor znanej gry "Inspektor". Jak widać na pierwszym ekranie - tłumaczenie zostało wykonane w klubie Atari w Bruntalu (miasto niedaleko polskiej granicy).
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    "Akordy" program edukacyjny, polskiego programisty Mariana Mysiora z 1987 roku, przetłumaczony na czeski.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    Zmieniłem nazwę wątku z "Słowackie oprogramowanie" na "Oprogramowanie ze Słowacji", bo jak się okazuje, na kasetach od naszego słowackiego kolegi znajduje się sporo czeskich i polskich wersji programów, więc nazwa wątku byłaby nieadekwatna.

    "Uhlovodiki" to "Węglowodory" (czasem u nas nie wydany przez Eurobit?) i jest to program, w którym został przetłumaczony na czeski tylko tytuł.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    "Pujcka" to program do wyliczeń pożyczek :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    Czeskie i kasetowe wersje językowe "Design Master" i "Hardcopy Master":
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    I jeszcze program "Matematika" Roberta Pindery z 1987 roku. Dowiedziałem się m.in, że "plochy lichobeznik" to "powierzchnia trapezu", ładne :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    • 14:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    A gdzie to można pobrać? Możesz wrzucić tu spakowaną paczkę z tymi programami?
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Wrzuciłem parę dni temu do katalogu gier, Other Collections, Programy ze Słowacji (s1) (s2).atr (kolega zgrał z kasety na dyskietki):

    ->link<-

    Oczywiście wszystkie pozycje trafiły też osobno do właściwych miejsc, czy to w archiwum użytków czy gier.
    • 16:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Dzięki Kaz :)