atarionline.pl Jak nas w świecie piszą ... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2023 zmieniony
     
    No po prostu nie wierzę w to co czytam, to dość mocno niesprawiedliwe i najwidoczniej pisane przez lamera co niezbyt jest obeznany z aktualnościami Atari, albo po prostu kontynuuje niechlubną tradycje.



    Oczywiście przy innych ośmio-bitowcach same achy, ochy i pomijanie Atari.
    Kurwa poczułem się jak za lat 90' i klimatach Top Secret, tylko obrońcy zabrakło, no ale jesteśmy my :D, trzeba do nich napisać kilka słów, może niech już lepiej o Atari nie piszą nic, bądź niech podejdą to tematu z należytą powagą.

    PS. jutro mogę całość zeskanować i tu wrzucić.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    ja tu widze bardzo
    pozytywny wydzwiek
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    ... pozytywny wydźwięk to nie o A8, kupa produkcji pominięta, na Commando czekamy ? chyba pod VBXE.

    • 4: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    @IRATA4
    Co to za gazeta?
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    W sumie jedyna która przetrwała ;).
    PSX EXTREME
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Feb 2023 zmieniony
     
    @IRATA4
    Myślałem że może o jakiejś nie wiem
    To oni o retro coś piszą?
    Stary przecież to cud że oni w ogóle coś wiedzą o istnieniu takiego komputera jak Atari
    Na ppe ikonki małego Atari i Atari ST wprowadzili dopiero niedawno a Spectrum i Commodore były niemal od początku
    psx extreme taki sam poziom jak na ppe, ja bym tam za wiele od nich nie oczekiwał i tak jestem w szoku że w ogóle coś piszą o retro a że przy tym jeszcze coś wspominali o Atari to już w ogóle.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    czemu cud ? przecież są tam jeszcze ludzie ze starej ekipy, większość osób zaczynała przygodę z grami od C64 albo Atari, nieco młodsi od Pegasusa, powinni zatem rzetelnie podejść do tematu, jak nie ich bajka to trzeba do nich napisać i podesłać trochę softu.
    • 8: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime14 Feb 2023
     
    @IRATA4
    Tu właśnie chodzi o rzetelność przedstawianych informacji a jak słusznie zauważyłeś z tym jest u nich słabo, może faktycznie trzeba podesłać im odpowiednie materiały i sprostowanie?
    • 9:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime14 Feb 2023
     
    Po prostu takie artykuły piszą niekompetentne osoby, to musi być osoba która gra w gry retro i jest na bieżąco. (np. Borsuk)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Feb 2023 zmieniony
     
    no akurat z tym przykładem się nie zgodzę, Borsuk na gry patrzy przez własny pryzmat(źle oceniał takie hity jak Gun Smoke, Sunset Riders)ocenia dobrze to w co jemu się przyjemnie gra, bądź z czym ma jakieś wspomnienia, oceniając grę nie można patrzeć tylko na własne widzimisię, ponadto Borsuk to comodziarz.
    JA sam do nich napiszę.
    Albo wspólnie możemy tu na forum przygotować teks i wysłać go jako "grupa prostująca AOL" - tacy strażnicy Atari- to by było chyba najlepsze rozwiązanie.
    • 11: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime14 Feb 2023 zmieniony
     
    @IRATA4
    Ja wiem czy Borsuk to taki comodziarz?
    Gra na wszystkim i często chwali Atari nawet gdy coś jest lepsze na Commodore (chociaż nie wiem co :D )
    Nie chce go tu bronić bo te jego lajwy nie zawsze mi się podobają a i jest tam taka już hermetyczna grupa komentujących że czasem jak tam wchodzę i chce pogadać albo o coś zapytać to często gęsto nikt nawet nie odpowie
    No ale to akurat już nie do końca jego wina
    Tak czy inaczej można by do psx extreme napisać i podesłać jakieś informacje, może zamieszczą to w następnym numerze.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Feb 2023 zmieniony
     
    @Larek czuwa nad Borsukiem, a co lepsze na Commodore ? - tak się składa że większość multi-platformowych arcadówek z epoki lepiej wypada na A8.
    Sami musimy napisać, nie chcę się później wkurzać, listę tegorocznych gier już mam, muszę się niektórym tytułom przyjrzeć bliżej, poza tym nie chodzi o same gry, wypadało by również pokazać nieco pomijany Final Assault, nowe demo kolegi/grupy Solo/ng w którym silnik 3D przekroczył to czego można by się spodziewać, przedstawić Fuji net jak i oprogramowanie które z nim współpracuje i inne ciekawostki.
    Kolejna sprawa to pominięcie faktu iż gry na Atari również są aktualnie wydawane, również o tym wypadało by napisać, przecież Retronics się nie obrazi.
    • 13: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime14 Feb 2023
     
    @IRATA4
    Wątpię żeby oni w psx extreme chcieli napisać o tym wszystkim a już w szczególności o demach czy fujinecie
    Raczej skupiłbym się na grach i to tych najlepszych no i na sprostowaniach
    A propo konwersji gier arcade to wiem że na Atari w większości przypadków wypadają one lepiej niż na Commodore, oglądałem porównania ;)