atarionline.pl Koło fortuny - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormarcowy
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    A może to ta wersja?
    ->link<-

    Obstawiam, że to może być autor tej gry, miasto się zgadza i działalność w branży IT pasuje :)
    ->link<-

    Napisałem do niego, ciekawe czy odpisze.
    • 2:
       
      CommentAuthormarcowy
    • CommentTime11 Feb 2023 zmieniony
     
    Niestety moje śledztwo nie przyniosło jednoznacznej odpowiedzi. Ale miło było pogadać:

    Stare dzieje, czyli Atari :)
    Marcin Nowak
    do
    Adrian Ziętkiewicz
    wczoraj 22:29
    Dzień dobry,

    Czy Pan jest autorem gry Koło Fortuny na 8-bitowe Atari?

    Pozdrawiam,
    Marcin Nowak

    Adrian Ziętkiewicz
    do mnie
    dzisiaj 02:56
    Dzień dobry, a i owszem, acz to było ponad 30 lat temu :)
    Skąd więc to pytanie od Pana teraz? :)

    pozdrawiam,
    Adrian

    Marcin Nowak
    do
    Adrian Ziętkiewicz
    dzisiaj 09:42

    Pozwolę sobie przejść na "Ty", mam nadzieję, że nie ma Pan nic
    przeciwko :)

    Nie lubię "panować", poza tym myślę, że jesteśmy w podobnym
    wieku.

    Dziękuję, że się przyznałeś ;)

    Jak może wiesz do dziś istnieje spora grupa zapaleńców tworzących software i hardware na retro sprzęty, w tym i oczywiście na tak niegdyś popularne w naszym kraju małe Atari.

    Są też ludzie tacy jak ja, którzy po prostu mają sentyment do
    tamtych maszynek i trochę śledzą co w tym światku piszczy, interesują się historią powstania dawnych gier, czytają/oglądają
    wywiady przeprowadzone po latach z uch autorami.

    Przeglądając jakie to wariacje Koła Fortuny powstały na Atari
    trafiłem na nieaktualne już ogłoszenie:

    ->link<-

    To przywołało mgliste wspomnienie sklepowej półki, na której
    stało 65XE lub 130XE z uruchomioną grą, której wyglądem - na tyle na ile pamiętam - najbliżej do tej z ogłoszenia.

    Dalsze poszukiwania utwierdziły mnie w przekonaniu, że to zaginiona wersja, której nie ma nawet w chyba największym atarowym zbiorze gier na stronie ->link<-

    W innym katalogu gra pod tą samą nazwą i z informacją, że Ty
    jesteś autorem figuruje z informacją "missing": ->link<-

    Poniżej dopisek: "Advertized in the January / February 1993 issue of Tajemnice Atari."

    No to sprawdziłem w cyfrowym archiwum ze skanami tegoż wspaniałego skąd inąd czasopisma i oto co znalazłem - patrz: załącznik.

    Pytanie do Ciebie, czy ta gra z ogłoszenia na allegro to ta Twoja? Pudełko oczywiście pirackie, ale dwa zdjęcia prezentują ekran wczytywania i ekran z rozgrywki.

    A drugie pytanie, w sumie niezależne od odpowiedzi na pierwsze - czy posiadasz jeszcze jakieś kasety, dyskietki z tym i innymi swoimi programami na Atari?

    Pozdrawiam,

    Marcin Nowak

    Adrian Ziętkiewicz
    do mnie
    dzisiaj 12:00
    Cześć Marcinie :)
    Niezła historia :)
    Przypomniales mi, ze faktycznie napisałem grę i ją sprzedawałem - załącznik to faktycznie adres gdzie kiedyś mieszkałem. Jednak czy to jest ta wersja ze zdjęc - no nie pamiętam kompletnie. Wydaje się znajoma ale moze dlatego ze te koła fortuny po prostu wyglądają podobnie. Więc tego nie potwierdzę niestety :)

    Niestety nie posiadam żadnych kopii - kiedyś Atari ze wszystkimi dodatkami sprzedałem, teraz żałuję...

    pozdrawiam serdecznie,
    Adrian
    • 3:
       
      CommentAuthormarcowy
    • CommentTime12 Feb 2023
     
    Wyjaśniło się jedno (dzięki perinoidowi z forum atari area): ta gra z ogłoszenia jest w katalogu Atari Online. I nie jest to gra Adriana Ziętkiewicza, tylko Krystiana Walczyka - Koło Fortuny (1993)(Walczyk, Krystian). Występuje też pod nazwą Koło Fortuny (199x)(Domain Software).
    Zmylił mnie monochromatyczny obraz monitora na zdjęciach z ogłoszenia.



    Nadal więc wersja Adriana pozostaje zaginiona w mrokach dziejów.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2023 zmieniony
     
    Wydzielone i przeniesione z innego wątku.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Szukam gry "Koło Fortyny" w wersji AB-Soft (Adam Budziarek), puszczone w obieg ok. 1992-93 roku.
    Czy ktoś to ma? Ja niestety nie mogę trafić a u siebie (niestety) brak. :( Wersja tej znanej gry ma na czołówce (intrze) moją grafikę z W.Pijanowskim, taką jaką tu pokazuję.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Dracon - bardzo ciekawe, a obrazek sztosik jak na te lata. Opowiedz coś więcej o grze i historii jej powstania, skoro robiłeś obrazek tytułowy. To miało być wydane komercyjnie, giełdowo czy demoscenowo? Adam Budziarek to obecnie fotograf, ciekawe dlaczego nie poszedł w programowanie. A w czym to było napisane - TBXL, asembler? A grafikę czym rysowałeś? Jakieś przerysy czy całkiem od zera? Przeszukałem moje zasoby, ale gierki nie znalazłem.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    @Kaz
    Historia jest typowa. AB-SOFT był znajomym z gdańskiej giełdy i na jego prośbę zrobiłem mu ten obrazek. :) Później na tej giełdzie była taka sytuacja, że stanowisko atarowskie i commodorowskie były obok siebie. Klienci tego drugiego tęskno spoglądali na ten obrazek, bo w "swoich" grach o Kole tego nie mieli. :)))

    Gra była napisana bodajże w skompilowanym TBXL, prezentowała się i działała nienajgorzej i była poniekąd owocem "mody" i popularności tytułowego telewizyjnego teleturnieju. ;) Na pewno było puszczona na giełdzie, ale widać nie upowszechniła się. :(

    Przypomnę jeszcze tylko, że na A8 było kilka "Kół": Stanleya, Husaka (Mirage), Magia Fortuny i jeszcze kilka innych:
    ->link<-

    Dzięki za sprawdzenie.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Dzięki za historię i trzymam kciuki za odnalezienie pliku gry. A ten kolega nie zachował kaset/dyskietek?

    Mamy trochę więcej Kół Fortun tutaj:
    ->link<-
    Większość to rok 1993, wtedy był szał na punkcie tego programu telewizyjnego, zaczął się w 1992 roku: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    A w czym to rysowałeś, w sensie jakim programem?
    • 10:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Zajęć/swd też napisał chyba dwie sztuki
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Apr 2023 zmieniony
     
    Adam Budziarek to obecnie fotograf, ciekawe dlaczego nie poszedł w programowanie

    Ależ szedł! Napisał przecież np. edytor "PLAMA256" plus grę, której nieopublikował (bodajże przeróbka gry z "Bajtka" albo "Moje Atari"), proste demko z animacjami na znakach i może coś jeszcze.

    A w czym to rysowałeś, w sensie jakim programem?

    Z tego co mi pamięć przynosi był to albo "Koala MicroIllustrator" albo już "XL-Art". :)

    A ten kolega nie zachował kaset/dyskietek?

    Masz na myśli AB-Soft?
    Nie mam z nim obecnie kontaktu.

    Tak czy siak, jak się uda trafić na tę gierkę, to w tym wątku nie omieszkam o tym wspomnieć.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2023
     

    Mały:

    Zajęć/swd też napisał chyba dwie sztuki


    A gdzieś je opublikował? Bo nie widzę nigdzie w archiwach.

    Dracon:

    Napisał przecież np. edytor "PLAMA256" plus grę, której nieopublikował (bodajże przeróbka gry z "Bajtka" albo "Moje Atari")


    I tego też nikt nie ma czy się gdzieś zachowało?

    Dracon:

    Tak czy siak, jak się uda trafić na tę gierkę, to w tym wątku nie omieszkam o tym wspomnieć.


    Dzięki! W tym wątku albo innym o podobnej tematyce albo na maila - wiadomo, że taką grę i tak opublikujemy na głównej! :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Odśnieżam, może ktoś trafił na grę?
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Nov 2023 zmieniony
     
    @Kaz
    Niestety nie, dalej tego nie ma.
    Możesz jednak spróbować skontaktować się z autorem, być może ma archiwum swoich atarowskich programów?
    Namiar: ab.fotka [małpa] gmail.com.
    Na Fejsie też go znajdziesz...