atarionline.pl [S] Monitor BenQ na sprzedaż - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Feb 2023 zmieniony
     
    Mam do sprzedania mój stary ale jary monitor 19" BenQ FP93G P.
    Zakupiony w 2007 r., używany przez kilka lat (2007-2011), obecnie długo stoi nieużywany. Tu więcej o jego technikaliach:
    ->link<-
    Nadal sprawny, praktycznie bez wad, niedawno go włączałem i tu zamieszczam zrzuty ekranu (z testu "Monteon").
    W zestawie sam monitor bez oryginalnego pudła, rachunek ze sklepu, ew. kabel DVI-DVI oraz krótka instrukcja użytkownika.

    Odbiór najchętniej na miejscu (Pomorze), nie bardzo chce mi się go wysyłać.

    Jeśli jest ktoś chętny to zapraszam do kontaktu.
    • 2:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    hmm - jaka cena?
    jak głupi się pytam bo mam benq CTR 17" i teraz nie wiem to retro czy nie.

    Taki dylemat wartościowości - a może dla wnuków będzie...
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    Fajnie zobaczyć geometrię monitora LCD :)
    • 4: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    @Bca - Zależy, z którego punktu widzenia spojrzeć na rzecz całą... Dla osób urodzonych po 2005 roku jest to już staroć, przestarzała technologia, oni nie wiedzą co to retro, pecety z Windowswem 98 czy XP traktują jako rertro. Ogólnie można powiedzieć, że monitor jest w okresie przejściowym z fazy przestarzałej technologii do elektrozłomu, na retro musi poczekać jeszcze z 15-20 lat minimum. Ale jako monitor ze swoimi proporcjami ekranu i parametrami technicznymi jak najbardziej do Atari się nada. ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    @jhusak: Też przykuło mą uwagę ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Feb 2023 zmieniony
     
    Cenę podam na privie tylko dla konkretnie zainteresowanych. :P

    Tak w ogóle pomyślałem sobie, że zanim wystawię ten monitor np. na OLX-ie to podam go tutaj, bo to też swego rodzaju "retro". :)

    Fakt, być może przydałby się ten sprzęt dla kogoś z VBXE itp., który ma możliwość podłączenia przez 15-stykowe D-Sub
    albo DVI-D (jakąś przejściówką). Nie znam się.

    W każdym razie ja już od jakiegoś czasu nie inwestuję w tzw. retrocomputing.

    Co do samej geometrii LCD-ka, to chyba nie jest taka zła, co? ;)
    • 7: CommentAuthorfder
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    @jhusak: Ale się uśmiechnąłem. Ile to ja czasu spędziłem, aby kupić monitor CRT w dawnych czasach z przyzwoitą geometrią.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Feb 2023
     
    Na sąsiednim forum też zamieściłem to ogłoszenie. Cena będzie do negocjacji z kimś mocno zainteresowanym. :)

    Dane techniczne są takie, jakby też tu ktoś pytał:
    Monitor BENQ LCD 19" FP93GP

    Opis Techniczny:

    Kod Producenta FP93GP
    Typ matrycy MVA
    Format obrazu 4:3
    Przekątna ekranu 19 cale
    Rozmiar plamki 0,294 mm
    Nominalna rozdzielczość 1280 x 1024
    Jasność 300 cd/m2
    Kontrast 1300 :1
    Czas reakcji matrycy 8 ms
    Kąt widzenia w pionie 178 Stopni
    Kąt widzenia w poziomie 178 Stopni
    Ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln
    Gniazdo D-Sub 1 szt.
    Gniazdo DVI 1 szt.
    Tuner TV Nie
    Pilot Nie
    Mikrofon Nie
    Pivot Nie
    Wbudowany zasilacz Tak
    Możliwość zawieszenia na ścianie Tak
    Zgodność z normami TCO'03, ISO-13406-2
    Kolor obudowy SREB-CZAR
    Wysokość 410 mm
    Szerokość 404 mm
    Głębokość 168 mm
    Waga 5 kg
    Wyposażenie PRZEW.ZASIL,D-SUB
    Pobór mocy Wł./Wył. 40/2 W
    • 9: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    Tak z ciekawości pytam, on jest w czymś wyraźnie lepszy do monitorów z olx które mozna kupić za 20-30 pln ?
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    @druzil28
    Ty niby zainteresowany czy tak tylko sobie chciałeś "pokomentować" ? ;P

    Też robiłem "research" i cena tego modelu bywa różna, widziałem nawet (!) za 70-80 zł. Ale nawet co z tego?
    Nikt Ci nie każe kupować za cenę, którą sobie ustaliłem.
    Ja oferuję sprzęt z pewnego źródła, sprawdzony i wciąż do wykorzystania, mimo tylu lat. :)
    Używam obecnie innego więc tym bardziej prędzej czy później gdzieś wywędruje.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Feb 2023 zmieniony
     
    Niestety, ale sprzęt "retro" cechuje się olbrzymią rozpiętością cen. Ja prywatnie uważam, że za dobry monitor i sprawdzony, można jeszcze ustalić ze sprzedającym, że jak strzeli w ciągu miesiąca czy trzech, to "rękojmia" ( bo transport mu nie pomógł np.) stówka to dobra cena. Czy wyda się 50 czy 150 nie ma znaczenia chyba, że liczy się każdy grosz i kupienie monitora oznacza, że nie będzie obiadu przez tydzień, albo będą parówki zamiast schaboszczaka.

    Drugie to to, że wywalić zawsze można i nie p#@$%^ć się ze sprzedażą. Ale jak działa, to grzech wywalać. Niestety, to na nas spoczywa odpowiedzialność za masowe śmiecenie i odpowiedzialne zarządzanie śmieciami typu elektrozłom czy plastik.

    No, chyba, że się jest firmą Atari i się wyprodukuje zbyt dużo kartridży...
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    @jhusak
    To o czym piszesz jest mi wiadome od dawna. "Wywędrowanie" oznacza, że gdzieś go pewnie upłynnię a nie wywalę z domu byle gdzie. A tak poza tym "objazdowe zbiórki elektrośmieci" nie są mi obce, nieraz tam coś dawałem.

    Hmmm...

    To może jeszcze kolejna "lepszość" odkupu tego sprzętu ode mnie:
    - monitor jest od współautora "NUMENA" więc pewną "wartość dodaną" ma, hehehe. ;)))
    • 13: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    Po prostu jestem ciekawy, takich monitorów sa setki na olx, wystawiłeś to tutaj wiec zastanawiam się czy ma jakaś użyteczność jeśli chodzi o retro. Tylko tyle.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Feb 2023 zmieniony
     
    czy ma jakaś użyteczność jeśli chodzi o retro

    Może mieć bo ponoć niektórzy potrafią podłączyć 8-bitowca do LCD-ka, sprzyjają temu coraz nowsze i doskonalsze przejściówki.
    Sam bym sobie go zostawił na tę okazję, ale już wspomniałem wyżej, że aż tak się w "retro" nie bawię.
    Dzięki za wyjaśnienie.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    Meduza podłączy ten monitorek do każdego RETRO. Tyle, że to nie na każdą kieszeń. Ale zalety są. Monitory są szybkie. Telewizory niekoniecznie. Meduza + monitor = minimalny lag.
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    Po prostu jestem ciekawy, takich monitorów sa setki na olx

    Swego czasu akurat ten monitor robił furorę jakością obrazu (kolory itp.) w stosunku do ówczesnych TN-ek. A przy tym miał przyjemny design, kompaktowe wymiary i całkiem przystępną cenę jak na możliwości.

    wystawiłeś to tutaj

    Zgadza się. Najpierw tutaj i na zaprzyjaźnionym forum obok.
    :)
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Feb 2023
     
    Naprawdę nie ma nikogo chętnego z Północy? ;o
    Dałem też na OLX-a.
    Być może, jak sobie zmienię 'setup' PC-ta, to będzie to drugi monitor do mojego starszego sprzętu bo ma tylko DVI a nie DisplayPort.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Aktualna cena 70-80 zł. Wyjątkowość tego monitora została już wyjaśniona niejakiemu "druzil28" więc nie będę się powtarzać. :)