atarionline.pl Animacja "Tunel" odzyskana ze starych backup'ów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime19 Feb 2023 zmieniony
     


    Odnalezione w moich starych kopiach zapasowych płyt CD. Ukończona i dostarczona do agencji reklamowej "Propaganda", dla której pracowałem dnia 12.07.1999.

    Format lowres HAM8 ANIM8, który został nagrany bezpośrednio z mojej starej A4000 na taśmę VHS. Odtwarzanie tnie się, nie mam teraz czasu na prawidłowe nagrywanie i synchronizację konwersji 50/60 fps. Na oryginalnym hardware odtwarza się idealnie, bez żadnej straty klatek.

    Nie pamiętam jaki był cel twórczy lub idea tego projektu, ani kto był ostatecznie Klientem.

    Dla mnie to po prostu miłe wspomnienie i migawka dobrych czasów sprzed 20+ lat, które teraz wydają się być wolne od jakichkolwiek poważnych problemów. Taka tam radosna plama bezwstydnie kiczowatych kolorów, plus odrobina fascynacji motywami z filmu "Matrix" - uskutecznianie wolności twórczej, którą dostałem.

    Upscaling+denoising mniej więcej oddaje to, jakie wrażenie to budowało na telewizorach CRT.
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    Ładne :)
    • 3:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    dzięki :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    ... ja kiedyś dla TVP(Polsat) renderowałem bombkę z gałązką albo stroikiem, już nie pamiętam, okolice roku 2000.
    • 5:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime19 Feb 2023
     
    Fajne ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    Fajne - a pamiętasz, jakiego softu używałeś do zrobienia tej animacji?
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Feb 2023
     
    @Kaz ostało ci się może jakieś stare Video z Zybexa pod PC ?
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Feb 2023
     
    pachnie lightwave, ale jestem nie w branzy od prawie 20 lat, wiec moge sie mylic
    • 9:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime23 Feb 2023 zmieniony
     
    Tak, to lajtłejw, ulubiony pakiet każdego amigowca tamtych lat. Btw. między innymi staram się odnaleźć pliki źródłowe tzn. scenę i obiekty w archiwach, ale narazie znalazłem wszystko inne, włącznie z obiektami 3d, scenami i gotowymi sekwencjami ditherowanych PCX'ów 256 kolorowych do gry, którą współtworzyłem z Pawłem Bulkowskim, Piotrem Ejdysem i Adamem Fijałkowskim. Które dzielnie rzeźbiłem pod LW na 68060, a ostatecznie i tak wszystko wylądowało w piwnicy.
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Feb 2023
     
    "insanity" szczelafka, o ile pamiętam. Ty może miałeś A4000 w takiej miękkiej, plastikowej obudowie tower?
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime23 Feb 2023 zmieniony
     
    "Insanity" to jedna z kilku nazw roboczych zdaje się, to chyba Fi zaproponował. Spróbuję przy najbliższej okazji wysłać maila do Pawła, może on coś pamięta co sie z tym kodem dalej stało. Piotr średnio dyplomatycznie wykręcił się, że w ogóle nie wie.

    A to było A1200 w całkowicie plastikowym, skrzypiącym i wykrzywiającym się pod dotknięciem palca pudełeczku od pseudofirmy Mikronik.

    Oryginalną obudowę do tej 1200tki wczoraj w nocy znalazłem w piwnicy, a logi IRCa odkryte na CDkowych backupach trochę mi odsłoniły zamroczone niejasno fakty co do losów tych maszyn. Na tym zakończyły się mrzonki, że "nie sprzedałem a4000" i że gdzieśtam w krainie wiecznych piwnicowych łowów wciąż czeka na odkrycie :)

    Tak jak z tym starym sucharem:
    - Na placu Czerwonym w Moskwie rozdają wołgi!
    - Nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie rozdają a kradną i nie wołgi tylko moskwicze.

    Czy jakoś tak.

    A4k miała solidną, stalową pecetową obudowę fulltower z solidną, szeroką stopą z dobrego, litego tworzywa. A nie origami ze styropianu i PCV. Tym można było zabić.
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Feb 2023 zmieniony
     
    no popacz, tosmy kiedys tam razem nad tym siedzieli, ja jako gosc raczej

    a ta obudowa musiala byc niezle wibbly wobbly, skoro mi w pamiec zapadla :)))))))))))
    • 13:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime24 Feb 2023
     
    O ile tego też mój mózg nie konfabuluje na poczekaniu, to wydaje mi się, że pamiętam jak wpadłeś na sesję którą udało nam się spędzić u Piotra w Pułtusku, słonecznej niedzieli czy soboty gdzieś w ... suterenie, prawie piwnicy ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Feb 2023
     
    tak mogło być, u scopio się pojawiałem. też chyba na jakiś targach miałeś tą amisię przytarganą.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2023
     
    Ostało.