atarionline.pl Gra "Dangerous City" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2023
     
    Robi się. Parę dni temu Piter zaprojektował i wydrukował naklejki na cartridge. U nas obie strony carta mają naklejkę. I to dwie różne (tak samo jest w wydanej przez nas Cosmic Hero - inna naklejka z przodu, inna z tyłu carta).
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2023 zmieniony
     
    Miło mi poinformować, że w końcu dokończony został DTP gry, który niepotrzebnie sobie rozgrzebaliśmy na 3 miesiące. Ale perturbacje, jak to w życiu, zdarzają się. Dzięki temu mamy jednak teraz instrukcję w dwóch językach - polskim i angielskim, a nie jest ona mała, bo ma 24 strony :). Za około tydzień powinno nam wszystko z drukarni przyjść, a więc już bliżej końca prac nad wydaniem gry niż dalej.

    Do tego niespodzianka, o której wcześniej nie informowaliśmy zamawiających - dostaną naklejki w dwóch rozmiarach - dużym i małym (poniżej widać, jak to będzie wyglądać). Mała naklejka jest idealna na monitor, laptopa, a duża na większe powierzchnie.

    Uwaga! To nie jest ten prezent, który obiecałem zamawiającym w pre-orderze za ich zaufanie. Te osoby otrzymają wykonane w drewnie, grawerowane podkładki pod piwo czy inny napitek. Myślę, że to będzie fajny gadżet na imprezy :) No i przypomnę, że wciąż pre-order jest otwarty :D

    Tak wyglądają naklejki:
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2023
     
    Kaz jest w temacie, ale Wy oczywiście nie, więc link ...
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2023 zmieniony
     
    Dzięki Tebe za link, nie jestem w stanie śledzić wszystkich pytań w necie, więc dobrze, że wskazałeś.

    Do pytających - nie, gra się jeszcze nie ukazała, aczkolwiek wydanie zbliża się nieuchronnie :). Mieliśmy poślizg 3 miesiące, związany z tym, że postanowiliśmy zrobić dodatkowo angielską wersję instrukcji, co _nieco_ wydłużyłoby proces składu DTP, ale trafiliśmy akurat na czas, że nasz DTP-owiec przeszedł do nowej pracy i nie miał czasu na dokończenie tego, co trzeba. Ale już wszystko dokończone i w zeszły piątek materiały drukowane poszły do drukarni. Czekamy na ich przyjazd w przyszłym tygodniu. Potem bigowanie, pakowanie i wysyłka. Jest _szansa_, że do końca miesiąca się wyrobimy.

    O tym wszystkim informowaliśmy emailami zamawiających, więc rzućcie okiem do swoich skrzynek pocztowych, których adresy podaliście w zamówieniu - tam są te informacje. Pierwszy mail o przewidywanym opóźnieniu, informacji o możliwej rezygnacji, wysłałem każdemu zamawiającemu 19 kwietnia, drugi 12 lipca. Jak na razie nikt nie zrezygnował, ale ciągle dalej można.

    Każdy zamawiający w pre-oderze otrzyma od nas, za okazane zaufanie i cierpliwość, dodateczek do gry, którego później już nie będzie. Więc pre-ordery też są ciągle aktualne.

    Osobiście byłem i jestem przeciwnikiem pre-orderów, wolę niczego nie ogłaszać, póki nie mam gotowca w ręku, bo jak pokazuje przykład powyższy i wielu innych takich projektów w świecie retro, zawsze jakaś niezależna od nas obsuwa może się wydarzyć, ale tak zadecydował zespół, że robimy pre-order, więc zrobiliśmy. Następne wydanie, a też już jest w toku, nie będzie w ten sposób, bo wnioski zostały wyciągnietę :)
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2023
     
    dokładnie, nigdy nie wiesz co się wydarzy, skąd można było przewidzieć że Thanos wymaże połowę populacji, Nick Fury zniknie co doprowadzi do zamachu ze strony Skrulli ...
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2023
     
    No i że księżniczka Leia to siostra Luke'a, a obydwoje są dziećmi Lorda Vadera! Gdyby to człowiek wiedział wcześniej... ale kto mógł przewidzieć?

    Pojawiły się dziś nowe pre-ordery - dziękujemy!
    • 7:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No i stało się/udało się! Po wielkich trudach i znojach, gra jest już dostępna!
    Dziękuję wszystkim za ogromną pracę i wysiłek, szczególnie na ostatniej (dłuuugiej) prostej!
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    To prawda, już na początku tygodnia rozesłaliśmy info i gry zamawiającym w pre-orderze, pre-orderowcy dostali obiecany gratisik, a teraz już pre-orderu nie ma, gra jest dostępna już normalnie :)

    Więcej zdjęć, bardziej szczegółowych, w sklepiku stowarzyszenia:
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorDope
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Jestem pierdoła i zapomniałem podać numer paczkomatu, telefonu oraz emaila w uwagach do zamówienia. Da się to jakoś bezboleśnie odkręcić? :/
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Jasne, nie ma problemu :). Już do Ciebie piszę :)
    • 11: CommentAuthorDope
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    To dodam zgodnie z życzeniem, że nazwa paczkomatu to LKT01M :) A resztę już masz, jak zresztą pisałeś. :)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Ok :) Paczka zaraz będzie w paczkomacie, ale że kurier już dziś o 10 odbierał paczki, to pewnie wyjdzie jutro. Pozdro i miłego grania!
    • 13:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    No i oczywiście czekam(y) na wszelkie uwagi/komentarze i spostrzeżenia do gry. Kto pierwszy ukończy? (nie licząc kilku testerów, którzy kończyli grę namiętnie po kilka razy!)
  1.  
    Przepraszam za ignorancję, nie śledzę ostatnio zbyt szczegółowo forum i nowinek. Nie doszukałem się linku do pobrania gry - czy jest to gra dostępna tylko w formie carta za opłatą?
    • 15: CommentAuthorDope
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Dzięki Kaz, czekam cierpliwie bo u mnie wciąż widnieje jako "w trakcie przygotowania" :)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Dope - Twoja paczka, tak jak obiecałem, już wczoraj znalazła się w paczkomacie (godzina 16:38), jej status u nas jest "zrealizowane", a InPost pokazuje, że jest u nich "w drodze" :)
    • 17:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Kaj kupić?
    • 18: CommentAuthorDope
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Kaz - u mnie z Przygotowywanej przeskoczyła od razu na przyjętą w oddziale, więc coś u nich ostro kuleje w systemie. Tak czy siak, jutro pewnie już będzie u mnie. Dzięki jeszcze raz. :)

    Santiago- ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    Santyago - panie kochany, w słusznym miejscu: ->link<- (a jak się pojawisz na KWAS w Katowicach 30 września to osobiście Ci przywiozę!) :)
  2.  
    Kaj ściągnąć? :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Sep 2023 zmieniony
     
    Na kartridżu są 3 wersje: dzisiejsza pl, dzisiejsza en oraz ta z epoki, bez przeróbek. Tak dla informacji.
    • 22: CommentAuthorDope
    • CommentTime1 Sep 2023
     
    Będąc po lekturze instrukcji do gry, mam pewne zapytanie. W jednej z adnotacji stoi napisane: Krzysztof A. Ziembik, 'Niebezpieczne miasto', AtariFan nr 8, str. 16.
    Czy ta wzmiaka o ósmym numerze AF to:
    A) Taki "teaser" nowego numeru
    B) Test na to , jak uważnie się czyta instrukcję
    Czy też może ja wylazłem spod kamienia i nie wiem, że wyszedł ósmy numer?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2023
     
    Wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe :D. Tak, w numerze 8 będzie opis :D. Numer 8 miał się ukazać wcześniej niż gra, ale wyszło inaczej. Nie wiem, kiedy numer 8 się ukaże, z tego co wiem, ponad 80% jest ukończone, złożone.
    • 24:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Gra jest bardzo fajna, zacząłem dopiero w nią grać, poznawać lokacje. Na filmie nie widać co prawda wielkich postępów w trakcie gry, ale można zerknąć jak wygląda:
    • 25: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Bardzo fajna gra. Miałem już kilka podejść, ale wciąż jeszcze sporo przede mną. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to "niewidzialna ściana" przy wyjeździe z miasta. Straciłem pół energii, bo myślałem, że da się tam przejechać, a nie było widać, żadnej blokady na drodze.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2023 zmieniony
     
    Cieszę się, że gra się podoba.

    W grze nie ma niewidzialnych ścian (z wyjątkiem pomieszczenia z wygaszonym światłem). Czy chodzi Ci o tę planszę poniżej, nazwaną "granicą miasta"? Jeśli tak, to ma ona widoczny murek wokół trawy i asfaltu i nie da się tam przejechać.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2023 zmieniony
     
    Autor był w zeszłym tygodniu w Polsce, przyleciał do Wrocławia na chwilę, i można było we Wrocławskim Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery uzyskać autograf :D

    ->link<-